Sport

2010.05.24. 23:43

Talmácsi Gábor ötödik lett

Talmácsi Gábor a 19. helyről indulva ötödikként ért célba a Moto2 géposztályban a gyorsaságimotoros-világbajnokság vasárnapi Francia Nagydíján, Le Mans-ban.

Talmácsi Gábor a 19. helyről startolva az 5. helyen ért célba a Moto2 géposztályban a gyorsaságimotoros-világbajnokság Le Mans-ban rendezett Francia Nagydíján. A pozícióval 11 vb-pont jár, így a magyar versenyző három futam után 25 pontjával a hetedik.

– Nagyon boldog vagyok, hiszen sok mindenen keresztülmentünk a hétvégén, mégis ötödik tudtam lenni – mondta a futam után menedzsmentje tájékoztatása szerint a 125 köbcentiméterben 2007- ben világbajnok magyar motoros. – Nagy csata volt, életem egyik legnehezebb versenyén vagyok túl. A szerelőim remek munkát végeztek, a bemelegítő edzés után még összeraktak egy versenyképes motort számomra.

Az új kategória legjobbjának Le Mans-ban a spanyol Toni Elías bizonyult honfitársa, Julián Simón és az olasz Simone Corsi előtt. A nyolcadliteresek kategóriájában átütő spanyol siker született: a dobogó mindhárom fokára ibé-riai versenyző állhatott fel. A „legnagyobbak" között, a MotoGP-ben a spanyol Jorge Lorenzo győzött, nagy fölénnyel megelőzve címvédő csapattársát, Valentino Rossit.

Talmácsi koncentrációjával semmilyen szinten nem volt gond. Fotó: DM/DV

Talmácsi koncentrációjával semmilyen szinten nem volt gond.
Fotó: DM/DV

Eredmények

Moto2: 1. Toni Elías (spanyol, Honda) 43:29.277, 2. Julian Simon (spanyol, Honda) 1.336 mp hátrány, 3. Simone Corsi (olasz, Honda) 2.831 mp h., 5. Talmácsi Gábor (Honda) 13.293 mp h. A vb-pontverseny állása: 1. Elías 63 pont, 2. Tomizava Soja (japán, Honda) 45, 3. Corsi 35, 7. Talmácsi 25.

125 kcm: 1. Pol Espargaró (spanyol, Derbi) 41:52.280 p, 2. Nicolás Terol (spanyol, Aprilia) 0.957 mp hátrány, 3. Marc Marquez (spanyol, Derbi) 4.428 mp h. A vb-pontverseny állása: 1. Terol 65 pont, 2. Espargaró 63, 3. Esteve Rabat (spanyol, Aprilia) 34.

MotoGP: 1. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 44:29.114 p, 2. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 5.672 mp hátrány, 3. Andrea Dovizioso (olasz, Honda) 7.862 mp h. A világbajnoki pontverseny állása: 1. Lorenzo 70 pont, 2. Rossi 61, 3. Andrea Dovizioso 42.