2015.01.25. 17:53

Csak a szépítésre futotta - UTC-Aramis 1-9

A férfi futsal NB I 16. fordulójában esélyes sem volt a vendég Aramis ellen az UTC FT-nek. A szegediek 9-1-re kikaptak.

UTC FTC-Aramis 1-9 (1-4)
Férfi futsal NB I, 16. forduló, Szeged, újszegedi sportcsarnok, 50 néző. Vezeti: Baghy, Gál.
UTC FT: Vasas - Tóth A., Balogh Á., Ondrejó, Bánóczki. Csere: Mészáros Z., Pióker, Szabó L. Edző: Brinszky Adrián.
Aramis: Sikur - Frank T., Horváth N., Hosszú, Csopaki. Csere: Horváth Sz., Kovács I., Jovánczai, Farsang, Klacsák, Sebestyén, Soós. Játékos-edző: Frank Tamás.
Gólszerzők: Balogh Á. (18.), ill. Klacsák (4.), Csopaki (10.), Kovács I. (16., 39. - utóbbi hatméteresből), Jovánczai (17.), Horváth N. (26.), Horváth Sz. (30., 36.), Sebestyén (35.).

A papírforma érvényesült, nyert a jobbik.

40. perc: Kovács I. lő, Vasas véd. Szegedi fault, 4:1. Kovács I. mellélő.

39. perc: 1-9, Kovács I. (hatméteresből). Magabiztos végrehajtüó Kovács I., a bal felsőben a labda, 1-9.

39. perc: elrontott Aramis-emberelőny. Horváth N. közelről mellépörget. Vasas elüti a támadót, hatméteres!

38. perc: öt mezőnyjátékossal az Aramis, Frank T. a vészkapus. Tóth A. az üres kapu mellé gurít.

37. perc: Frank T. kapufát lő.

36. perc: 1-8, Horváth Sz. Letalpalják Horváth Szabolcsnak a labdát, aki érkezik, és a bal alsóba tüzel, 1-8.

35. perc: 1-7, Sebestyén. Jön a labda, Sebestyén pedig spiccel kilövi a jobb sarkot, 1-7.

34. perc: egy kis tömegjelenet a szegedi kapu előtt.

33. perc: az első szegedi fault, 1:1. Meg a második, 2:1. Közben Horváth Sz. lőtt mellé.

32. perc: Sebestyén nagyon mellélő.

31. perc: Jovánczai, Vasas bravúrral véd.

30. perc: 1-6, Horváth Sz. Szép vendégtámadás, a végén Horváth Sz. az üres kapuba lő, 1-6.

30. perc: Klacsák oldalt, telibe lövi Vasast.

29. perc: Horváth Sz. kilövi a kapufát. Sikur egész pályáról, mellé.

28. perc: Tóth A. lő mellé, fölé. Tóth A. szemben Sikurral, aki nem megy lée, így az emelés elakad a kezében.

27. perc: a szünet utáni első Aramis-fault, 0:1.

26. perc: 1-5, Horváth N. A vendégek 4-ese, Horváth N. kicselez két embert, majd spiccel kilövi a bal sarkot, 1-5.

25. perc: Balogh Á. labdát szerez, sprintelt, spiccel lő, Sikur a végállomás. Jovánczai lövését üti Vasas. Majd Kovács I. lő fölé.

24. perc: Kovács I. lövését védi brvaúrral Vasas.

23. perc: Pióker gyengén lő, blokk. Sikur akcóizik, eljut egészen az ellenfél kilenceséig, szerelik.

22. perc: Mészáros Z. a szokásos lelkesedéssel csúszik be, Franknak nem tetszik. Frank T. durrant fölé.

21. perc: elindult a második félidő.

Küzd, hajt az UTC, ám az Aramis könyörtelenül kihasználja a hibákat. Vezet is 4-1-re.

20. perc: Vasas bravúrral kapufára tolja Farsang lövését. A második Aramis-fault, 5:2. Frank T. mellélő.

19. perc: Tóth A. a kapus mellett eltolja, de kisodródik, emel, Sikur szögelter üti a labdát. Az első Aramis-fault.

18. perc: 1-4, Balogh Á. Labdát veszt most az Aramis, a kifutó Sikur mellet Balogh Á. lövi a szépítő gólt, 1-4.

17. perc: 0-4, Jovánczai. Szegedi labdavesztés a saját kapu előtt, az egykori szegedi nagypályás támadó, Jovánczai büntet, 0-4.

16. perc: 0-3, Kovács I. A legurított szabadrúgást a védők között, alatt Kovács I. lövi a kapuba, 0-3.

16. perc: az ötödik szegedi fault. Aramis-időkérés.

15. perc: Baloghról majdnem szerencsétlenül pattan a labda, végül fölémegy egy beadásnál. Frank T. lövését védi Vasas.

14. perc: Mészáros Z. két lövését fogja Sikur.

13. perc: Hosszú lövi a hosszút, mellé. Mészáros Z. mellélő.

12. perc: a bíró már felvetette a megkülönböztető mezt a fotóssal, most a vendégeket figyelmezteti a kispadnál, hogy nem fér el... Úgy látszik, unatkozik.

11. perc: a harmadik szegedi fault. A negyedik is, 4:0. Vasas véd, jön a szegedi kontra, de rossz a keresztpassz.

10. perc: 0-2, Csopaki. Szétnyílik a szegedi fal, Csopaki ezt kihasználva a bal alsóba lő nyolc méterről, 0-2.

9. perc: rossz szegedi passz, Aramis-kontra, Frank T. passza gyatra.

8. perc: a második szegedi fault, 2:0.

7. perc: Mészáros Z. spiicel, Sikur megfogja, indít, Hosszú keresztbe elrúgja a kapu előtt.

6. perc: Pióker éles szögből rálőtte, mellé, de a bírók szerint a kapus beleért, ám ő ezt tagadja. A sarokrúgást fölélövi a szegedi csapat.

5. perc: 0-1, Klacsák. Kapura lövés után Vasas oldalra ütötte a labdát, pont Klacsák elé, aki közelről besodorta a kapuba, 0-1.

4. perc: az első szegedi fault, 1:0.

3. perc: az egykori szövetségi kapitány, Frank T. jobbal fölélő.

2. perc: Horváth Sz. beletuszkolja Vasasba a labdát. Ziccer volt.

1. perc: egy rossz indítás, egy rossz kidobás.

A bajnokság másodikja ellen vajon mire megy az UTC FT? Bő másfél óra múlva megtudjuk.

Az NB I 16. fordulójában a szegediek az újszegedi sportcsarnokban ma 19 órától a második Aramist fogadják, arra törekedve, hogy tisztességgel befejezzék az alapszakaszt, amelyből még három játéknap van hátra.
– Külön nem készülünk a futsalra, hanem edzünk a nagypályás idényre. Ma is találkozunk, aztán játszunk egy jót, ez a célunk – nyilatkozta Brinszky Adrián, az UTC FT edzője, aki legutóbb már játékosként is pályára lépett, sőt gólt is szerzett Dunaújvárosban a 10–4-re elvesztett mérkőzésen.

Az NB II-es együttesek közül az éllovas SZTE-EHÖK ma 18.30-tól az utolsó előtti Újpest FC-t fogadja Deszken, míg a HFC (11.) 19 órától a Balogh Imsi Sportcsarnokban a Győr II.- Dunakeszit (3.) látja vendégül.