Helyi sport

2010.10.30. 01:05

Majdnem sikerült: Szedeák-Kecskemét 84-94

Hiába produkált elképesztő hajrát, a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák végül vereséget szenvedett a Kecskemét ellen.

Gyúrós István

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák-Kecskemét 84-94 (11-18, 17-29, 30-23, 26-24)
Férfi kosárlabda NB I A csoport. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző.
Szedeák: Vida 4, Rubin 19/9, Kiss Zs. 12/3, Dukics 11/6, McKenzie 8. Csere: Drahos 10/6, Tanács 18, Nyilas, Molnár M. 2. Vezetőedző: Fodor Péter.
Kecskemét: LaGrande 23, Dénes 5/3, Wittmann 18/3, Bencze 15, Orsulic 9/3. Csere: Siricevic 10/6, Lakatos 3/3, Cseh, Csorvási 11. Vezetőedző: Sztojan Ivkovics

Fodor Péter: - A második félidőben látott játékunkkal elégedett vagyok, dobásaink pontosságán van még mit javítani.

IV. negyed (84-94)

10. perc: Wittmann büntetői jók 81-88. Megint bedob kettőt, Rubin meg egy triplát, labdát szerzünk, nem megy be 84-90. LaGrande büntetői, egymás után négyet, 84-94 a vége. Jogosan jár a vastaps a fiúknak, nagyot küzdöttek.

9. perc: Kolti-tripla! Minden nyílt, Fodor Péter időt kér 78-85. Kezdődik a faultháború. LaGrande bedobja, de csak egyet 78-86. Kolti meg mind a hármat! 81-86.

8. perc
: meg még egyet, már 73-80.  Minek károgok, van még mit keresnünk. Ellépik, mit támadunk, Ivkovics a pályán ugrál! Drahos a dudaszókor, robban a csarnok!!! 75-80.

7. perc: Rubin triplája a gyűrűről a palánk tetejére, ezzel elúszott. Kiss Zsolt azért bedob két büntetőt 69-80. Tanács meg egy ziccert 71-80.

6. perc: Drahi egyedül, remekül 67-78.

5. perc: ááááá, nagyon egyedül hagytuk Lakatost 65-78.

4. perc: McKenzie egy büntetője jó, eddig nyolc szedeákos maradt ki a meccsen. Tanács mindkettőt bedobja 65-75.

3. perc: hű, Dénes hármasa mennyire nem kellett 62-75.

2. perc: Tanács kosarával tízen belül 62-72.

1. perc: kell a bravúr a sikerhez. Kiss Zsolt büntetőivel 60-72, nálunk marad a labda.

III. negyed (58-70)

10. perc:
Rubin kosár, nagyon kellett, Bencze büntetői kevésbé 56-68. Tanács két embert ver meg 58-68. Zúg a "Harcoljatok, Harcoljatok!" Csorvási kosara a negyed vége 58-70.

9. perc: McKenzie büntetői 49-63. Drahos beindult, tripla faulttal együtt. A büntető kimarad, a labda nálunk, Molnár is faulttal dob kosarat. Az ő büntetője sem jó, 5 pontos akció után 54-65.

8. perc:
egyre fogy a remény: Rubin kosara után is csak 44-63. Na, talán Drahos, jó a tripla 47-63.

7. perc: kakaskodás a pályán, Orsulic és Vida is technikait kap 41-60. Tanács már nyolc pontos 43-60.

6. perc: Wittmann dobhat hármat, nem túl népszerűk a sporik...

5. perc: Siricevic hármasa 40-58.

4. perc: el kéne kezdeni a hajrát, Rubin büntetője pont jó előszónak 40-55.

3. perc: Vidának ütnek oda, egyet dob be 39-55.

2. perc: Rubin-tripla, majd Rubin-tripla 38-53.

1. perc: kosarakkal kezdünk: Rubin és McKenzie 32-47.

Majdnem sikerült: Szedeák-Kecskemét 84-94. Fotó: Frank Yvette (galéria)

II. negyed (28-47)

10. perc:26-44. Tanács28-44. 28-47

9. perc:22-42. Dukics24-42.

8. perc:20-40.

7. perc20-38.

6. perc:McKenzie 20-33.

5. perc:Rubin,19-31.

4. perc:Dukics 17-29.

3. perc17-29.

2. perc:Dukics 12-26.

1. perc: beragadtunk, 11-9 után már 11-20.

I. negyed (11-18)

10. perc: Tanács már bejött, érkezik Nyíl is. LaGrande nevét csak másolni kell... 11-18.

9. perc: nem hiányzott Wittmann triplája 11-16.

8. perc: Dénes kosarával a vendégek vezetnek 11-13.

7. perc: Kiss Zsolt köszön be 11-9.

6. perc:
LaGrande egyszemélyben a Kecskemét 9-9.

5. perc: Rubin is bevág egy hármast, Ivkovics majd felrobban 9-5.

4. perc: tetszik az új haj, Dudu triplát szór 7-3. LaGrande dobta az eddigi összes vendégpontot 7-5.

3. perc: McKenzie kosarával már itt az előny 4-2. Nem tartozik szorosan a meccshez, de Dukics új frizurával pattogtat a Szedeákben. A szegedi kórus pedig betölti a csarnokot.

2. perc: LaGrange, majd Dukics 2-2.

1. perc: a vendégek kezdenek.

17.59: pályán a csapatok, hamarosan kezdődik a meccs. A kezdés előtt Ribizsár Gyulára, a héten elhunyt egykori szegedi kosarasra emlékeznek egy perces felállással.

Az Ivkovics-gárda eddig kétszer már nyerni tudott idegenben, bravúrt elérve győzelmet arattak Szombathelyen és Szolnokon is, egyetlen vereségüket legutóbb hazai pályán a Paks ellen szenvedték el.

A kecskemétieknél a magyar válogatottak (Csorvási és Wittmann) mellett három légiós szerepel, az irányító amerikai LaGrande mellett két horvát, a 3-as poszton bevethető Siriscevic és a 4-es Orsulic erősíti a keretet. A két gárda egyébként a felkészülés során is összecsapott, akkor egy dudaszó utáni kosárral nyertek a hírös városiak 78–76-ra. A találkozót a szegedi oktatási intézményekben tanuló diákok ingyen tekinthetik meg.