A Zengő Alföld 34. Kék Mókus-kupa utolsó napját rendezték, három csapat örülhetett: a Szigetépítő, a Vár Söröző és a Maxx Autó

2023.12.27. 09:55

Válogatottaknak tapsolhattunk

A Zengő Alföld 34. Kék Mókus-kupa kispályás labdarúgótorna utolsó napján hat elődöntőt, három döntőt, teqballbemutatót és gálameccset is rendeztek. A magyar válogatottat hatalmas taps fogadta, míg a három győztes: Szigetépítő, Vár Söröző, Maxx Autó.

A Maxx Autó megnyerte a +45-ös finálét.

Elérkezett a nagy nap tele remek meccsel. 9 órakor indultak a programok, amelyek 20 óráig eltartottak az újszegedi sportcsarnokban.

Eredmények

Elődöntők: Maxx Autó–RET Vojvodina 6–4 (+45 elődöntő), Amnézia–Eurosweet 2–2, kilencméteresekkel: 0:2 (+45 elődöntő), Vár Söröző–Bárka Szeged 4–2 (+35 elődöntő), Maxx Autó–Papp Kft. Mezőhegyes 6–4 (+35 elődöntő), Zengő Alföld–KÉSZ Group 3–4 (nyílt kategória elődöntő), Szigetépítő–FC Showtime 5–3 (nyílt kategória elődöntő)

+45 döntő: Maxx Autó–Eurosweet 4–3

+35 döntő: Vár Söröző–Maxx Autó 5–3

Gálamérkőzés, Zahorán Edit emlékmérkőzés: Szeged All Star–Magyar válogatott (2010–jelen) 4–9

Nyílt kategória döntő: KÉSZ Group–Szigetépítő 3–4.

GÁLAMECCS

Magyar válogatott 2010-jelen–Szeged All Stars 9–4 (6–1)

A találkozó legelején Király Gábornak voltak hatalmas védései, majd Torghelle Sándor hagyott ki óriási ziccert. Véber György szegedi kapuba köszönt be – furcsa volt ezt leírni, de öröm volt látni. Hat perc után már három góllal a válogatott vezetett, ebben sem volt semmi véletlen. Zsótér Donát spicce nem aranyat, de első szegedi gólt ért. A szünetre tetemes lett a nemzeti csapat előnye: 6–1.

Jól kezdte a félidőt a szegedi alakulat, Bernát Péter talált be először. Czvitkovics megbökte a félpályáról, a labda pedig a hálóban kötött ki – újabb szép jelent volt. Felváltva estek a gólok, ennek köszönhetően a második félidő iksz lett.

Magyar válogatott 2010–jelen: Király Gábor – Vanczák Vilmos, Guzmics Richárd, Véber György, Torghelle Sándor, Priskin Tamás. Csere: Feczesin Róbert, Czvitkovics Péter, Fehér Csaba, Csoboth Kevin, Juhász Roland.

Szeged All Stars: Halász Krisztián – Csúri Csaba, Hrepka Ádám, Maróti Sándor, Szabics Imre, Zsótér Donát. Csere: Bernát Péter, Dóra János, Tóth Attila, Magyar György, Bány Tamás, Völgyi Dániel, Fülöp Tibor, Podonyi Norbert, Tombácz Róbert, Dénes Zsolt. Csapatvezető: Tóth Ákos.

Gólszerzők: Véber, Feczesin (2), Csoboth, Torghelle, Vanczák, Czvitkovics (2), Fehér Cs., ill. Zsótér, Bernát, Podonyi, Völgyi D.

DÖNTŐK

Nyílt kategória: SZIGETÉPÍTŐ–KÉSZ GROUP 4–3 (2–2)

Gyorsan vezetéshez jutott a KÉSZ Group Gera Zalán találatával, Rabecz Valter távoli lövéssel egyenlített. Jött egy villámgyors gólváltás, majd a szünet, utána pedig Dobronoky Viktor szakította meg a második félidő gólcsendjét. Bence Márton nagyon egyedül hagyták, 1 méteres fejes után egyenlített. Godó László 39. percben szerzett találatával végül nyert a Szigetépítő.

