2018. 02. 24. szombat - Mátyás -2°C | 3°C Még több cikk.

4–3-as vereséggel kezdtünk az A csoportban

Megkezdődött Svájcban az A csoportos jégkorong-világbajnokság, amelyen a mieink Szlovákia ellen vereséggel mutatkoztak be Zürichben.
Nem lehetett hálás feladat 2002 világbajnokával kezdeni, de ha már így alakult, a magyar válogatott alaposan feladta a leckét Szlovákiának az A csoportos jégkorong-vb nyitányán. Az első harmadban a papírformának megfelelően a szlovák csapat szerzett vezetést Ruzicka révén a 14. percben. Ám a második húsz perc magyar góllal indult: a 23. percben Holéczy lőtte ki a bal felső sarkot, 1–1. A rend ebben a játékrészben helyre állt, a világranglista nyolcadik helyezettje két „présgóllal" (Bartecko, Hossa) elhúzott 3–1-re. A harmadik harmad megint magyar találattal indult (Peterdi, 43. perc), majd Sille egyenlített az 55. percben, 3–3! Szinte hazai pályán játszottak a mieink, annyi magyar szurkoló utazott el a helyszínre. Alig volt hátra a mérkőzésből, és döntetlenre, azaz hosszabbításra álltunk az egykori vb-elsővel szemben. Aztán tizenhárom másodperccel a vége előtt Bartecko eldöntötte a mérkőzést, 4–3. Csak egy adat a meccshez: a magyar kapus, Szuper 49 alkalommal védett...
A végeredmény: Szlovákia–Magyarország 4–3 (1–0, 2–1, 1–2). A csoport másik meccsén: Kanada–Fehéroroszország 6–1. A magyarok vasárnap 20.15-től Kanadával játszanak.