2017. 02. 26. vasárnap - Edina -3°C | 10°C Még több cikk.

A legjobb 32 között a KTE a Magyar Kupában

Kecskemét - A második félidőben emberelőnybe került KTE-Ereco Alempijevic bombagóljával győzött a másodosztályú Békéscsaba otthonában, így bejutott a legjobb 16 közé.
Békéscsabai Előre FC – Kecskeméti TE-Ereco 1-2 (1-1)
Békéscsaba, 500 néző. Vezeti: Németh Á. (Gyarmati II., Butkai)
Békéscsaba: Stumpf – Oláh, Csiszár, Makra, Juhász Gy. – Szélpál, Oltenau, Balázs (Bakró, 59.), Horváth T. (Lázok, 70:), Pozsár – Bernáth (Csák, 63.). Vezetőedző: Pásztor József

KTE: Ribánszki – Alempijevic, Lambulic, Gyagya, Mohl – Némedi, Ebala, Cukic, Litsingi – Csordás (Foxi, 70.), Dosso (Tököli, a szünetben). Vezetőedző: Urbányi István

Gólszerzők: Balázs (35.), Gyagya (40.), Alempijevic (74.)
Sárga lap: Oláh (77.), Gyagya (81.)

A KTE ha nem is könnyen, de végül kivívta a továbbjutást, így várhatja a Magyar Kupa 4. fordulójának sorsolását.

Vége a mérkőzésnek!

87.p.: Tököli kapott remek labdát, egyedül vezethette kapura a labdát, de 10 méterről, ballal a kapu mellé tekert. Hatalmas ziccer volt!

87.p.: Becsülettel támadnak a hazaiak, a vendégvédelem azonban magabiztosan fejelgeti ki a labdákat.

82.p.: Csák 20 méteres, jobblábas szabadrúgásból alig lőtt a jobb alsó sarok mellé.

81.p.: Gyagya kapott sárga lapot Csák felrúgásáért.

74.p.: gyorsan kihasználta az előnyt a KTE! Alempijevic vezette kapura a labdát, majd jobbal, 22 méterről nagy gólt lőtt a bal alsó sarokba. 1-2.

74.p.: 10 emberrel folytatják a hazaiak, ugyanis Pozsár lesérült, és már nincs cseréje a hazaiaknak.

Urbányi Istvánt megtalálták a szurkolók, folyamatosan megy a lelátóról az "oltás" felé. A legenyhébb verzió szerint távoznia kellene a kispadról, egyebet ehelyütt most inkább nem idéznénk.

70.p.: Csere mindkét oldalon: Horváth helyett Lázok, Csordás helyett Foxi állt be.

68.p.: Alempijevic is kihagyott egy hatalmas helyzetet. Csordás szögletét követően Stumpf épp egy hazai védő hátára ütötte a labdát, amely Alempijevic elé került, de a szerb 10 méterről az üres kapu fölé lőtt.

Foxi melegít nagyon, hamarosan beáll.

63.p.: Bernáthot azonnal le is kapta Pásztor József, a helyére Csák érkezett.

62.p.: Hatalmas hazai helyzet maradt ki. Pozsár szabadrúgásból ívelt a kapu elé, Makra középre fejelt, Ribánszki rosszul jött ki, de Bernáth az üres kapuval szemben eltörte a labdát.

59.p.: Cserélt a hazai csapat: Balázs helyére Bakró érkezett.

Hatalmas a küzdelem a pályán, a hazaiak elszántan védekeznek, de mintha fogyna a szufla náluk.

55.p.: Szabarúgáshoz jutott a KTE a hazai kaputól 17 méterre. A labda mögé Gyagya állt, jobbal lőtt, de Stumpf hatalmas bravúrral a kapu fölé ütötte a léc alá tartó labdát!

49.p.: Tököli iramodott meg a baloldalon, középre gurított az érkező Csordás elé, de Juhász az utolsó pillanatban menteni tudott. Igaz, a lábáról leperdülő labda csak fél méterrel ment el a kapu mellett, nem sok hiányzott az öngólhoz.

46.p.: Csordás átadása után Litsingi lőtt 18 méterről ballal kapura, a labda nem sokkal a bal sarok mellett hagyta el a játékteret.

Taktikailag is módosult a KTE: Némedi lett a jobbhátvéd, Alempijevic pedig a középpálya bal oldalára került.

