Sok eladott labda

2019.09.22. 10:47

Minden hibát megbosszultak: PSG-MOL-PICK 30-25

A MOL-PICK Szeged férfi kézilabdacsapata vasárnap a PSG vendégeként szenvedett 30-25-ös vereséget a Bajnokok Ligájában. A Barcelona elleni győzelem után sokáig partiban voltak Bodóék, de a második félidei rövidzárlat és a rengeteg eladott labdát a végül nyolcgólos Nikola Karabatic vezetésével megbosszulták a házigazdák.

munkatársainktól

Párizs, 2019. szeptember 22. Nikola Karabatic, a Paris Saint-Germain játékosa (k) a MOL-Pick Szeged ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában játszott mérkõzésen Párizsban 2019. szeptember 22-én. A 30-25-re gyõzött. MTI/EPA/Julien De Rosa

Fotó: Julien De Rosa

PSG – MOL-PICK Szeged 30-25 (16-14)

Férfi kézilabda, Velux EHF Bajnokok Ligája, A csoport, 2. forduló. Párizs, Stade Pierre de Coubertin, 2000 néző. Vezette: Nikolov, Nacsevszki (macedónok).

PSG: Gérard – Kounkoud 2, RÉMILI 5/1, SAGOSEN 4, L. Karabatic 2, N. KARABATIC 8, Nahi 4/1. Csere: Corrales (kapus), H. Toft, E. du Rietz 1, Syprzak 3, V. Morros, Abalo 1. Vezetőedző: Raúl González.

MOL-PICK Szeged: Mikler – Radivojevics 4/2, MAQUEDA 5, Gaber 1, BÁNHIDI 3, Källman 1, Bombac 2. Csere: Alilovic (kapus), BODÓ 6, Canellas 1, Kaspárek, Stepancic 1, Henigman, Zsitnyikov 1, Sostaric. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.

Hétméteres: 4/2, ill. 2/2.

Kiállítás: 6, ill. 6 perc.

II. félidő

60. perc: Emberelőnyben a Szeged a végén, Kounkoud megy le. Időt kérnek a hazaiak, 9 másodperc a meccsből. Karabatic 8 góllal fejezi be a találkozót, 30-25.

59. perc: Bodó nem adja fel, bent van a hatodik is, 28-25. Nikola Karabaticnak meg a hetedik, 29-25.

58. perc: Remili lövése akad el a sáncban, indulhat a Szeged! Bombac passzát nyúlja le Kounkoud, megindul, gól. 28-24.

57. perc: Visszajön a végére Nikola Karabatic. Annyira nem örülünk, mert folytatja a gólgyártást, 27-23. Szerencsére jön a szegedi válasz, Gabertől 27-24.

56. perc: Syprzak marad egyedül középen, sajnos a labda is eljut hozzá, tőle meg a kapuba, 26-22. Källman se marad gól nélkül, 26-23.

55. perc: Sokáig támad a Szeged, de eredménytelen, elveszi a PSG. Időt is kérnek a franciák.

54. perc: Sagosen marad lent, Källman nem finomkodott. Kapufára lövik a hazaiak, indulhatunk.

53. perc: Újabb Mikler-védés, megvan még a lehetőség a zárkózásra. Bombac jókor találja meg a lövőkezét, 25-22.

52. perc: Bombac fér be a falba, a labda meg a kapufa és Corrales közé, 25-21.

51. perc: Maqueda lövését rúgja ki Corrales.

50. perc: Bodó nagyot küzd, már ötgólos, 24-20. Hetest kap a PSG. Remili most bevágja Alilovicnak, 25-20.

49. perc: Syprzak talál be nagyon könnyedén. Utolsó időkérést is felhasználja Pastor mester. 24-19.

48. perc: Mikleren nem múlik a mai meccs, megint megfogja a párizsi lövést. Sajnos Corralesen sem, Källman próbálkozását védi ki.

46. perc: Du Rietzről megfeledkeztünk, 23-19.

45. perc: Büntetik a franciák az eladott labdákat, pl. most Nikola Karabatic, 22-19.

44. perc: Nagyon kellett, Bodó közelről, 21-19.

43. perc: Elvesztett szegedi labda után francia kapufa.

