Kecskemét és környéke

2012.02.18. 21:39

Az utolsó pillanatban nyert a KKSE Debrecenben

Az utolsó másodpercekben szerzett kosárral győzött két ponttak a Kecskeméti KSE férfi kosárlabdacsapata a Debrecen otthonában.

Factum Sport Debrecen - Kecskeméti KSE 76-78 (17-21, 23-18, 16-15, 20-24)
Oláh Gábor utcai Sportcsarnok, 500 néző
Vezette: Benczur T., Bognár T., Balog Gy.
Factum Sport Debrecen: Ingram 13, Boros 4, PERRIN 14/6, SCHACHTNER 33/9, Szabó M. 5 Csere: Kaluha 5, Papp T. -, Vas 2, Kovács -, Pék -
Kecskeméti KSE: WITTMANN 18/9, DJERASZIMOVICS 20, Mészáros 2, DÉNES 8/6, Bencze 10 Csere: Perine 11/3, Vukadinov 5, Hegedűs 4, Papp I. -
Kipontózódott: Schachtner (39. perc), Szabó M. (40. perc), illetve Papp I. (35. perc), Dénes (37. perc)

A találkozó előtt mindkét oldalon kérdéses volt egy-egy kulcsjátékos szereplése. Perrin térdsérüléssel, Bencze pedig betegséggel küszködött, végül azonban mindketten vállalni tudták a játékot.

A vendégek kezdték jobban a meccset, egészen a 7. percig vezettek. Akkor azonban Ingram előbb kiegyenlített, majd meg is fordította az állást. Innentől kezdve sokáig csak büntetőkkel araszoltak előbbre a csapatok. A negyed végén ismét a Kecskemétnél volt az előny (17-21).

A folytatásban már kilenc ponttal is vezetett az Ivkovics-legénység. A Factum azonban nem adta fel, és ezúttal a debreceniek bírták jobban a hajrát. A félidőben 40-39 volt az állás. 20 perc után Schachtner 18, Wittmann 14 pontnál járt.

A szünet után sem változott a játék képe. Kosárra kosár volt a válasz, így egyik fél sem tudott igazán ellépni a másiktól. Ingram-ék őrizték minimális előnyüket.

56-54-ről várták a csapatok az utolsó játékrészt. Eggyel nagyobb sebességi fokozatra kapcsolt a Kecskemét, ám a hazaiak – még épp időben – észbe kaptak és az utolsó percekben fordítani tudtak. Már-már úgy tűnt, hogy meg is nyerik a találkozót, ám végül Wittmannék maradtak higgadtabbak, így ha nehezen is, de érvényesítették a papírformát.