Búcsú a Bajnokok Ligájától

2022.04.07. 18:20

Nyert, de nem jutott tovább a Pick Szeged a Flensburg ellen – GALÉRIA

Egyszer rövid ideig vezetett a Pick Szeged három góllal, de a Flensburg és Gottfridsson kiválóan menedzselte az első találkozón összeszedett négygólos előnyt. 36–35-re nyert a Szeged, összesítésben viszont a németek jutottak tovább 60–57-tel.

Szeged 2022.04.07. Pick - Szeged - Flensburg kézilabda mérkőzés fotó: Kuklis István Délmagyarország DM KI

Fotó: Kuklis István

Pick Szeged–SG Flensburg-Handewitt 36–35 (17–18)

Férfi kézilabda, Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó. Szeged, Pick Aréna, 7300 néző. Vezette: Brunner, Salah (svájciak).

Pick Szeged: Alilovic – Sostaric 3, GABER 5, FRIMMEL 6, MACKOVSEK 3, Bodó 3, Bombac 2. Csere: MIKLER (kapus), Tönnesen 3, Rosta 3, Garciandía 3, Henigman, Martins 1, Blonz, RADIVOJEVICS4/3. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.

SG Flensburg-Handewitt: B. BURIC – L. Svan 2, EINARSSON 5, GOTTFRIDSSON 7, GOLLA 6, Mensah 3, WANNE 9/4. Csere: K. Möller (kapus), S. Hald, Johannessen 3. Vezetőedző: Maik Machulla.

Hétméteres: 3/3, ill. 5/4.

Kiállítás: 2, ill. 2 perc.

Továbbjutott: az SG Flensburg-Handewitt 60–57-tel.

Nyilatkozatok:

Juan Carlos Pastor: – Gratulálok Machullának és csapatának. A meccs elején különösen jól védett Buric. A második félidőben megvoltak a lehetőségeink, de háromgólos előnyben hibáztunk és visszajött a Flensburg. Teljesen más meccs volt a mai az elsőnél, több támadással és góllal, valamint dinamikával. Sokat kell dolgoznunk és javulni, hogy hazai fronton sikerekkel zárjuk a szezont. Sok szerencsét kívánok a német csapatnak a Bajnokok Ligájában.

Maik Machulla: – Két kemény mérkőzést játszottunk a Pick Szeged. Nagy nyomást éreztünk magunkon, amit a hazai szurkolók gyakoroltak ránk. Boldogok vagyunk, hogy továbbjutottunk. Remek kezdéssel alapoztuk meg a találkozót, de ilyenkor mindig meg kell őriznünk a nyugalmunkat, hiszen rengeteg a gól, nem a védelmek kerültek főszerepbe. Nagyon büszke vagyok a csapatomra, kiválóan küzdöttünk. Sok sikert kívánok a magyar bajnokságban a Szegednek.

Lasse Svan: – A közönség számára rendkívül látványos mérkőzést játszottunk Szegeden. Vágom a centit, így különleges helye van ennek a meccsnek a pályafutásomban, hiszen további két mérkőzéssel megtoldotta az idény végén véget érő karrieremet. Büszke vagyok a csapatra, mert szűkebb kerettel szinte egy tökéletes hatvan percet produkáltunk. Gratulálok ehhez a csodálatos arénához, azt kívánom, hogy sikert megéljen itt a Pick Szeged.

Mikler Roland: – Gratulálok a Flensburgnak a továbbjutáshoz, a két mérkőzés alapján ők nyújtottak kiegyensúlyozottabb teljesítményt. Németországban és a hazai első félidőben sok gondunk akadt. Öt góllal kellett volna nyerni, de az első félidőben a vendégek vezettek. Akárcsak kint, itthon is megvoltak a lehetőségeink, de kimaradtak, hogy nyerjünk, itthon pedig továbbjussunk.

VÉGE

60. perc: Garciandía jön lendületből, Möller csak beleérni tud a labdájába, 36-34. Golla majd' elszáll örömében, 36-35.

59. perc: Gottfridsson talpról, Mikler olvassa. Radivojevics kerül ziccerbe a jobbszélen, 35-33. Gottfridsson...35-34.

58. perc: Einarsson becselezi magát, egyenlít, 33-33. Rosta harmadik góljával 34-33.

57. perc: Bodó Möllert is leteríti, sajnos. Minden rendben vele is, az egyenlítésért támadhat a Flensburg. Három perc és huszonkilenc másodperc van hátra a párharcból, időt kérnek a vendégek.

56. perc: Wanne hetesből, 33-32.

55. perc: eldugja a labdát támadásban a Flensburg. Jöhet a Szeged, a legfáradtabb és a legjobb, Gaber van elől, kapja a labdát, de belép a hatoson belülre... Egyébként védett Buric.

54. perc: újabb Mikler-védés, majd Golla fölé üti a labdát. Bombac is fölé... Sajnos a fáradtság miatt ennél nyugodtabb hajrát is el tudtunk volna képzelni...

53. perc: Bodó lövése fölé, majd Mikler véd, de rossz az indítás Bombacnak...

