2017.12.10. 19:09

Jól jön a szünet

13 mérkőzés, 8 vereség, 5 döntetlen, 5 szerzett pont, a gólkülönbség 4-18. A Merkantil Bank labdarúgó NB II-ben ilyen sorozatot zárt le idénre a Szeged 2011-Grosics Akadémia, amely Békéscsabán az ősz utolsó fordulójában 3-1-re kikapott. A csapat mélyrepülése szeptember 10. óta tart, akkor a Dorog elleni 2-1-es győzelem volt az utolsó sikere a klubnak.

Békéscsaba–Szeged 2011-GA 3–1 (2–1)

Merkantil Bank labdarúgó NB II, 21. forduló. Békéscsaba, 500 néző. Vezette: Oláh Gábor (Garai, Bornemissza).

Békéscsaba: Rybansky – Pilán, Szélpál N., Dlusztus A. (Kiss L., 37.), Babinyecz – Viczián – Nagy I. (Gránicz, 85.), Birtalan, Király, Szatmári – Urbin (Tóth D., 57.). Vezetőedző: Boér Gábor.

Szeged 2011-GA: Szántai – Achim, Causic, Farkas M., Zabari – Coroian, Horváth A. – Szabó P. (Germán, 67.), Pászka (Beke, 83.), Balogh G. (Molnár, J., 40.) – Zádori. Vezetőedző: Supka Attila.

Gólszerzők: Szatmári (12.), Urbin (42.), Tóth D. (71.), ill. Zádori (40.).

Sárga lap: Szatmári (89.), ill. Zabari (68.).

Azóta viszont csak öt pontot sikerült elcsípnie, így a már kieső helyen álló Budafokkal azonos (19-19) pontszámmal, ám még a vonal felett várhatja a téli szünetet, és a február 25-én esedékes újabb bajnokit.

Békéscsabán elég volt két védekezési hiba és egy fejes gól ahhoz, hogy megint vereség legyen a meccs vége.

A vendégek bátor játékot választottak, akadtak lehetőségeik, egy szabadrúgás-variáció után egyenlítettek is, de a hibák végigkísérték a játékukat.

A hazaiaknál kezdő volt a szegedi Szélpál Norbert és Dlusztus András, utóbbi egy felugrás utáni földet éréskor megsérült (térd), ezért le kellett cserélni. A Szeged 2011-GA a felkészülését január 8-án kezdi meg.

Supka Attila: – Jól jön a téli szünet… Nem alattunk húzták meg a vonalat, azaz nem vagyunk kieső helyen, és már ennek is lehet örülni.

Siófok–Mosonmagyaróvár 2–2, Budafok–Dorog 0–0, Budaörs–Nyíregyháza 2–2, Cegléd–MTK 0–1, Kisvárda–Győr 1–3, Szolnok–Soroksár 1–3, Vác–Kisvárda 1–0, Csákvár– Sopron 1–1, Zalaegerszeg– Gyirmót 2–4.