Labdarúgás, megyei II. osztály

2022.10.03. 13:21

Kiszakadt az ásotthalmi gólzsák az Üllés ellen

Tovább bonyolódott a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság tabellája, miután a 7. fordulóban a Bordány otthon nyert a Mártély ellen, míg a Mindszent hazai környezetben szenvedett 5–3-as vereséget a Makó II.-től.

Becsei Dávid

Illusztráció: Török János

Abszolút bordányi fölényt hozott a hétvége megyei II. osztályú rangadója a Mártély ellen. A hazaiak 3–0-s előnnyel mehettek szünetre, amely után a vendégek komoly erőket mozgósítottak, hogy visszajöjjenek a meccsbe. Egy szöglet utáni kavarodást követően Brizik-Bodrogi kotorta be a labdát, 3–1 után pedig további helyzeteket dolgozott ki a Mártély. Az újabb gólt viszont már a hazaiak szerezték, beállítva a 4–1-es végeredményt, így immár tizenöt pontjukkal a dobogón állnak a veretlen Ásotthalom (19 pont), valamint a Sándorfalva (16) mögött.

A forduló meglepetését a Makó II. szállította, amely Mindszenten győzött 5–3-ra. Bár a hazaiak mindent megtettek a pontmentés érdekében, 1–2-nél Mohácsi ziccert hibázott egy az egyben a kapussal szemben, ezt követően pedig a vendégek mellé állt a szerencse.

Az egyik oldalon minden bejött, a másikon semmi. Kilenc góllal válaszolt a Sándorfalva a Csanytelek vezetőgóljára.

Kiütéses sikert aratott az Ásotthalom az Üllése ellen. A vége 11–3, összesen tizennégy találat született a mérkőzésen, köztük két egészen parádés. A hazaiaktól ötször betaláló Papdi Gábor egy visszagurított szögletet vágott be a léc alá nagyjából húsz méterről, míg a vendégek támadója, Gyuris Norbert huszonöt méterről lőtt bombagólt.

A Szeged Pázsit SE–Szegvár mérkőzés elmaradt, a Csongrád–Székkutas találkozót pedig december 10-é rendezik meg.

Bordány–Mártély 4–1 (3–0)
Bordány. Vezette: Bálint Dániel (Halász, Vida).
Bordány: Grund – Sólya, Márki M., Fodor B., Visnyei (Rácz M., 79.), Pióker Ta. (Fodor Á., 58.), Mihalkó M. (Heipl, 86.), Kis L. (Kovács P., 58.), Makra (Valach, a szünetben), Baka, Krizs. Edző: Nagy Torma Ricsárd.
Mártély: Szénási – Papp N., Jesenszki, Nagy N. (Meszlényi, 41.), Papp Z., Papp E., Paku, Borbás Á., Brizik-Bodrogi (Asztalos, 81.), Kristó (Sörös, 69.), Kovács Á. (Kovács A., 79.). Játékos-edző: Brizik-Bodrogi István.
Gólszerzők: Visnyei (18., 32.), Baka (23.), Fodor Á. (78.), ill. Brizik-Bodrogi (55.).
Jók: mindenki, ill. Jesenszki.
Nagy Torma Ricsárd: – Gratulálok a csapatnak, hogy a megbeszéltek szerint hozták a győzelmet. Jól szálltak be a fiatalok csereként, büszkék lehetünk rá, hogy 16-17 évesen hétről hétre segítik a csapatunkat a játékukkal, jó csapatkohéziót alkotnak a rutinos játékosainkkal.
Brizik-Bodrogi István: – Bennragadtunk az első félidőben az öltözőben, magunkra húztuk az ellenfelet és ebből kaptunk három gólt. A szünet után fordult a kocka, rúgtunk egy gólt, rengeteg helyzetet kialakítottunk, de ah hazai kapus tartotta meccsben a csapatot.

Csanytelek–Sándorfalva 1–9 (1–3)
Csanytelek. Vezette: Kócsó Tibor Zsolt (Bartucz, Szeles).
Csanytelek: Boda – Nagy B. (Antal J., 61.), Gémes, Faragó, Borsos, Bartus R. (Fodor B., 68.), Kurucz, Sallai Sz., Lázár (Károlyi, 68.), Kósa, Bertók. Játékos-edző: Sallai Róbert.
Sándorfalva: Franciskovic (Péntek) – Szabó R., Borgulya (Török, 70.), Faragó-Barát, Gulyás, Kókai, Pécsi (Horvát, 75.), Góra (Ciurgiu, 75.), Tápai, Tóth T. (Ábel T., 68.), Tóth L. Edző: Kurucsai András.
Gólszerzők: Bartus R. (11.), ill. Góra (23., 74.), Tóth T. (27.), Tápai (41.), Gulyás (60., 67., 75.), Szabó R. (62.), Tóth L. (85.).
Jók: senki, ill. mindenki.

