Sport

2014.04.18. 10:31

Esőben sincs ellenfele Hamiltonnak Kínában

Rosberg a célegyenes végén rontott az utolsó másodpercekben, így a két Red Bull elválasztotta egymástól a két Mercedest a Kínai Nagydíj időmérő edzésén.

K. R.

Lewis Hamilton: Amikor esik az eső és csúszik a pálya, akkor nagyon jó érzés így az első helyre érni. Vannak területek, ahol még fejlődhetünk, de ez nagyon jó edzés volt.

Daniel Ricciardo: Nagy öröm a számomra, hogy a végén sikerült ideérni, az első két szakaszban nagyon szenvedtem, nem éreztem, hogy össze tudnám tenni az edzést. De végül sikerült.

Sebastian Vettel: Az esős körülmények között úgy látszik, sikerül a Mercedest megközelíteni, szárazon még kicsit messze vannak, de holnapra száraz időt mondanak, meglátjuk.

3. szakasz

Vettel kezdi meg a 12 perces befejező szakaszt. Jönnek a többiek is, mert félő, hogy még jobban rákezd az eső. A németé az első mért kör, 1:54.981 az ideje, Rosberg 55-ön kívülre kerül, Alonso pedi 56 fölé. Ricciardo harmadik helyre ér fel, Hamilton pedig 6 tizedet ver Vettelre, megint a brit az élen. Hülkenberg intermediate gumikat kap a Forcce Indiára. belül az utolsó 5 percet. A Lotus rádióüzenete elég érdekes, Grosjeannal közlik, hogy nincs több üzemanyaga. Be kell mennie a boxba és akkor kezdheti meg az első mért körét. Rosberg rontott a mért körében, nem tud javítani, az utolsó perc kedődik, megint megy egy mért kört, ez az utolsó esélye. Hamilton tovébb javít, 1:53.860.tal áll az élen. Rosberg nem tud javítani, a célegyenes elején megpördül. Ricciardo a második, Vettel, Rosberg, Alonso, Bottas, Hülkenberg, Vergne, Massa és Grosjean az első tíz.

A Forma-1-es Kínai Nagydíj időmérő edzése. Fotó: MTI (galéria)

2. szakasz

Sutil vezeti ki a második szakaszt, mindenki intermediate gumikon hajt ki. Megint a két Mercedes az élen, mögöttük Alonso. Vettelnek is sikerült egy jó kört jönie, 7 tizeddel jön be Hamilton mögé a német. Ricciardo Rosberg mögött a negyedik. Massának nem nagyon megy az esőben. Grosjean a biztos 6. helyen, idén először juthat a Lotus a Q3-ba. Kvyat, Magnussen, Sutil, Perez és Massa a kieső helyeken 1 perccel a vége előtt.

Sokan vannak még gyorskörön. Hülkenberg marad a 10. helyen, de mögötte senki nem tud javítani. Raikkönen, Button, Kvjat, Sutil, Magnussen és Pérez esik ki a Q2-ben.

1. szakasz

Elindult az első, 18 perces szakasz, többen intermediate, többen rendes esőgumival hajtottak ki. Ricciardo szól be a rádióba, hogy ide esőgumi kell. Bianchi, Kvyat és Ericcsoné az első mért kör majd a két Mercedes, a red Bullok is jönnek. 1:56.351-gyel Rosberg az élen, mögötte, Hamilton, Bottas, Vettel, Hülkenberg és Massa az első hat.

Vettel csúszik ki a pályáról a célegyenes előtti kanyarban, de még így is megjavítja az idejét. A 3. helyre jön fel.

Gutiérrez, Kobajashi, Bianchi, Chilton és Ericcson a kieső helyeken, amikor 5 perc van vissza a Q1-ből. Bianchi javíthatott volna, de ott ahol korábban Vettel, a célegyenes előtti kanyarban a francia is kicsúszik, és nagy ívben kerüli meg a műfüvet. Gutiérrez tud javítani, most Vergne került a kieső helyre. De nem sokáig, javít, és a 16. helyre jön be. Gutiérrez is a műfűre érkezik a célegyenes előtti kanyarban, így nem tud javítani. Mellette Kobajashi, Bianchi, Chilton, Ericcson az első távozók.
____________________________________________________________________________________________

A két marussia áll oda a boxutca kijáratához, 1 perc a kezdésig.

A Bahreini versenyen Maldonado a 3 büntetőpont mellé ötrajthelyes büntetést kapott, amiért nekiment a boxutcából kifelé jövet a pozíciót védő Gutiérreznek, aki többször is átpördült a levegőben. Radásul a Lotus motorja  tönkrement a szabadedzésen, nem volt idő kicserélni, így a venezuelai nem vesz részt a kvalifikáción.

A szombati 3. szabadedzés óta esik az eső Sanghajban, ami jelentősen átírhatja az eddigi terveket és esélyeket.

Gumitípusok: közepesen kemény, lágy
Körrekord: 1:32.238 (Michael Schumacher, Ferrari, 2004)
Tavalyi dobogó: 1. Fernando Alonso (Ferrari), 2. Kimi Räikkönen (Lotus)

[namelink name="Fernando Alonso"], a Ferrari kétszeres világbajnok pilótája volt a leggyorsabb a Forma-1-es Kínai Nagydíj pénteki első szabadedzésén.

A spanyol versenyző mögött az összetett pontversenyben élen álló német [namelink name="Nico Rosberg"] (Mercedes) végzett a második helyen, míg a harmadik az ausztrál [namelink name="Daniel Ricciardo"] (Red Bull) lett.

A legutóbbi két futamon, Malajziában és Bahreinben első Lewis Hamilton volt a leggyorsabb a Forma-1-es Kínai Nagydíj pénteki második szabadedzésén.

Kínai Nagydíj pénteki szabadedzések. Fotó: MTI/EPA/AP (galéria)

A Mercedes brit pilótája mögött Fernando Alonso, a Ferrari spanyol versenyzője végzett a második helyen, míg a harmadik a csapattárs, az összetett világbajnoki pontversenyben élen álló német Nico Rosberg lett.

Daniel Ricciardo, a Red Bull ausztrál pilótája volt a leggyorsabb a Forma-1-es Kínai Nagydíj szombati harmadik, esős szabadedzésén. A vizes aszfalton kissé megkeveredett a megszokott sorrend, a második legjobb köridőt a brazil Felipe Massa (Williams), a harmadikat pedig a francia Romain Grosjean (Lotus) futotta. A világbajnoki címvédő Sebastian Vettel (Red Bull) csak 11. lett, a pontversenyben most vezető Nico Rosberg, valamint csapattársa, Lewis Hamilton (mindketten Mercedes) nem autózott mér kört.