Szigetépítő: Zékány Botond – Albert Csaba, Godó László, Rabecz Valter, Dobronoky Viktor, Ottlik Máté, Ottlik Márk, Minyó Balázs, Csamangó Tibor, Molnár Márk, Pál Patrik, Erhardt Dominik, Pető Bence. Csapatvezető: Bernát Péter.

KÉSZ Group: Mészáros László, Takács László, Bence Márton, Torda Bence, Szűcs Krisztián, Molnár Csaba, Csanádi István, Mihálffy Zsolt, Kelemen Viktor, Lévai Norbert, Varga Mihály, Gera Zalán, Péter Sándor. Csapatvezető: Varga Mihály.

Gólszerzők: Rabecz V., Minyó B., Dobronoky, Godó, ill. Gera Z., Mészáros L., Bence M.

+35: MAXX AUTÓ–VÁR SÖRÖZŐ 3–5 (1–1)

A mérkőzést egy perces gyászszünettel indult: a szegedi egykori NB I.-es labdarúgó, Völgyi Dániel öccse, a korábbi Csongrád-Csanád vármegyei gólkirály, Völgyi Roland éppen négy esztendeje, 2019. december 28-án hunyt el.

Jovanovics tett arról, hogy tapsoljon a közönség, hiszen éles szögből hatalmas gólt lőtt a jobb felső sarokba, Koncz – ki más? – egyenlített, de Jovanovics távoli lövését "benézte" az amúgy kiválóan védő Házi Imre. Az utolsó tíz perchez érve eldőlni látszott a találkozó, hiszen 4–1-re ellépett a Vár Söröző. Ám mégsem dőlt el, hiszen két góllal felzárkózott a Maxx Autó. A meccs vége előtt 15 másodperccel Völgyi Dániel állította be a végeredményt.

Maxx Autó: Házi Imre – Valkai Tamás, Tóth István, Koncz Zsolt, Keresztesi Zoltán, Fekete Attila, Palásti Sándor, Nagy Attila, Ábel Zsolt, Káli Tibor, Katona Balázs, Zs. Juhász István. Csapatvezető: Keresztesi Zoltán.

Vár Söröző: Tombácz Róbert, Halász Krisztián – Ács Levente, Szőke Péter, Szabó Attila, Völgyi Dániel, Magyar György, Végh Ariel, Podonyi Norbert, Germán Tamás, Fülöp Tibor, Búzási Péter, Mészáros Zoltán, Alekszandar Jovanovics. Csapatvezető: Bodó Attila.

Gólszerzők: Koncz Zs., Katona B., Valkai, ill. Jovanovics (2), Mészáros Z., Bernát P., Völgyi.

Végh Ariel (jobbról) a Vár Söröző tagjaként győzelmet ünnepelhetett. Fotó: Török János

+45: MAXX AUTÓ–EUROSWEET 4–3 (2–2)

Ki más, a korábbi válogatott Tököl Attila szerezte a finálé első találatát, majd a vajdasági csapat Szinisa Todorovics révén hamar egyenlített, sőt Bogdanovics felső sarkos lövése után már vezetett, az elnyűhetetlen Koncz Zsolt viszont újra ikszre hozta a meccset. Bogdanovics újabb góljára két Maxx Autó-válasz érkezett, a hajrában páros kiállítás is volt, végül a kiskunfélegyházi illetőségű csapat megtartotta az előnyét, és győzött.

Maxx Autó: Németh Viktor – Keresztesi Zoltán, Koncz Zsolt, Tököli Attila, Kádár Tamás, Lapsánszki Tamás, Szabó Attila, Zs. Juhász István, Valkovics Gábor, Némedi Norbert, Bertus Henrik. Csapatvezető: Keresztesi Zoltán.

