Világbajnoki érmet is szereztek

2019.10.30. 10:01

Nemzetközi szinten is kitettek magukért a szentesi szeniorok

A Szentesi Delfin ESC szenior úszócsapata nem csak hazai versenyeken ontotta idén az érmeket, nemzetközi szinten is eredményes volt.

A Torinóban megrendezett Európai Játékokon Borzi Miklós képviselte a Kurca-parti egyesületet, méghozzá nagy sikerrel. Az első versenyszámában, az 50 méteres gyorsúszásban bevallása szerint még kissé idegesen versenyzett, így elmaradt legjobb idejétől, és lemaradt a dobogóról, de negyedik helyezése elismerésre méltó. Ahogy a folytatás is, hiszen 100, 200, 400 és 800 méteres gyorsúszásban egyaránt aranyérmet szerzett.

Ezután következett a dél-koreai Kvangdzsuban rendezett szenior világbajnokság, amelyen 30 úszó képviselte Magyarországot, közülük hatan szentesiek voltak. Hőséggel párosuló magas páratartalom nehezítette az idősebb sportolók dolgát, a hét órás időeltolódás pedig nem könnyítette meg az alkalmazkodást, ennek ellenére a „delfinek” remekeltek. Valamennyien egyéni csúccsal, vagy ahhoz közeli idővel teljesítették számaikat. Közülük is kiemelkedett Tari László eredménye: 400 méter vegyesen egyéni csúcsot úszva a dobogó harmadik fokára állhatott fel a IX. korcsoportban. A 4x50 méteres mix váltóban mindenki egyéni csúcsot teljesített, így az előzetes elváráshoz képest öt hellyel végeztek előrébb a szentesiek.

A Szentesi Delfin ESC szenior úszóinak világbajnoki eredményei: Tari László: 400 m vegyes: 3. hely, 200 m hát, 400 m gyors, 200 m vegyes, 200 m hát: 7. hely; Pólyáné Téli Éva: 50 m mell: 9. hely, 100 m mell, 200 m mell: 11. hely; Kovács Attila: 400 m gyors: 14. hely, 800 m gyors: 15. hely, 200 m hát: 17. hely; Ábel Krisztina: 100 m hát: 14. hely, 50 m hát: 16. hely, 200 m vegyes: 18. hely. Simon Tamás: 50 m hát: 17. hely; Pólya Sándor: 50 m mell: 27. hely, 4x50 m mix vegyes: 11. hely (Ábel Krisztina, Pólyáné Téli Éva, Kovács Attila, Tari László).