Megfordította a HFC

2021.09.02. 07:40

Nehéz mérkőzésen vették el az FTC II. veretlenségét

Harmadik idegenbeli mérkőzésén diadalmaskodott a Hódmezővásárhelyi FC a labdarúgó NB III. Közép csoportjában, amelynek 5. fordulójában a Ferencváros II. otthonából hozták el a három pontot Koncz Zsolt tanítványai.

T. A.

Nehéz feladat várt az idegenben remekelő Hódmezővásárhelyi FC-re az NB III. Közép csoportjának hétközi fordulójában, amelyben az eddig veretlen Ferencváros II. látta vendégül a vásárhelyieket.

Nemcsak a feladat volt nehéz, hanem a csapatokra váró körülmények is, egy elég rossz minőségű pályán, nagy szél mellett vette kezdetét a találkozó. Ennek köszönhetően szép játék nem igazán tudott kialakulni, a futball fizikai oldaláról szólt a mérkőzés. Sok ütközéssel, párharccal, nagyobb helyzet nélkül telt el az első félidő, amelynek végén 0–0-t mutatott az eredményjelző Budapesten.

A szünet után aztán magasabb fokozatra kapcsoltak az együttesek, ebből kifolyólag pedig a Ferencváros fiókcsapata megszerezte a vezetést. A hátrány nem törte meg a hódmezővásárhelyi vendégeket, Koncz Zsolt csapata bizonyította erejét.

Két perccel a hazai gólt követően Gyüre csapott le egy kipattanó labdára, amelyet remekül lőtt vissza a hosszúba, ezzel egyenlített a HFC. Ezután Németh volt eredményes, aki egy szép támadás végén Zahorán beívelt labdáját váltotta gólra, 2–1.

A pálya és az időjárás ellenére a hódmezővásárhelyi kontrák pazarul ültek, így megérdemelten vitte el Koncz Zsolt csapata mindhárom pontot. A vásárhelyi együttes színeiben bemutatkozhatott az éppen a Fraditól érkező Molnár Bálint is.

Sok ideje nincsen a HFC-nek kiélvezni a sikert, ugyanis szombaton azzal az ESMTK-val találkozik, amelytől a Mol Magyar Kupában 2–1-es vereséget szenvedett, így hamar lehetősége adódik a visszavágásra a bajnokságban.

Koncz Zsolt: – Nehéz talajon játszottunk, és a szél is eléggé fújt, úgyhogy nem voltak egyszerűek a körülmények. Ennek ellenére egy küzdős mérkőzés alakult ki belőle, amelyen mindenképpen el szerettük volna vinni a három pontot. Megszerezte a Fradi a vezetést, de utána még volt erőnk felállni, és meg tudtuk fordítani a meccset, ezzel nagyon fontos győzelmet arattunk idegenben.

Labdarúgó NB III., Közép csoport, 5. forduló. Makó, 400 néző.

Ferencvárosi TC II.–Hódmezővásárhelyi FC 1–2 (0-0)

Vezette: Bálint Attila (Ancsin, Varga L.).

Makó FC: Bordás – Tamaskó (Nikitscher, 41.), Juhász J., Dóra, Seres, Popgeorgiev (Vas, 89.), Varga R. (Sziklási, 89.), Sirokmán, Major (Rébék, 89.), Rabecz (Széll, 70.), Pócs T.

Vezetőedző: Siha Zsolt.

Iváncsa: Varga Á. – Balogh L., Kozma (Molnár T., a szünetben), Kovács S., Szellák, Aradi, Cseszneki (Suszter, 60.), Vallejos (Fodor D., 68.), Pribék, Gajda, Domokos (Kercsó, 82.).

Vezetőedző: Tóth András.

Gólszerzők: Dóra (9.), Sirokmán (27.).