2022.03.21. 19:14

Pazar első félidőt játszott a KÉSZ-St. Mihály

Érzelmi hullámvasút jellemezte a Levendula Hotel FKSE-Algyő másodosztályú női kézilabdacsapatának mérkőzését, míg a szegedi női labdarúgók az utóbbi idő legjobb játékát mutatták be Major László szerint a Hatvan ellen az első félidőben. Eredmények és nyilatkozatok Csongrád-Csanád megye második, harmadik vonalából.

A legjobb félidő

KÉSZ-St. Mihály (1.)–Hatvan (4.) 6–0 (6–0)

Női labdarúgás, Keleti csoport, 21. forduló. Szeged, KÉSZ Sport Aréna. Vezette: Bányai Dorottya (Barta, Topálszki).

KÉSZ-St. Mihály: Skoric – Pacsuta, Lipták (Dékány, a szünetben), Marcea, Farkas N., Papp Sz., Nagy L. (Koncz, 66.), Micic, Nagy V., Sajti, Pilán (Lovászi, 57.). Edző: Major László.

Gólszerzők: Micic (6., 16.), Kanyó (14. – öngól), Papp Sz. (27., 32.), Nagy L. (44.).

Major László: – Az utóbbi idők legjobb negyvenöt percét produkáltuk az első félidőben, amihez gratulálok a lányoknak.

Érzelmi hullámvasút

SZISE (10.)–Levendula Hotel FKSE-Algyő (8.) 25–29 (9–19)

Női kézilabda, NB I./B, felsőházi rájátszás, 2. forduló. Tököl, 80 néző. Vezette: Győr, Hadas.

Levendula Hotel FKSE-Algyő: Dobó, Szalma, Gadányi (kapusok), Vass V. 1, Nikolayenko 2, Miklós K. 10/1, Lovistyék, Zsilák, Balázs A., Farkas K. 1, Szepesi 5, Simon A. 3, Rózsa, Aracsi, Csáki 2, Németh I. 5. Edző: Farkas József.

Farkas József: – A hétvégén mintha "vidámparkban" lettünk volna, olyan érzelmi hullámvasutakra ültünk fel, ami velünk még nem történt meg eddig. Az első félidőben nem voltam elégedett a mutatott játékkal, annak ellenére, hogy a gyors gólok és Gadányi Maja remek teljesítményének köszönhetően tíz góllal elléptünk ellenfelünktől. Nem voltunk ott teljesen fejben, a második félidőben szinte teljesen megtorpantunk, ellenfelünk pedig megpróbálta a lehetetlent, ami majdnem sikerült is. 23–23-nál hirtelen feléledtünk, az utolsó öt percben a szívünk vitt előre bennünket. Maja remekül védett, Miklós Kitti megállíthatatlan volt, amihez külön gratulálok, extra teljesítményt nyújtottak. Tanulnunk kell az ilyen mérkőzésekből, de összességében boldog vagyok, hiszen ismét nyerni tudtunk a felsőházi rájátszásban.

12 gólos vereség

Gárdony-Pázmánd (1.)–PC Trade Szegedi NKE (8.) 33–21 (16–9)

Női kézilabda, NB I./B, alsóházi rájátszás, 2. forduló. Gárdony, 80 néző. Vezette: Dáné, Marton.

PC Trade Szegedi NKE: Porobic, Budai (kapusok), Frányó 2, Szécsi 6/5, Nagy R. 1, Dudás, Homoki 3, Szabó F. 3, Baráth 1, Farkas A. 2, Csoknyai 2, Rácz P. 1, Lantos, Szabó L. Edző: Vadkerti Attila.

Vadkerti Attila: – A legfájdalmasabb az, hogy játékosaink mélyen tudásuk alatt teljesítettek.

Megnyugtató előnyt alakítottak ki

Mezőtúr (11.)–HLKC (7.) 25–32 (8–15)

Női kézilabda, NB II., Délkeleti csoport, 15. forduló. Mezőtúr, 50 néző. Vezette: Bíró, Gadnai.

HLKC: Budai – Berei 3, Nagy 8, Török 3, Blaskovics 5, Ötvös 2, Kovács 1. Csere: Áncsán (kapus), Klemm 5, Molnár 2, Földesi B., Petróczi 3. Edző: Papp Mihály.

Papp Mihály: – Az első félidei remek védekezésünknek köszönhetően sikerült kialakítani egy megnyugtató előnyt, amit megtartottunk végig. Nagyon fontos két pontot szereztünk, gratulálok a lányoknak!