Eurosweet: Milos Andrics – Milente Sztevanovics, Dejan Sztanojev, Alekszandar Lisak, Szinisa Todorovics, Tripolszki István, Nagypál Tibor, Tanács Attila, Mladen Szimendics, Cseri Zoltán, Kerekes Zsombor, Igor Bogdanovics. Csapatvezető: Cseri Zoltán.

Gólszerzők: Tököli, Koncz Zs., Némedi N., Bertus, ill. Todorovics, Bogdanovics (2).

Koncz Zsolt (balról) négy mérkőzést játszott, egy döntőt nyert meg a Maxx Autóval.

+45, 1. elődöntő

Kétszer is vezetést szerzett a RET Vojvodina, kétszer egyenlített a Maxx Autó, majd Koncz Zsolt közelről az utóbbi együttest juttatta vezetéshez. Ezután már egyértelműen a Maxx Autó akarata érvényesült.

Maxx Autó–RET Vojvodina 6–4 (1–2)

RET Vojvodina: Horváth Róbert – Bány Tamás, Buknicz Zoltán, Csanádi István, Gabnai Győző, György Béla, Maróti Sándor, Papp Róbert, Major László, Süli László, Sodics Szinisa, Szabó Zsolt, Tóth Albert, Szebehelyi Károly, Tóth Attila. Csapatvezető: Horváth Róbert.

Gólszerzők: Zs. Juhász, Tököli, Koncz Zs. (2), Bertus, Kádár T., ill. Bány, Buknicz, Maróti S., Szabó Zs.

+45, 2. elődöntő

A korábbi szegedi kedvenc, Kenesei Zoltán góljára az egykori debreceni háromszoros bajnok Igor Bogdanovics válaszolt az első tíz percben. A szünet után megint Bogdanovics volt eredményes, majd megint Kenesei, így jöhettek a kilencméteresek. Itt megint Bogdanovics volt az, aki először talált be, majd Kerekes Zsombor révén dőlt el a továbbjutás. A bronzéremért rendezett kilencméteres rúgásokban az Amnézia jobban koncentrált a RET Vojvodinánál (itt is 2:0).

Amnézia–Eurosweet 2–2 (1–1), hetesekkel: 0:2.

Amnézia: Kopschitz Péter – Kemenes Zoltán, Szentágotai Szabolcs, Kovács Szabolcs, Szőke Péter, Kovács Zoltán, Krajczár István, Kothencz Péter, Erhardt Szilárd, Tóth Szabolcs, Sümeghy Balázs, Heffner Gábor, Bódi Attila, Kozma István, Kenesei Zoltán. Csapatvezető: Tóth Szabolcs.

Eurosweet:  Milos Andrics – Milente Sztevanovics, Dejan Sztanojev, Alekszandar Lisak, Szinisa Todorovics, Tripolszki István, Nagypál Tibor, Tanács Attila, Mladen Szimendics, Cseri Zoltán, Kerekes Zsombor, Igor Bogdanovics. Csapatvezető: Cseri Zoltán.

Gólszerzők: Kenesei Z. (2), ill. Bogdanovics (2).

+35, 1. elődöntő

Egy védelmi hiba révén Szőke Péter került tiszta helyzetbe, ki is használta. A folytatásban is inkább a Vár Söröző akarata érvényesült, és Alekszandar Jovanovics, valamint Bernát Péter növelte is az előnyét. Aztán szinte a semmibl jött két Bárka-gól, szoros is lett a meccs – egészen a 19. percig, amikor Mészáros Zoltán találata eldöntött mindent.

Vár Söröző–Bárka Szeged 4–2 (1–0)

Bárka Szeged: Dénes Zsolt, Kopschitz Péter – Kothencz Péter, Sipos Adrián, Bokányi Balázs, Szabó Tamás, Szlobodnyik Gábor, Péter Sándor, Ferenczi András, Gyimesi Norbert, Papdi Csaba, Szűcs Marcell, Kiszner Antal, Mihály Róbert. Csapatvezető: Bodó Attila.

