2023.11.03. 18:53

200 gyorson is nyert Pádár Nikolett, három vásárhelyi érem pénteken

Új egyéni csúcsot úszott a debreceni rövidpályás országos bajnokságon a Szegedi Úszó Egylet sportolója.

Pádár Nikolett 400 után a 200 méter gyorsot is megnyerte.

Fotó: Magyar Úszó Szövetség

A 400 méter után 200 gyorson is bajnoki címet nyert Pádár Nikolett: a Szegedi Úszó Egylet úszója a legjobb idővel kvalifikálta magát a szám döntőjébe, ahol végül megdöntötte egyéni legjobbját (1:54.10 lett a győztes idő), és újabb bajnoki címet szerzett.

Ugrai Panna is tovább gyarapította debreceni éremkollekcióját, hiszen a Hód Úszó SE úszója lett a második a szám döntőjében.

A vásárhelyi klub még két érmet szerzett az ob pénteki napján, hiszen a nemrég a klubhoz igazolt Molnár Flóra harmadik lett az 50 méter pillangó döntőjében, míg a 4x100 méteres női gyorsváltó döntőjében a Hód Úszó SE csapata (Ugrai Panna, Molnár Flóra, Juhász Janka, Szentkereszty Cecília) szintén a dobogó harmadik fokára állhatott fel.