Rövidhírek

2021.07.15. 17:53

Kemény menet volt

Aquatlon országos bajnokságot rendeztek a Pest megyei Veresegyházon, ahol két szegedi versenyző, a Suncity Triathlon Teamet képviselő Gábe Tamás, és a Titán TC színeiben induló Frank Ádám állt rajthoz. Mindkét Tisza-parti induló remek eredményt ért el, Gábe a férfi felnőtt 3-as kategóriában végzett a második helyen, míg Frank nem talált legyőzőre a szenior 1-es kategóriában.

Nem éppen ideális körülmények között zajlott le a megmérettetés, amely 1 kilométer úszással kezdődött, majd 5 kilométer futással fejeződött be. Az úszást a Pamut halastó állott, meleg és kellemetlen szagú vízében kellett teljesíteni a versenyzőknek, míg a futásnál nem volt segítségükre, hogy a rajt előtt körülbelül 10 perccel leszakadt az ég. Így az áztató eső után óriási pára mellett, sárban futhattak az atléták egy kitaposott erdős területen.

– Úgy foglalhatnám össze röviden, hogy ez a verseny a túlélésről szólt

– kezdte lapunknak a 36.11-es időeredménnyel korosztályos ezüstérmet nyert Gábe Tamás.

– Terepverseny volt, némi homokkal gazdagítva, amelyen rendkívül intenzív tempót kellett diktálni, minden egyes másodperc számított a végelszámolásnál

– tért ki rá Gábe, aki hozzátette, a kiírást megelőző héten balesetet szenvedett a biciklijével, amelynek váza eltört. Szerencsére neki nem esett bántódása, de a sajnálatos eset felborította az edzéstervét, a körülményekhez képest viszont elégedetten értékelte a versenyt.

A veresegyházi országos bajnokság másik szegedi indulója az a Frank Ádám volt, aki a Titán TC egyik legidősebb és legrégebb óta az egyesülethez tartozó sportolója. Frank 36.19-es időeredménnyel mindössze 8 másodperccel maradt el Gábe Tamástól az abszolút mezőnyt tekintve, a szenior 1-es korosztályt pedig megnyerte, így joggal távozhatott büszkén, és aranyéremmel a nyakában az embert próbáló viadalról.