42. perc: Luka Karabatic gólja után megérett a szegedi időkérés, 21-18.

40. perc: Óriási Mikler-védés, de kellett! Nem jó a szegedi támadás, Sagosen viszont kíméletlen, 20-18.

39. perc: Canellas adja el a labdát, már másodjára. Szerencsére a PSG sem volt szerencsésebb a támadásban, újra a Szeged jöhet.

38. perc: A vezetésért támad a Pick, de lépéshiba miatt elviszik a labdát. Remili lövését védi Mikler.

37. perc: Luka Karabatic harcol ki a másik oldalon is egy hetest. Alilovic jön a szegedi kapuba, Nahi vele szemben. Milyen jó, hogy Alilovics jött! Megvan!

36. perc: Mikler véd óriásit, indulhat a Szeged. Bánhidi fordul be, gól, de nem adják meg, helyette kapunk egy hetest. Radivojevics nem hibázik, 18-18.

34. perc: Remili helyezi be a léc alá, már a negyedik gólja. Canellas se marad gól nélkül, gyorsan válaszol. 18-17.

33. perc: Zsitnyikov is beköszön a francia kapusnak, szépen lövi át a falat, majd Luka Karabatic ül le 2 percre, 17-16.

32. perc: Stepancicnak megvan az első gólja, 16-15. Hetest harcol ki a PSG, Nahi be is vágja, 17-15.

31. perc: Zsitnyikov is a pályán, a Szeged kezdi a második félidőt. Stepancic lövése elakad a kapusban.

I. félidő

30. perc: Radivojevics szerez labdát, de nincs szegedi gól a végére, Corrales véd. Sagosen viszont még betalál, 16-14 a félidőben.

29. perc: Bánhidi kap labdát Bombactól, csodás gól. Másik oldalon egy Mikler-védét. 15-14.

28. perc: Remili sem akar kizökkenni, ennek mondjuk kevésbé örülünk, 15-13.

27. perc: Megmondtuk...Maqueda 14-13.

26. perc: Maquedát nem lehet kizökkenteni, most Corrales lába között talál be,majd Abalo válaszol 14-12.

25. perc: Bodó durrantja fölé, indulnak a franciák, Nahi megint berepül a szélről, és általában ilyenkor gól is van. Most is, 13-11.

24. perc: Bombac érkezik középen, egyelőre nincs gól. Marad a labda a Szegednél, közben kiegészülnek a párizsiak. Bombac megint, ez sem jó. Nikola Karabatic viszont elemében van, talpról megint, 12-11.

23. perc: Szegedi kiállítás, PSG-büntető. Remili a kapufára vágja! Időt kér a PICK.

21. perc: Stepancic is a pályán, de a PICK-nél. Bánhidi harcol ki kiállítást, közben Bodó iszonyatos gólt lő, 11-11.

20. perc: Maqueda megy le 2 percre, közben Karabatic növeli góljai számát, 11-10.

19. perc: Nahi nem sokáig hagy örülni minket, 10-10.

18. perc: Sagosen egyenlít emberelőnyből, 9-9. Bánhidi ezért klasszis, emberhátrányból szerez gólt, és az újbóli vezetést, 9-10.

17. perc: Vezetünk! Radivojevics nem szívbajos, 8-9. Gaber kap kétpercet.

15. perc: Időkérés. Sajnos Syprzak megértette, mit kérnek tőle. Maqueda már háromgólos, és milyen jól teszi, 8-8.

15. perc: Sagosen lövését Mikler védi, majd Maqueda egyenlít, jaj de jókor! 7-7. Karabatic közben visszatér.

14. perc: Remili, majd Bodó Ricsi a legjobbkor, 7-6.

13. perc: Radivojevics kap jó labdát Maquedától, szép találat a szélről, 6-5.

12. perc: Nikola Karabatic kap kétpercet, most kell figyelni. Sagosen ennek ellenére betalál, 6-4.

11. perc: Nikola Karabatic talpról, óriási bomba a hosszúba, 5-3. A másik oldalon Bánhidi válaszol rá, 5-4.

10. perc: Szegedi hetes, Radivojevics átmentette a Barcelona elleni formáját, 4-3.

8. perc: Maqueda másodjára már nem hibázik, kilövi a felső sarkot, 4-2.

