2017. 05. 29. hétfő - Magdolna 13°C | 27°C Még több cikk.

Átgázolt a Győr a kecskeméti focicsapaton

A KTE úgy kapott öt gólt a Győr otthonában, hogy a hazaiak még legalább tíz gólt is lőhettek volna, ha jobban koncentrálnak. A lila-fehérek két pontot szereztek a lehetséges 15-ből.
A KTE a bajnokságot bukdácsolva kezdő Győr otthonába látogatott az OTP BANK Liga 5. fordulójában.

OTP Bank Liga, 5. forduló:
Győri ETO FC-Kecskeméti TE 5-1 (3-0)
Győr, 1800 néző, v.: Szilasi
gólszerzők: Varga R. (8.), Koltai (31., 11-esből), Strestik (38.), Kamber (75.), Kronaveter (80.), illetve Jorginho (64.)
kiállítva: Antal (29.)
sárga lap: Svec (90.), illetve Sós (12.)
Győr: Stevanovic - Svec, Lipták, Takács Á., Dinjar - Kamber - Trajkovic (Aleksidze, 55.), Strestik (Pátkai, 68.) - Koltai, Dina (Kronaveter, 66.), Varga R.
Kecskemét: Antal - Sós, Vaskó, Balogh B., Forró - Savic - Bori (Németh G., 30.), Patvaros, Tarabai (Pekár, a szünetben), Litsingi - Jorginho

A Nemzetisport beszámolója szerint egyáltalán nem óvatoskodtak a csapatok, hiszen már az első percben mindkét kapusnak védenie kellett. Előbb Koltai vezette egyedül a labdát a kapura, de 15 méteres lövését a kilépő Antal kapus fogni tudta, a túloldalon pedig Jorginho bombája tornáztatta meg Szasa Sztevanovicsot.

A hatodik percben Varga kapáslövését fogta bravúrral a kecskeméti hálóőr, két perccel később azonban már ő is tehetetlen volt, amikor Koltai jobb oldali beadása után Mihai Dina elengedte a labdát, s így lett az éppen jó a berobbanó Vargának, aki 10 méterről a kapu bal alsó sarkába lőtt. (1–0).

Ezt követően is aktívak maradtak a csapatok, így látványos, szórakoztató volt a meccs. Emitt Koltai és Dina lövöldözgetett, a túloldalon pedig Sós és Bori veszélyeztetett. A következő fordulópont a 29. percben következett be, amikor Vargát ugratták ki remek ütemben, betört a 16-oson belülre, majd átemelte a labdát a kifutó Antal fölött is. A két játékos ütközött egymással, s bár a labda behullott a kapuba, a játékvezető nem adta meg a gólt, hanem büntetőt ítélt, a kapust pedig kiállította. A büntetőt Koltai lőtte a kapu bal alsó sarkába, immár a Bori Gábor helyén, 300. élvonalbeli mérkőzésén pályára lépő Németh Gábor kapusnak (2–0).

Nem kellett sokat várni a harmadik találatra sem: újabb hét perc elteltével egy bal oldali szögletet követően Németh csak röviden tudta kiütni a labdát, amelyet Takács Ákos fejelt a felső lécre, a lepattanó labdát azonban Strestík egy méterről bólintotta az üresen maradt kapu bal oldalába (3–0).

Ezzel gyakorlatilag el is dőlt a meccs, hiszen kevés esély volt arra, hogy a kecskemétiek emberhátrányban három gólt szerezzenek. Ez sajnos rá is nyomta a bélyegét a második játékrészre, mert ugyan a vendégek mentek előre becsülettel, a létszámfölényben lévő győriek azonban rendre meghiúsították a kísérleteiket, ők pedig inkább türelmesebben játszva várták az esetleges lehetőségeket.

A 64. percben aztán csak összehozták a vendégek szépítő gólját, miután Jorginho hosszan indította magát, így a labda a kifutó Sztevanovicsé, vagy a visszalépő Dinjaré lehetett volna, ám a két csapattárs ütközött egymással, így végül nevető harmadikként a kecskeméti támadó mégis elhozta a azt, s végül az üres kapuba gurított (3–1).

Ez azonban már nem hozott újabb fordulópontot, sőt, a 75. percben újra visszaállt a háromgólos különbség, miután Djordje Kamber vezetgette a labdát, s mivel nem támadták, 23 méterről a kapu bal oldalába csavart. Németh kapus alighanem elnézte a lövést, mert még csak nem is vetődött rá (4–1).

Újabb öt perc elteltével pedig már a kiütés szélére kerültek a kecskemétiek, miután Varga adta középre a labdát jobbról, s a hosszú oldalon, lesgyanús helyzetben érkező, csereként beállt Kronaveter 10 méterről, a kilépő kapus fölött a kapu közepébe talált (5–1).

Az öt ráadásul akár hat is lehetett volna, de két perccel később a Pátkai Máté lövése után Némethről kipattanó labdát Koltai a felső lécre fejelte. Így maradt az 5–1, s a győriek így a harmadik helyig léptek előre a tabellán.

Halálos motorbaleset Bács-Kiskunban

A helyszínen meghalt egy segédmotorral közlekedő 65 éves férfi, aki járművével egy ház falának… Tovább olvasom