30-28-ra nyert a katalán sztárcsapat

2020.02.29. 19:40

Közel volt, de elmaradt a MOL-PICK Szeged pontszerzése Barcelonában

Óriásit küzdött a MOL-PICK Szeged Barcelonában, Mirko Alilovic és Bodó Richárd is klasszis teljesítménnyel rukkolt elő,. A végén a koncentráltabb hazaiak 30-28-as sikert arattak a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A csoportjának 14. fordulójában. Ez azt jelenti, hogy a PICK a harmadik helyen zárja a csoportkört, a nyolcaddöntőben a címvédő Vardar Szkopje lesz az ellenfele.

Becsei Dávid

Fotó: a Barcelona Twitter-oldala

Barcelonai vereségével eldőlt, hogy a MOL-PICK Szeged harmadik helyen végez az A csoportban. A nyolcaddöntőben a B jelű nyolcas hatodik helyezettjével, a címvédő Vardar Szkopjével találkozik, míg továbbjutás esetén a Telekom Veszprém–Orlen Wisla Plock párharc győztesével. A nyolcaddöntő első mérkőzését Szkopjéban rendezik majd március 18-22. között, míg a visszavágót Szegeden március 25-29. között.

Nyilatkozat:

Bodó Richárd, a MOL-PICK Szeged játékosa: – Az elmúlt meccseken nem ment a játék, amitől görcsössé váltam. A Tatabánya ellen sikerült előre lépnem, Barcelonában pedig jó érzés volt rengeteg szegedi szurkoló előtt játszani, szinte hazai hangulatot teremtettek. Úgy éreztem nyerhetünk, mert jól játszottunk, de kulcsszituációban hibáztunk, így ötvennyolc perc jó játék ellenére rossz szájízzel utazhatunk haza.

Barca (spanyol)–MOL-PICK Szeged 30–28 (13–15)

Férfi kézilabda, VELUX EHF Bajnokok Ligája, A csoport, 14. forduló. Barcelona, Palau Blaugrana, 3000 néző. Vezette: Lah, Sok (szlovének).

Barca: Möller – V. Tomás 2, D. Mem 1, Pálmarsson 2, Fabregas 4, Cindric 7, A. Arino 1. Csere: P. de Vargas (kapus), T. Petrus, Dolenec 7/5, Sorhaindo, N’guessan 2, R. Entrerríos 3, Mortensen 1. Vezetőedző: Xavi Pascual.

MOL-PICK Szeged: Alilovic 1 – Sostaric 1, Maqueda 5, Henigman 1, Bánhidi 3, Källman, Bombac 2. Csere: Mikler (kapus), Canellas 1/1, Bodó 7, Radivojevics 1, Gaber, Sigurmannsson 4/3, Kaspárek 2. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.

Hétméteres: 5/5, ill. 5/4.

Kiállítás: 8, ill. 10 perc.

VÉGE

60. perc: Időt kér Pastor, 59 másodperc maradt hátra. Bombac a kapufára. Fél perc, kijön egészen az ellenfél térfeléig védekezésben a Szeged. Tizenkét másodperc maradt, amikor a hazaiak is időt kérnek. Dolenecé az utolsó szó, 30-28-ra nyer a Barcelona.

59. perc: Fabregas szerez szépségdíjas találatot, 28-28. Maqueda bemutatja az év legnagyobb hibáját, amit a hazaiak megköszönnek és gólra váltanak, 29-28.

58. perc: Alilovic! Mindent véd a horvát kapus! Tizenötödször hárít ma!

57. perc: Arino a kapufára.

56. perc: Dolenec küldi el Gabert egy lövőcsellel, majd gólt szerez, 27-28.

55. perc: Alilovic védi Tomás lövését. Bombac bemutatja a passzt, de inkább lő, 26-28.

54. perc: túl sok szegedi passz passzívnál, így érvénytelen Maqueda gólja. Elszórja a labdát a Barca, majd Källman ziccert ront.

53. perc: Bodó újabb nagy gólpasszt ad Bánhidinek, 26-27. Pálmarsson-ziccer a szélről, keresztbe lövi a labdát a kapu előtt.

52. perc: Dolenec lövése Alilovic ölében hal el. Radivojevics kiszorított szögből az oldalhálóba.

