2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -2°C | 5°C

A HNKC hajszálnyira a csodától

Az ASA-HNKC női kézilabdacsapata a Magyar Kupa negyeddöntőjében szinte hajszálnyira volt a csodától, de végül érvényesült a Dunaújváros nagyobb tudása.
A női Magyar Kupában a négy közé jutásért igazi klassziscsapat, a Dunaferr jutott a Vásárhely ellenfeléül. A hazaiak azonban nagy nevű ellenfelüktől nem illetődtek meg, bátran kezdtek, remekül védekeztek és alaposan meg is lepték az újvárosiakat. Imre Vilmos edző lányai a 10. percben vezettek először (4–5), de ezzel még messze nem dőlt el semmi. A vásárhelyiek extázisban játszottak, Vörös fantasztikusan védett. Wolf jól irányított és a gólokkal sem maradt adós. A B közép igazi hangulatot varázsolt a csarnokba, s ezt megköszönve a szünetre egygólos előnnyel vonultak le Siposék.

Fordulás után is maradt a nagy iram, a színvonalas játék, és a Vásárhely tartani tudta a lépést a Dunaferrel. Jenőfi bombagólokat lőtt és a hajrához érve is együtt volt a két csapat. Ferlinggel és a jól védő kapusokkal azonban nem bírt az ASA-HNKC, melynek játékosai az utolsó percekre elfáradtak. A vereség ellenére minden hazai kézilabdást dicséret illet, hiszen idei legjobb formáját nyújtotta az együttes.

Takács Dusmáta egy gólt lőtt az Újvárosnak.
Fotó: Tésik Attila

Rapatyi Tamás: – Kiválóan játszottunk, de végül nem bírtunk a nagyobb tudást és játékerőt képviselő Dunaújvárossal.

A mérkőzés jegyzőkönyve

ASA-HNKC–Dunaferr 28–33 (16–15)

Magyar Kupa-negyeddöntő, női kézilabda-mérkőzés. Vásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Szegedi, Unyatinszki.
ASA-HNKC: VÖRÖS  – Földes K. 2, Nyikolajenko 4, WOLF 9 (2), Borbély 3, Sipos, Koroknai 3. Csere: Abramovics (kapus), Fülöp, Jókai, JENŐFI 6, Takács 1, Szepesi. Edző: Rapatyi Tamás.
Dunaferr: UNGUREANU – Lovász 2, Borbás 3, Laluska 4, FERLING 13 (5), Pigniczki 3, Vincze 4. Csere: KNEZOVICS (kapus), Mörtel 3 (1), Sopronyi 1, Berta, Balogh B. Edző: Imre Vilmos.
Kiállítások 6, ill. 8 perc: Hétméteresek: 3/2, ill. 6/6.
Az eredmény alakulása:  3. perc: 3–2, 10. p.: 4–5, 15. p.: 9–7, 19. p.: 9–11, 24. p.: 14–12, 28. p.: 15–15, 42. p.: 23–21, 46. p.: 24–25, 54. p.: 26–29, 56. p.: 28–29.

Floratom Szeged AC: peches vereség Kemecsén

Ha a páros mérkőzést nem veszíti el Kemecsén a férfi asztalitenisz Extraliga legutóbbi fordulójában… Tovább olvasom