7. perc: Karabatic-testvérek összejátszása, most a kisebbiké a gól, 4-1.

6. perc: Bodó töri meg a több mint 5 perces szegedi gólcsendet, 3-1.

5. perc: Karabatic lép el, sajnos ebből is gólt szerez a PSG, 3-0.

4. perc: Maqueda is teszteli Gerardot, sajnos be van melegedve, ezt a lövést is védi.

3. perc: Szélről repül be a tavaly még junior-vb-n szereplő Nahi, 2-0.

2. perc: Bodó igyekszik a másik oldalon, de Gerard véd.

1. perc: Remili óriási átlövésgóllal köszön be mindjárt az első támadásból, 1-0.

19.00 – A hazaiak tiszta kékben, fehér-kékben a Szeged.

18.52 – Két észak-macedón vezeti a meccset, Nikolov és Nacsevszki. További érdekesség, hogy Pastor mester játékosa volt a PSG edzője, Raul Gonzalez, illetve hogy több játéklehetőséget kapjon, Stepancic a PSG-től igazolt a Szegedhez.

18.50 - Szép estét kívánunk! Jó hír a szegedi szurkolóknak, visszatért Zsitnyikov, aki szemsérüléssel bajlódott, így a Barcelona elleni hazai meccset csak a lelátóról nézhette. És ha mondhatunk ilyet, az is jó hír (ugyancsak a szegedi szurkolóknak), hogy a hazaiaknál nincs Mikkel Hansen, aki sérült. A MOL-PICK-nél a hírek szerint minden rendben, tegnap este volt edzés, ma délelőtt sétával hangoltak a mai estére. Egyelőre 1500 néző van a lelátókon. Köztük 31 szegedi.

Veszprém, Barcelona, PSG – ez volt az EHF őszi erősorrendje a férfi kézilabda Bajnokok Ligája rajtja előtt. Az említett klubok névsorai alapján ez nem is volt meglepetés, de már előfordult, hogy hátrébb sorolt csapat lett a végső győztes a legrangosabb európai kupasorozatban. Sőt, a MOL-PICK Szeged rögtön a nyitófordulóban legyőzte a katalán gigászt, és most jön – ahogy a bravúrosan védő Mikler Roland is fogalmazott – a világ másik legjobb csapata. Vasárnap 19 órától ugyanis a Paris Saint-Germain otthonában lépnek pályára a Tisza-partiak.

Három forduló után a PSG az egyetlen hibátlan csapat a francia élvonalban, a Zágráb vendégeként pedig sima, 37–29-es sikerrel rajtoltak a párizsiak a BL-ben. Nyáron érkezett a gallokhoz a Montpellier kapusa, Vincent Gerard, a Löwen balszélsője, Gudjon Valur Sigurdsson és a Barcelona beállósa, Kamil Syprzak is. Volt viszont távozó is, mindkettő különleges. Egyrészt mert húzónevet csábítottak el, hiszen Uwe Gensheimer a Löwenhez igazolt, másrészt mert Luka Stepancic pont Juan Carlos Pastor hívó szavára mondott igent.

Mikler Roland (16), a Szeged kapusa a párizsi Mikkel Hansen lövéseire készült.
Fotó: HUDI DÁNIEL KARIKATÚRÁJA

– Nem csak a PSG, hanem a Zagreb színeiben is tapasztaltam, milyen élmény a telt házas szegedi csarnokban játszani. Örülök, hogy rendszeresen átélhetem ezt, a Barcelona elleni meccs frenetikus hangulatot hozott – kezdte a beszélgetést Stepancic. – Bebizonyítottuk, hogy valós esélyünk van a kölni négyes döntőbe jutni. Ezért az álomért érkeztem, és mindent megteszek, hogy megvalósítsuk, és Párizsban is bizonyítsuk erőnket – mondta a világbajnoki bronzérmes játékos.

Korábbi társai ellen kell küzdenie, három szezonon át erősítette a PSG-t.

– Furcsa érzés lesz a párizsiak ellen pályára lépni. Izgatottan várom ezt a fantasztikus alkalmat, hiszen nagy rangadó lesz, ahol barátokkal találkozhatok – nyilatkozta a horvát válogatott jobbátlövő.