51. perc: Cindric ellen nem megy a szegedi védőknek, 26-26. Újabb hazai védés.

50. perc: Bánhidi félfaultos helyzetből lő, Vargas véd, a játékvezetők pedig nem ítélnek semmit a Szegednek.

49. perc: Bodó elküldi a védőket, majd bevágja, 24-26. Cindric három másodperc alatt végigviszi, 25-26.

48. perc: Dolenec nem tud rontani, az ötödik hétméteresét értékesíti, 23-24. Bodó assziszt Bánhidinek, 23-25. Cindric válaszol rögtön, 24-25.

47. perc: Alilovic véd, jól rendeződnek vissza a hazaiak. Mem maradt lenn, két társa segítségével biceg le a pályáról. Óriási Bodó-bomba, 22-24.

46. perc: Maqueda az üres kapuba, 22-23!

45. perc: Canellas átlövését kirúgja Vargas, marad a szegedieknél a labda. Radivojevics a jobbszélről, beejti, 22-22.

44. perc: időkérés után a passzív végéig támadnak, majd Cindric óriási gólt lő, 22-21. Petrus és Maqueda ütközik, előbbit színészkedésért kiállítják a játékvezetők.

43. perc: időt kérnek a hazaiak, a vendégekhez hasonlóan másodszor.

42. perc: Bombac első góljával, 21-21.

41. perc: Mem mellé. Bodó sodródik ki, Vargas véd. Tomás büntet a jobbszélről, 21-20.

40. perc: Bánhidi hozza helyzetbe magá, 20-20. Fabregas-ziccer, Aliloviiic!!!

39. perc: Pálmarsson fordul le Henigmanról, de szabálytalan a szlovén. Két perc Henigmannak, hetes a Barcának. Dolenec, 20-19.

38. perc: kapufáról kipattanó labdát lő be Fabregas, 19-18. Mem vág oda Canellasnak, hetes a PICK-nek. Sigurmannsson bepattintja, 19-19.

37. perc: Bodó tör be, a rövidbe bevágja, 18-18.

36. perc: sorozatban a negyedik Barca-gól, Mem, 18-17. Időt kér Pastor, ma másodszor.

35. perc: Cindric a jobbátlövő pozíciójából, 17-17. Bodó átlövését megfogja Pérez de Vargas, ahogyan a másik oldalon Dika Mem labdáját Alilovic is.

34. perc: Canellas távolról, Vargas véd.

33. perc: Dolenec hétméteresből Miklernek, 15-17. Bánhidi labdát veszít, Tomás rohan, 16-17.

32. perc: Cindric veri meg lábbal Maquedát, 14-16. Támadásban is Maqueda főszerepben, 14-17.

31. perc: gyors szegedi középkezdés után hiba. Alilovic-bravúr!!! Petrus vágja fülön Bánhidit, hetes és két perc. Sigurmannsson a balfelsőbe, 13-16.

Az első félidő statisztikája:

Barca (spanyol)–MOL-PICK Szeged 13–15

Férfi kézilabda, VELUX EHF Bajnokok Ligája, A csoport, 14. forduló.

Barca: Möller – V. Tomás, D. Mem, Pálmarsson 2, Fabregas 2, Cindric 1, A. Arino 1. Csere: P. de Vargas (kapus), T. Petrus, Dolenec 2/2, Sorhaindo, N’guessan 2, R. Entrerríos 2, Mortensen 1. Vezetőedző: Xavi Pascual.

MOL-PICK Szeged: Alilovic 1 – Sostaric 1, Maqueda 3, Henigman 1, Bánhidi, Källman, Bombac. Csere: Canellas 1/1, Bodó 4, Radivojevics, Gaber, Sigurmannsson 2/1, Kaspárek 2. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.

Hétméteres: 2/2, ill. 3/2.

Kiállítás: 4, ill. 8 perc.

30. perc: átlövés a beállótól, Fabregas jegyzi, 12-14. Kaspárek lő türelmetlenül, mellé. Rossz bejátszás Fabregasnak, Alilovic veszi észre az üres kaput, gól, 12-15. Cindric még betalál sajnos, 13-15.

29. perc: Entrerríos lerántja Bánhidit, hetes és két perc. Sigurmannsson belövi, 11-14.

28. perc: Alilovic megint véd, most Entrerríos ellen.