A 8. forduló programja

Péntek, 18.30: Makó II.–St. Mihály. Szombat, 15 óra: Mindszent–Csanytelek, Tömörkény–Bordány, Mártély–Szegvár, Csongrád–Sándorfalva. 16 óra: Csengele–Székkutas. Vasárnap, 15 óra: Szeged Pázsit SE–Ásotthalom, Üllés–Apátfalva.

Mindszent–Makó II. 3–5 (1–4)
Mindszent, 70 néző. Vezette: Hegyesi Gábor (Minda, Szabó R.).
Mindszent: Lucza – Bereczki, Friedl, Hortobágyi, Ménesi, Bartyik N., Péter M. (Hevesi, 85.), Szőke (Csikó, 59.), Gémes (Tóth L., 59.), Bartyik R., Mohácsi (Szabó M., 59.). Játékos-edző: Bartyik Norbert.
Makó II.: Komáromi – Sirokmán, Megyesi, Bakos, Juhász, Beke, Tamás L., Dongó, Rakity, Kardos, Bán (Kovács D., 75.). Edző: Botlik Róbert.
Gólszerzők: Hortobágyi (27.), Bartyik N. (70.), Szabó M. (88.), ill. Tamás L. (14.), Megyesi (22., 36., 68.), Beke (41. – 11-esből).
Jók: Hortobágyi, Bartyik R., ill. Megyesi.

Apátfalva–Csengele 2–8 (0–3)
Apátfalva, 50 néző. Vezette: Farkas Tamás Tibor (Szalai, Csöngető).
Apátfalva: Dömötör – Keresztúri, Pászti (Vincze, 68.), Cseszkó, Langó (Szabó R., 60.), Posztós, Karsai (Dimovics, 60.), Tóth L. (Varga Zs., 66.), Graur, Szalkai, Sinoros-Szabó M. (Fodor, 60.). Játékos-edző: Karsai Gábor.
Csengele: Mindák – Lajos T., Kócsó (Szikora, 66.), Kovács E., Nagy T., Bosánszki M. (Ormándi, 66.), Versegi, Novák, Tóth Szi., Bárkányi, Szalai. Játékos-edző: Bosánszki Mihály.
Gólszerzők: Szalkai (73., 81.), ill. Versegi (3., 65., 80.), Szalai (32., 56., 58.), Novák (38.), Ormándi (77.).
Jók: Szalkai, Posztós, ill. Nagy T., Novák, Szalai, Versegi.

Tudósítóink

Bartyik Norbert (Mindszent), Karsai Gábor (Apátfalva), Hevesi Tibor (Ásotthalom), Nagy Torma Ricsárd (Bordány), Pikó László (St. Mihály), Sallai Róbert (Csanytelek).

Ásotthalom–Üllés 11–3 (5–0)
Ásotthalom, 85 néző. Vezette: Barta Norbert István (Kőhalmi, Csöngető).
Ásotthalom: Karácsonyi – Szabadi, Bokányi B., Szilágyi (Gercsó, a szünetben), Kothencz L., Papdi G., Savanya (Kothencz G., 59.), Király (Babarczi, 59.), Víg (Vetstein, 59.), Sándor S. (Török, a szünetben), Hevesi M. Edző: Hevesi Tibor.
Üllés: Fekete Já. – Bacsa, Cseh, Bakó, Homoki, Gyuris N., Jánk (Makkos, 22.), Csonka, Gyuris M. (Polgár A., a szünetben), Bazsó F., Gyuris Zs. Edzők: Bazsó Ferenc, Polgár Attila.
Gólszerzők: Papdi G. (17., 22., 64., 70., 78.), Kothencz L. (24., 35., 46. – a másodikat 11-esből), Szilágyi (44.), Gercsó (49., 90.), ill. Cseh (54.), Csonka (60.), Gyuris N. (80.).
Jók: Papdi G., Hevesi M., Kothencz L., ill. senki.

St. Mihály–Tömörkény 5–0 (3–0)
Szeged-Szentmihály, 50 néző. Vezette: Dobó Attila (Maurer, Paczér).
St. Mihály: Garamvölgyi – Csoán R., Csobán K., Huszár (Altorjay, a szünetben), Kopasz, Belaidi (Andróczki, 58.), Baján (Farkas B., 78.), Kovács B. (Antal B., 58.), Olajos (Nagy N., a szünetben), Klippel, Fábián-Saleh. Edző: Pikó László.
Tömörkény: Locskai (Gál J., 65.) – Fodor, Kovács K., Bugyi I., Ocskó, Bánfi, Ferenczi, Szeri (Gál T., 73.), Boldog (Bontovics, 78.), Gulyás, Forgó. Játékos-edző: Boldog Gábor.
Gólszerzők: Baján (21.), Belaidi (29.), Kopasz (40.), Antal B. (59.), Nagy N. (63.).
Jók: Kopasz, Kovács B., Baján, Belaidi, ill. Gulyás.