52. perc: labdát szerzünk, Frimmel rohan, góóól! 33-30. Wanne lőhet óriási szögből, 33-31.

51. perc: hihetetlen, hogy milyen remek érzékkel találják meg a szegedi réseket a falban a vendégek. Ezúttal Johannessen, 31-30. Mackovsek gyors válasza után 32-30.

50. perc: "Harcoljatok, harcoljatok" – hangzik a lelátóról. Nincs gond az akarattal, az biztos, most Bodó lő nagy gólt, 31-29.

49. perc: Sostaric beállóból, 30-28. Svan villámgyorsan, 30-29.

48. perc: Gottfridsson nem engedi, hogy háromgólos álmokat dédelgessünk támadásban. Remekül szervez és lő, most az utóbbit teszi, 29-28.

47. perc: időt kér Pastor, másodszor ma. Garciandía labdáját értékesíti Rosta, 29-27.

46. perc: Gottfridsson estében, két emberrel a nyakán... 28-27.

45. perc: Einarsson átlövését Mikler kitenyereli. Jó védekezés, elől pedig Bombac villan, 28-26.

44. perc: Gaber kiharcolja, Radivojevics belövi a hétméterest, 27-25. Mackovsek kis híján labdát szerez, pattog, Golla kezében köt ki, Mikler pedig már indított volna, így keveset takart a kapuból. 27-26.

43. perc: jó szegedi védekezés végén Mikler védi Mensah lövését. Gaber a másik oldalon estében belövi, 26-24. Einarsson távolról, 26-25.

42. perc: Sostaric ügyesen bepattintja Buric mellett, 25-24. Időt kérnek a vendégek, ma másodszor.

41. perc: nagyot küzd az egész meccsen Gaber beállóban, negyedszer talál be, 24-24. Svan ziccere kimarad a jobbszélről.

40. perc: újabb Radivojevics-hetes, ezúttal már Kevin Möllernek, 23-23. Kis túlzással akkor lőnek gólt, amikor akarnak... Hatékonyak, ezúttal Mensah, 23-24.

39. perc: Golla válik le Mackovsekről, 22-23.

38. perc: Gottfridsson a világ egyik legjobb irányítója, ezt ma is bizonyítja a svéd, 21-22. Radivojevics hétméteresből, 22-22.

37. perc: Einarsson a rövidbe a hatos vonalról, 21-21. Bodó átlövését mellkassal hárítja Buric. Elterül a kapus, de egy kis frissítő után folytatja a játékot.

36. perc: elkapta a fonalat a spanyol átlövő, 21-20.

35. perc: Gaber birkózik Gollával, büntető. Wanne belövi, 20-20.

34. perc: nagy góllal kezdi a félidejét Garciandía, 20-19.

33. perc: Einarsson átlövését Mikler védi, a kipattanót viszont három szegedi sem tudja megszerezni. Golla lő sistergős kapufát, Wanne kezébe pattan a labda, 19-19.

32. perc: Bodó átlövését kiüti Buric.

31. perc: mi kezdünk, jön vissza a pályára a kezdőcsapat Bombaccsal és Bodóval, Gaberral beállóban, Mikler viszont marad a kapuban. Remek kezdés, Frimmel a balszélről, 18-18. Emberhátrányban kapus nélkül támad a Flensburg. Frimmel labdát szerez, üres kapura vezetheti, 19-18.

Eddig a vendég német Flensburg forgatókönyve alapján alakul a mérkőzés. Amikor tehetik, lassítják a játékot, de amikor góllal kínálkozó lehetőség adódik előttük, gyorsítják. Az első játékrész derekán már hárommal is vezettek, ami összeítésben már hétgólos előnyt jelentett számukra. A hajrában többször egyenlített a Pick, 16–15-nél még vezetett is, de a második félidő 17–18-ról indul.

FÉLIDŐ

30. perc: az idő a vendégekkel van... Mensah sodródik ki a labdával, amit bepattint Mikler jobblába alatt, így az első félidőt követően 18-17-re vezetnek a vendégek.

29. perc: Mackovsek gyönyörű asszisztja, Gaber fontos gólja, 17-17. Hald kap kétperces kiállítást.

28. perc: Martins lő talpról a kezek alatt, Buric kispárgázza a labdát. Wannéra nem jut ember a szélen emberhátrányban, bepattint a rövidre, 16-17.

27. perc: Gottfridsson előtt szabad a pálya középen, 16-16.

26. perc: Johannessen a blokk felett, a másik oldalra ugró Mikler mellett, 14-15. Megvan az első Martins-gól, 15-15. Rosta áll ki két percre, Wanne lőhet hetest Miklernek. Roliii! Védés, a kipattanó pedig Mackovseké! Támadunk a vezetésért, megvan, Sostaric a szélről, 16-15. Először előnyben a Pick ma.

25. perc: rögtön felteszik a kezüket a sporik, Johannessen ziccerét Mikler védi! Rohanunk, Martins ziccere most is kimarad, majd az ellentámadást Mikler védi. Mackovsek nyugtatja meg a csapatot egy egyenlítő góllal, 14-14.

