Ország-világ

2007.01.24. 15:19

Megemlékezés Lébényben

A magyar kultúra napja alkalmából községünkben először a Nyugdíjasok Lébényi Egyesülete indítványozására megemlékeztünk a Himnusz születésnapjáról. Egyesületünk kérésére az általános iskola, az Ifjúsági Egyesület, az Eight Singers énekegyüttes szívesen részt vett az ünnepélyen. A bevezető után, amelyben megismerhettük Kölcsey életét és munkásságát, Benis Balázs iskolás szép előadásában meghallgattuk nemzeti imánkat, a költeményt. Utána a zeneiskola növendékei és tanáruk fuvolaegyüttese szerepelt. Az Eight Singers énekegyüttes bravúros, szép énekszámai után a nyugdíjasok műsora következett: ének, tánc. Nagy sikert arattak. Jó volt együtt látni a generációkat, közelebb kerültünk egymáshoz. Egyesületünk vezetője kulturális alap létrehozását kérte a megjelent képviselőktől, hogy ne csak „köszönöm” legyen a jutalom a kultúráért többet cselekvőknek, hanem valami tárgyi emléket (például oklevelet) is kaphassanak. Ezt a szép ünnepet hagyománnyá szeretnénk tenni falunkban, hogy évente egyszer (legalább egyszer!) figyeljünk egymásra és magyar kultúránk gyöngyszemeire.


Sz.-né, Lébény

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a delmagyar.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában