2007.05.30. 16:19

Tizenöt pontos hátrányból fordított a Bodrogi Bau

Sorozatban a hatodik sikerét aratva fejezte be az NB I A csoportos kosárlabda-bajnokság 9–14. helyéért rendezett rájátszást a Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli.

Debreceni Vadkakasok - Bodrogi Bau 77-84
Férfi kosárlabda NB I A csoport, rájátszás a 9–14. helyért. Debrecen, 200 néző. Vezette: Frányó, Gorka, dr. Szakáll.
Debrecen: Erdei 4, KUNGLER 18/9, MOLNÁR M. 17/3, TAKÁCS 18/3, Kollár 4. Csere: Ambrusz 3/3, Gorácz 4, Becsky 3/3, Hegedűs 2, Vass 2, Szunyoghy 2, Pálfalvi. Edző: Walke Károly.
Bodrogi Bau: Drahos 14/6, Brooks 21, Bodrogi 2, Kováts 5, GÉMES 20. Csere: Utasi 7, Nyilas 7, Kukla, Böszörményi 8, Vas, Komáromi. Edző: Czuprák László.
Kipontozódott: Kollár (22.), Gémes (31.), Böszörményi (38.), Kováts (39.).

A sokkal motiváltabban játszó hazai csapat már tizenöt ponttal is vezetett a második negyedben, 32–17. Ekkor Gémes és Brooks vezérletével összeszedte magát a Kosársuli, és 44–33-ról huszáros hajrával minimális előnnyel zárta az első félidőt. A harmadik tíz perc elején főként Böszörményi révén sikerült elhúzni (52–58), de az elképesztő játékvezetői ítéleteket egyre nehezebben toleráló vásárhelyiek hibáit kihasználva a 36. percben ismét szoros lett a mérkőzés 70–73. A meccs végén a kipontozódások ellenére a nagyobb rutin a vendégek sikerét hozta. Sorrendben a hatodikat.

Czuprák László: – Szerencsénk, hogy sokkal jobb játékosokból áll a csapatunk, így ha nehezen is, de nyertünk.