A Makó Budo Klub ökölvívója az Európa-bajnokot győzte le

2023.10.11. 15:37

Körömi Ábel hős lett Egerben

Körömi Ábel (balról) és a kézben tartott egri serleg.

A Makó Budo Klub ökölvívója, Körömi Ábel remekül szerepelt az Egerben 4. alkalommal megrendezett nemzetközi Eger-kupa bokszversenyen.

A fiatal tehetség ezúttal az 50 kilogrammban indult, azaz súlycsoportváltás történt az országos bajnokság után, amelyen még a 48 kilogrammban szerzett bajnoki aranyérmet.

Körömi Ábel a moldáv versenyző legyőzése után a tavalyi Európa-bajnok görög versenyzővel döntőzött, ugyanitt a makói sportoló második lett éppen a hellén mögött. Ezúttal Körömi visszavágott a 14 hónappal ezelőtti eredményért, és legyőzte az ellenfelét, megnyerve ezzel a súlycsoportot. A győzelem mellé az esemény legjobb junior versenyzője címet is elnyerte.