27. perc: Kaspárek talpról, 11-12! Alilovic újabb védése. Micsoda gól! Bodó passzívnál lő óriási gólt, ma már a negyediket! 11-13!

26. perc: Alilovic! Már hatodszor! Fabregas ziccerben, de olvassa a horvát kapus a lövést. A kipattanó viszont marad a hazaiaknál, időt kér Xavi Pascual is. Jó kapusanak van szerencséje! Fabregas szétforgácsolja a kapufát Pálmarsson csodás asszisztja után.

25. perc: Raúl Entrerríos fut keresztbe, 11-10. Kaspárek-gól, a második mai támadásából, 11-11.

24. perc: Gaber kap rossz labdát beállóban, rohan a Barca, Alilovic!!! Nagyon kellett ez a védés. N'guessan és Maqueda akad össze, kakaskodásért mindketten kétperces kiállítással gazdagodnak. Kaspárek ad hosszú passzt a balszélre, Sigurmannsson köszöni szépen, bevágja, 10-10.

23. perc: újabb üreskapus hazai találat, ezúttal Mortensen, 10-9.

22. perc: Mortensen a balszélről, Alilovic hatalmasat véd! Bodó eladja, Raúl Entrerríos beejti a labdát az üres kapuba, 9-9.

21. perc: N'guessan válaszol óriási góllal, 8-8. Maqueda lő gólt Canellas asszisztjából, 8-9. Bánhidi vágja nyakon az ellenfelet, két perc.

20. perc: Bodó emelkedik, a jobb alsóba bombázza a labdát. Újra vezetünk, 7-8.

19. perc: Bodó ezúttal középről, 7-7. Mem a kapufára betörés után.

18. perc: időt kér Juan Carlos Pastor. Bánhidi fölé lövi a ziccerét, majd Mem mellé.

17. perc: robbant a Bodó-bomba, 7-6. Alilovic hárítja Mem lövését.

16. perc: eladja a labdát a Szeged, másodszor viszont nem találja el az üres kaput N'guessan.

15. perc: Bánhidit is kiállítják, Sorhaindo lövő kezét megfogta. Dolenec belövi a második hetesét is, 6-5. Maqueda fut keresztbe, Vargas hárít. N'guessan az üres kapuba, 7-5.

14. perc: Maqueda lövését blokkolja a korábbi szegedi játékos, Thiagus Petrus. Szigorú ítélet, Bodó lökését két perccel „jutalmazzák” a játékvezetők.

13. perc: Pálmarsson löki meg Maquedát, hetes. Canellas büntetőjét védi Vargas, a kipattanó Källmané.

12. perc: Alilovic védése után Maqueda talál be, 5-5. Cindric átlövését kiüti Alilovic!

11. perc: Bombac talpról, Möller véd könnyedén. Arino és Sostaric ütközik, de mindketten jól vannak.

10. perc: jól védekezik a Barca.

9. perc: Fabregas beállóból, 4-4. Fordítanak a hazaiak, Arino a balszélről, 5-4.

8. perc: Sostaric belül védekezése után Dolenec büntetőből, 3-3. Nagy gól, Henigman! 3-4.

7. perc: Sostaric vágja be a szélről, 2-3.

6. perc: Bombac szerez labdát.

5. perc: támadó szabálytalanságot fújnak a sporik Henigmannál.

4. perc: Pálmarsson egyenlít, 2-2.

3. perc: Canellas hétméteresből, 1-1. Maqueda betörése szabálytalannak tűnik, de a játékvezetők elengedik, bemegy, 1-2.

2. perc: Pálmarsson gólja nyit, 1-0.

1. perc: a hazaiak kezdik a mérkőzést.

19.55: legerősebb összeállításukban a hazaiak, míg a PICK-ből továbbra is hiányzik Zsitnyikov és Stepancic.

19.50: parádés meccsen győzött legutóbb a két csapat szegedi mérkőzésén a PICK, arról ide kattintva olvashatnak.

19.40: üdvözöljük olvasóinkat. Jön a MOL-PICK Szeged férfi kézilabdacsapatának 200. mérkőzése a Bajnokok Ligájában. Barcelonában vendégeskedik a Tisza-parti együttes, a találkozóra írt hosszabb beharangozónk ide kattintva olvasható.