Gólszerzők: Szőke P., A. Jovanovics, Bernát P., Mészáros Z., ill. Mihály R., Ferenczi A.

+35, 2. elődöntő

Gyors gólváltás hat perc alatt: mindkét együttes kétszer volt eredményes ilyen rövid idő alatt. A mérkőzés ezek után egy kicsit paprikásabb lett, de végül a Maxx Autó többszer két gólos előnyből már nem adta el az esélyt, így ebben a korosztályban is döntőbe került.

Maxx Autó–Papp Kft. Mezőhegyes 6–4 (3–2)

Maxx Autó: Házi Imre – Valkai Tamás, Tóth István, Koncz Zsolt, Keresztesi Zoltán, Fekete Attila, Palásti Sándor, Nagy Attila, Ábel Zsolt,  Káli Tibor, Katona Balázs, Zs. Juhász István. Csapatvezető: Keresztesi Zoltán.

Papp Kft. Mezőhegyes: Cserháti Dániel, Szacskó László – Lázár Zsolt, Djordje Kamber, Gálvölgyi István, Bárányos Zsolt, Szamosi Tamás, Bábik Tibor, Pozsár Gábor, Cseke Tamás, Youla Soulaymane, Szatmári László. Csapatvezető: Mursa Bálint.

Gólszerzők: Valkai, Ábel Zs., Koncz Zs. (2), Fekete A. (2), ill. Cseke (2), Youla (2).

Nyílt kategória, 1. elődöntő:

A Zengő Alföldnek nagyjából nyolc perc kellett ahhoz, hogy két góllal vezessen, majd érkezett ifjabb Mihálffy Zsolt szépítése. A szünet után Mészáros László egyenlített, ám alig tíz másodperc múlva Kéri Tamás betalált. Aztán jött a hajrá, amikor a KÉSZ Group szerzett két gólt, és fordított. Az utolsó percben Gera Zalán mentett nagyot a saját gólvonala előtt, így nyert kisebb meglepetésre a KÉSZ Group.

Zengő Alföld–KÉSZ Group 3–4 (2–1)

Zengő Alföld: Molnár-Farkas Tamás, Tombácz Róbert – Papp Milán, Dóra Donát, Szilágyi Norbert, Zana Dávid, Schildkraut Krisztián, Ondrejó Tamás, Kéri Tamás, Taci Andi, Alekszandar Drazsics, Pintér Dániel, Ács Levente. Csapatvezető: Bodó Attila.

Gólszerző: Schildkraut, Drazsics, Kéri T., ill. ifj. Mihálffy Zs., Mészáros L., Lévai N., Bence M.

Nyílt kategória, 2. elődöntő:

Két gyors gól itt, két gyors válasz ott – a tiszaszigeti és a hódmezővásárhelyi fiatalok belekezdtek rendesen. Utána viszont egymást gyömöszölték a csapatok sok párharccal, kapuskiállítással. A második félidő elején hatalmas gólt szerzett a Szigetépítő, majd még kettőt, így nagy lépéshátrányba került a Showtime. Az utolsó két perc tiszta játékidő duplakiállítással kezdődött, a szépítés összejött, de többre már nem futotta.

Szigetépítő–FC Showtime 5–3 (2–2)

Szigetépítő: Kiss Dominik – Albert Csaba, Godó László, Rabecz Valter , Dobronoky Viktor, Ottlik Máté, Ottlik Márk, Minyó Balázs, Csamangó Tibor, Molnár Márk, Pál Patrik, Erhardt Dominik, Pető Bence. Csapatvezető: Bernát Péter.

FC Showtime: Papp Zsombor – Hajdú Roland, Körmendi Kevin, Sipos Gábor, Vékony Viktor, ifj. Sipos Zoltán, Káity Marcell, Gajda Márkó, Köböl Krisztián, Marsa Levente. Csapatvezető: Sipos Zoltán.

Gólszerzők: Albert Cs., Minyó B. (3), Rabecz V., ill. Körmendi K., Hajdú R., Gajda M.