Elfogytak a szünet után

Deszk (8.)–Szarvas (2.) 22–33 (8–15)

Női kézilabda, NB II., Délkeleti csoport, 15. forduló. Deszk, 22 néző. Vezette: Meilinger, Szabadi.

Deszk: Ágoston R. (kapus), Draxler D. 1, Kiss-Draxler O. 5/1, Farkas Cs. 3, Gercsó 6, Hadobás 3, Horváth P., Szél E. 1, Széll N. 2, Tarján 1, Vér. Játékos-edző: Kiss-Draxler Orsolya.

Kiss-Draxler Orsolya: – Küzdelmes meccsnek indult az első félidő, de a második játékrészre elfogytunk fejben és erőben egyaránt.

Nem becsülték le a sereghajtót

XVI. ker. KMSE (12.)–KSZSE (6.) 24–36 (12–20)

Női kézilabda, NB II., Délkeleti csoport, 15. forduló. Kistarcsa, 50 néző. Vezette: Nácsa B., Nácsa G.

KSZSE: Fodor – Horváth 11/2, Forgó 7, Borbás 4, Boros, Szigetvári 3, Fehér. Csere: Jakab (kapus), Csécsei 4, Vörös 7, Limpek, Szorcsik. Edző: Farkas Kitty.

Farkas Kitty: – Nem estünk abba a hibába, hogy lebecsüljük a sereghajtót, ezért sikerült magabiztosan hazahoznunk a két pontot.

Hosszú utazás után szoros meccs a feljutásra aspiráló ellen

Nagykanizsa (2.)–HVSC (11.) 14–10 (3–4, 4–1, 2–2, 5–3)

Férfi vízilabda, OB I./B, 18. forduló. Nagykanizsa. Vezette: Gérnyi, Duray.

HVSC: Ujházy – Szporny 1, Kátai-Benedek M., Benkő 2, Barna, Szécsi, Palotás S. 1. Csere: Tátrai (kapus), Józsa, Kudella 4, Katona, Oláh 1, Nagy P., Vigh 1. Edző: Szabó Tamás.

Szabó Tamás: – Nehéz előjelekkel vágtunk neki a mérkőzésnek, hiszen az egyik legerősebb csapat elleni találkozó előtt korán keltünk és utaztunk 400 kilométert. A végeredmény nem tükrözi a meccs valós képét, mert négy perccel a vége előtt még csak egy góllal vezettek a hazaiak. A lőtt góljaink számával maximálisan elégedett vagyok, a védelemtől viszont picit több blokkot vártam volna.

Határozottan és kevés hibával játszottak

Vidux-Szegedi RSE (2.)–TFSE (5.) 3:0 (25:7, 25:12, 25:15)

Női röplabda NB II., felsőházi rájátszás, Keleti csoport, 5. forduló. Szeged, Lila iskola, 20 néző. Vezette: Kozma, Hoffer.

Vidux-Szegedi RSE: Ines Pereira, Kádár Gréta, Hűse Zsófia, Bálint Viktória, Kovács-Fiskus Fanni, Kertai Júlia. Csere: Kiss Boglárka (libero), Fürdök Lilla, Nagy Mína, Gulyás Vivien, Farkas Antónia, Szalay Kata, Nagy Léna (libero). Edző: Milodanovics Andrea.

Milodanovics Andrea: – Az első szettben a kezdőcsapat volt a pályán, a második és harmadik szettben pedig a cserejátékosok kaptak lehetőséget. Végig határozott és jó játékot vártam a lányoktól, méghozzá kevés hibával, és ezt az egész meccsen teljesítették.

Bejutottak a rájátszásba

Pénzügyőr (11.)–Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli (7.) 78–79 (24–14, 22–27, 15–20, 17–18)

Férfi kosárlabda, NB I./B, Zöld csoport, 25. forduló. Budapest, CAMUGO SportLab Kosárlabdacsarnok. Vezette: Radnóti, Sentényi, Gruber.

Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli: Varga Á. 28/15, Knyur -, Kelemen 11/9, Pavlovic 8, Burko 15. Csere: Borbáth 7/3, Bálint 6, Vejinovic 4, Nánási. Edzők: Utasi Gábor, Szablics Péter.

Utasi Gábor: – Újabb egylabdás meccs, újabb győzelem! Kezdem azt hinni, hogy nagyon jó ez a csapat. Ezzel a sikerrel bebiztosítottuk a helyünket a rájátszásban, a Kecskemét ellen pedig az is kiderül, hányadik helyen zárjuk az alapszakaszt.