A szünetben cserélt a KTE: Dosso helyére Tököli állt be.

Elkezdődött a második félidő!

A félidőben Tököli nagyon intenzíven melegít, nem csodálkoznánk, ha Urbányi István becserélné.

Az első félidőben kiegyenlített játékot láthattunk, a KTE görcsösen játszik, a Békéscsaba pedig a kapu elé érve sokszor tanácstalannak látszik. Mindenesetre az osztálykülönbség abszolút nem látszik, kérdés a második félidőben kijön-e majd fizikailag. Illene!

Vége az első félidőnek!

45.p.: Dosso óriási szólóját láthattuk, melynek során leginkább önmagát zavarta össze...

40.p.: Egyenlített a KTE! Mohl jobb oldalról ívelt szabadrúgásból a kapu elé, középen Gyagya belepörgetett a labdába, amely így a hálóba perdült. 1-1.

38.p.: Balázs most góltól mentette meg csapatát: Cukic a jobb oldalon előre törve átmelte a labdát a kifutó kapuson, Balázs azonban a gólvonalról szögletre mentett.

35.p.: Hoppá! Vezetnek a hazaiak! Pozsár 25 méterről végezhetett el szabadrúgást. Jobbal a kapu elé ívelt, Balázs pedig az elmélázó védők között 6 méterről a kapuba pörgetett. 1-0.

33.p.: Egy jobboldali beadást követően Balázs fejelt 10 méterről kapura, Ribánszki könnyedén védett.

Az első 20 perc kiegyenlített játéka után egyre nagyobb fölénybe kerül a KTE, de komoly gólhelyzet eddig mindössze egy akadt a vendégeknél.

29.p.: Lambulic 28 méteres szabadrúgása után ütötte ki a labdát Stumpf.

25.p.: Alempijevic jobboldali beadása után Stumpf egy suta mozdulattal épp Csordás elé ütötte a labdát, de a KTE csatára 11 méterről jobbal a kapu fülé lőtt. Nagy helyzet maradt ki.

20.p.: Alempijevic cselezgetett az ellenfél 16-osának sarkánál, majd visszagurított az érkező Némedi elé, aki 16 méterről egyből lőtt, Stumpf vetődve szögletre hárított.

15.p.: Litsingi jobboldali beadása után Csordás fejelt kapura 13 méterről, Stumpf biztosan védett.

13.p.: Pozsár 18 méteres szabadrúgását Ribánszki bravúrral ütötte szögletre a bal sarok elől.

11.p.: Sorozatban rúgják a szögleteket a hazaiak, Ribánszki egyszer elnézte a labdát, szerencsére nem lett gól belőle.

8.p.: Az első KTE szöglet egyből veszélyesre sikerült. Csordás beívelése után Litsingi fejelt középre a hosszú oldalról középre, Dosso még kapura tudta kotorni a labdát, de a védők mentettek a gólvonalról.

4.p.: Balázs lőtt 20 méterről, jobbal a vendégek kapuja mellé.

3.p.: Áll a játék, Horváthot kell ápolni Némedi belépőjét követően.

2.p.: Alempijevic gyenge beadásával kezdődött a találkozó.

A hazaiak kezdték a találkozót.

Szokatlan látvány: ezúttal mi játszunk tiszta fehérben, és az ellenféál lilában.

10 perccel a kezdés előtt megérkeztek a kecskeméti fanatikusok, már kinn feszül a Devils idegenbeli transzparense. Egyébként túlzás lenne azt állítani, hogy Békéscsaba a mérkőzés lázában ég, 2-300-an lehetünk a stadionban.

Ahogy azt beharangozónkban megjósoltuk, Urbányi István ezúttal pihenteti Tököli Attilát, így Csordás Csaba kezdőkét kap lehetőséget, és rajta feszül újra a csapatkapitányi szalag is. Bori, Balogh és Foxi sérülése miatt csak a lelátóról tekinti meg a mérkőzést.

A mérkőzést megelőzően a helyi biztonságiak nem nyilatkoztak túl optimistán arra a kérdésünkre, milyen eredményt várnak a mai meccsen, egyikük négy, társa pedig hatgólos vendéggyőzelemre tippelt.

Köszöntjük a szurkolókat a mai Békéscsaba – KTE-Ereco Magyar Kupa mérkőzés Online közvetítésén!