2015.01.20. 17:49

Futsal: Bullás eldöntötte

A férfi futsal NB II Közép csoportjában a 15. fordulót rendezték. Az éllovas SZTE-EHÖK az elmúlt heti, Vác elleni ragadósiker (7–2) után megszenvedett a három pontért, hiszen csak a legutolsó pillanatokban szerezte meg a győztes gólt, de ezzel három pontra növelte az előnyét. A HFC pocsék első félidőt produkált, ám a második húsz percben már nem kapott gólt, és kozmetikázott az eredményen.

Vasas II.–SZTE-EHÖK 2–3 (1–1)
Futsal NB II, Közép csoport, 15. forduló. Tököl, 100 néző. Vezette: Horváth Z., Juhász B.

SZTE-EHÖK: Tombácz – Bullás, Szentes-Bíró, Csamangó, Deák D. Csere: Vastag (kapus), Rutai, Ördögh, Cserenkó, Táncos, Teimel. Játékos-edző: Cserenkó Szabolcs.

Gólszerzők: Joszkin (13.), Lak (23.), ill. Bullás (33., 40.), Szentes-Bíró (20.).

Cserenkó Szabolcs: – A célunk eredendően is az, hogy a bajnokságban elsők legyünk, azaz meg akarunk nyerni minden meccset. Ezúttal fiatal, lendületes ellenféllel játszottunk, amely kétszer is vezetett. Tompák voltunk, több meghatározó játékos nem azt nyújtotta, amit megszoktunk tőlük. Emellett nyolc kapufát lőttünk, és tíz olyan tiszta ziccert hagytunk ki, amelyet például a JATE-bajnokságban könnyedén értékesít az ember. Be kell vallanunk, hogy szerencsénk is volt: 39:59-nél Bullás még egy cselt csinált, majd hét méterről spiccel ellőtte, és a dudaszó pillanatában a hálóban kötött ki a labda. Két 1998-as születésű fiatalt is bedobtunk, ilyen Rutai és Ördögh, hiszen alapvetően ez a koncepciónk.

Bullás (kékben) jól állt a lábán. Fotó: Karnok Csaba

HFC–PAFC 6–8 (3–8)
Futsal NB II, Közép csoport, 15. forduló. Hódmezővásárhely, Balogh Imsi Sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Viczián, Csatári.

HFC: Vígh S. – Brizik-Bodrogi I., Király D., Huszka, Juhász S. Csere: Szatmári (kapus), Tóth J., Bódi D., Nagy E., Hauk, Márki M., Máté V., Molnár Zs., Király B. Edző: Bódi Attila.

Gólszerzők: Hauk (7., 19.), Máté V. (18.), Tóth J. (27.), Király B. (33.), Márki M. (37.), ill. Hajnal (4., 5., 8., 17., 20.), Keresztúry (5.), Déri (13.), Méhes (15.).

Bódi Attila: – Már megint ugyanazt csináltuk, mint egy hete: rendszeresen odaadtuk a labdát az ellenfélnek, amely természetesen kihasználta a hibáinkat. A szünetben alapos fejmosást tartottam, és a második félidőt már rendesen összerakták a fiúk. Fiatalokkal dolgozom, ezzel együtt jár, hogy szétszórtak, hiszen rengeteg minden elviszi a figyelmüket. A szünet utáni produkció viszont megmutatta: ha fejben rendbe teszik magukat, nem lehet gond, hiszen az erőnléttel sincs baj.

1. SZTE EHÖK 15 12 3 0 99 – 40 39
2. Vác 15 12 0 3 121 – 55 36
3. Győr II.–Dunak. 15 11 2 2 147 – 62 35
4. KSK-Limes 14 10 0 4 99 – 78 30
5. Tolna-Mözs 15 10 0 5 81 – 68 30
6. PAFC 14 9 1 4 104 – 66 28
7. Vasas II. 15 8 0 7 78 – 78 24
8. MTK 15 6 2 7 116 – 102 20