24. perc: Martins lop labdát, ziccerben rohan és kimarad... De kár érte! Időt kér a Flensburg. Hazai hátrány ide vagy oda, a szegedi B-középre nem lehet panasz, énekelnek folyamatosan.

23. perc: Mackovsek fésüli meg Buricsot, 13-14.

22. perc: Mackovsek találja meg szép labdával Rostát, 12-13. Mensah Larsent hiába rángatja Henigman, 12-14.

21. perc: időt kér Juan Carlos Pastor. Bombacot Martins váltja az irányító pozíciójában, míg a kapuba Mikler érkezik.

20. perc: Tönnesen zavarja ki a pókokat a bal felső sarokból, majd Gottfridsson szerez okos gólt, 11-12. És még egyet... 11-13.

19. perc: az előnyért még nem támadhat a Szeged, ugyanis Golla belövi, 10-11.

18. perc: éledezik a Pick és a lelátó, Bombac rendezetlen fal ellen köszön be ezúttal, 10-10. Cserél Pastor, pályára küldi a balszélre Blonzot, illetve jobbátlövőbe Garciandíát.

17. perc: Bombac labdaszerzése után ismét Frimmelre jön ki a ziccer, él vele, 9-10.

16. perc: azért minden Wannénak sem jöhet be Aliloviccsal szemben! Gyors szegedi támadás a védés után, Frimmel kiszorított szögből lövi ki a hosszú felsőt, 8-10.

15. perc: úgy látszik, Tönnesen akárcsak az első meccsen, most is jól kezd. 7-9, a második találatával. Ha nem védekeznek ki vendégtámadást, úgy nehéz lesz... Einarsson, 7-10.

14. perc: bombagól, Bodó keze sült el, 6-8. Gaber helyén Rosta játszik. Einarsson előtt üres tér tátong, beviszi és belövi, 6-9.

13. perc: Gottfridsson zicceréből nem születik gól, Tönnesenéből viszont igen, 5-7. Wanne villámgyorsan bünteti a hazai örömet, 5-8.

12. perc: Bodó fölé pattintja a labdát átlövésből.

11. perc: Bombac asszisztjából talál be Gaber, 4-6. Johannessen szinte első labdaérintéséből lő gólt, 4-7.

10. perc: Bodó előtt nyílik szét a fal, blokkolják, Bombac ismétel, 3-5. Svan a szélről megint, most már belövi, 3-6.

9. perc: Svan a jobbszélről lő kapufát, de hétméterest ítélnek a játékvezetők. Wanne belövi, 2-5.

8. perc: passzív végéig támad a Flensburg, Alilovic védéssel zárul. Eladjuk a labdát, szokás szerint nem sietnek a felvitelével a vendégek.

7. perc: Gaber beállóból, 2-4.

6. perc: végre! Frimmel fut be a falba, kapja a labdát, belövi, 1-3. Wanne eddig tarthatatlan, 1-4.

5. perc: nem éppen a gyorsítás játssza a főszerepet a vendégeknél... Golla kap nagy labdát beállóban, 0-3...

4. perc: Tönnesen lövése kimarad, tovább várat magára az első szegedi találat.

3. perc: hosszú flensburgi támadás végén Wanne cunderezését védi Alilovic.

2. perc: Bodó-kapufa, Golla elveszett labdát szed össze és lövi be, 0-2.

1. perc: a Flensburg kezdi a mérkőzést, a Szeged nyitott védekezéssel. Wanne váltja gólra az első vendégtámadást, 0-1.

18.43: a BL-himnusz és az impozáns szegedi molinó kifeszítése után most már kezdődhet a mérkőzés.

18.41: nagyjából hétezer néző a Pick Arénában, érkeznek a szegedi játékosok egyenként a pályára. Különleges meccs, különleges mez, a fekete és a kék dominanciájában.

18.39: a Flensburg játékosai már a pályán. Érdekesség, hogy az előzetes hírekkel ellentétben a norvég válogatott jobbátlövő, Magnus Röd ott van a meccskeretben.

18.36: – Cseppet sem lesz könnyű, de van esélyünk. Amennyiben csapatként jól működünk támadásban és védekezésben is, akkor a végére ledolgozhatjuk a hátrányunkat – nyilatkozta lapunknak még a kedd délelőtti edzést követően Bodó Richárd. A teljes interjút ide kattintva olvashatja el.

18.33: "Welcome home, Jonas!" – áll a B-közép molinóján, vagyis üdvözlünk itthon, Jonas!

18.29: sálerdőben úszik a lelátó negyedórával a kezdő sípszó előtt.  Sajnos a szegedi csapatkapitány, Bánhidi Bence ma sincs ott a meccskeretben, ahogyan Luka Stepancic sem.

18.23: – Mindenképpen továbbjutást várok a csapattól – hangsúlyozta a mikrofonba Bajusz Sándor, a szegedi kézilabda legendás átlövője.

18.15: üdvözöljük olvasóinkat a Pick Arénából, ahol már gyülekeznek a szurkolók. Harminc perc múlva kezdődik a visszavágó, amelyen négygólos hátrányt kell ledolgoznia a Pick Szegednek.