Kecskemét és környéke

2011.12.09. 20:06

A Kecskemét a hajráig dacolt a papírformával

A Kecskemét hazai pályán 29–26-ra kikapott a Csurgótól a férfi kézilabda NB I 14. fordulójának pénteki játéknapján.

A kecskemétiek sokáig fittyet hánytak a papírformára, 8–4-re, 14–9-re, 18–13-ra, sőt még 22–18-ra is vezettek, ám akkor beleerősített a Csurgó: a következő 12 gólból 10-et a bajnokság harmadik helyén álló vendégcsapat játékosai szereztek, és meg is nyerték a mérkőzést.

A kecskeméti kéziseknek hosszú napjuk volt pénteken: a kesport.hu regionális portál beszámolója szerint délelőtt egyeztetés zajlott a KSE meghatározó játékosai és Vörösmarty Attila kecskeméti városházi képviselő, a csapat korábbi marketingigazgatója között a nehéz helyzetben lévő helyi kézilabda megmentéséről.

„Ezt a csapatot meg kell menteni, mert az a munka, amit elkezdtünk a játékosokkal és többedmagammal öt évvel ezelőtt, most teljesen széthullani látszik" – mondta Vörösmarty Attila a megbeszélés után, amelyen többek között a játékosok felé fennálló tartozásokról és új névadó szponzor bevonásának szükségességéről esett szó.

FÉRFI KÉZILABDA NB I 14. FORDULÓ
KECSKEMÉT SE–CSURGÓI KK 26–29 (14–11)
Kecskemét, 400 néző. V: Horváth P., Marton B.

KECSKEMÉT: NAGY L. – VANCSICS 7, Dobó 3, Konkoly 2, BAJUSZ 5, SZABÓ P. 7, Varsandán M. 1. Cs: Kiss O. (kapus), KUPCSIK 1, Varsandán Á., Temesvári. Szakmai igazgató: Avar György.

CSURGÓ: Paul – Miss 2, Kos 1 (1), Szöllősi 2, Simon B., Pavlovics 3, Széles 3 (1). Cs: PALLAG (kapus), HERBERT 2, Nagy M. 2, OLÁH G. 5, Vadkerti 1, Országh 3, TRIVKOVICS 5. Vezetőedző: Bakó Botond.

Az eredmény alakulása. 7. p.: 5–3. 11. p.: 8–4. 17. p.: 9–8. 22. p.: 13–9. 24. p.: 14–9. 35. p.: 17–12. 41. p.: 19–17. 45. p.: 22–18. 50. p.: 23–22. 52. p.: 23–24. 56. p.: 24–28.
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: –/–, ill. 3/2

Avar György: – A végére elfogyott az erőnk, de így is méltó ellenfelei voltunk a Csurgónak.
Bakó Botond: – Felemás félidők után gyűjtöttük be a pontokat. A második játékrészben nyújtottuk azt, amit kell.