2017. 03. 30. csütörtök - Zalán 8°C | 18°C Még több cikk.

A Hungerit bevette Eger várát

Nagyszerű, magabitzos győzelmet aratott a Hunegerit-Szentesi VK OB I-es női vízilabdacsapata a középszakasz rájátszásában. Tóth László tanítványai 16–11-re nyertek az Eger otthonában.
Eger–Hungerit-Szentesi VK 11–16 (4–4, 2–5, 4–3, 1–4)
Vízilabda OB I, nők, középszakasz, 5. forduló. Eger, 100 néző. Vezette: Vogel G., Mucskai.
ZF-Eger: Katona (5 védés) – Szeredi, CZIGÁNY D. 4, Takács V., PARKES 2, Zajácz, Ráski 2. Csere: Szívós P., MIKLÓS R. 3, Jenes. Edző: Kelemen Attila.
Hungerit-Szenetesi VK: BOLONYAI (8 védés) – VAN DER SLOOT 4, GÉMES 2, Pengő, HEVESI 1, KÖVÉR-KIS 6, Kádár 1. Csere: Miskolczi, Pócsi, Rácz, Farkas T., Győri 2, Mihály. Edző: Tóth László.
Gól – emberelőnyből: 16/7, ill. 8/2.
Ötméteresből: 1/1, ill. 5/5.
Kipontozódott: Szeredi (17. perc), Rácz (23. p.), Pengő (31. p.), Van der Sloot (32. p.).

Ami a törököknek nem sikerült 1552-ben, az a Hungerit-Szentes bajnoki címvédő női vízilabdacsapatának szombaton igen, és már nem először. Tóth László vezetőedző tanítványai bevették Eger várát, de a bajnoki előtt nem is titkolták, győzni akarnak a hevesi megyeszékhelyen. Sikerült, öt góllal, 16–11-re – de ne rohanjunk ennyire előre!

Az előjelek, már azt kell mondani, a szokásosak voltak szentesi szempontból: a válogatott centerre, Bujka Barbarára nem számíthatott a szakember – ezt lassan a játékostársak is kezdik megszokni... –, Miskolczi Kitti azonban végre vízbe szállt, igaz, nem volt meghatározó szerepe a csapat teljesítményében. Az első gólt a vendégek szerezték, az utóbbi időszakban válogatott formában játszó Kövér-Kis Réka révén; tegyük hozzá, ezt Merész András szövetségi kapitány nem akarja észrevenni... A kiváló szentesi származású pólós ezúttal is 6 gólig jutott, csapata vezéregyéniségének bizonyult, oroszlánrészt vállalt a diadalból.

Van der Slott remekül védekezett, és 4 gólt szerzett az Eger elleni meccsen. Fotó: Karnok Csaba
 Fotó: Karnok Csaba

De vissza a krónikához! Az első negyedben még jól tartotta magát a házigazda Eger, az első negyedet 4–4-gyel zárta a két alakulat. Utána úgy tűnt, a szentesiek dominálnak, Gémes Alexa büntetőből lőtt találatával már 8–4-re elhúzott a Kurca-parti gárda. De az egri nők nem véletlenül híresek – már 1552-től, a török hódoltság idejéből – küzdőképességükről, nem adtál fel, és a 3. játékrészben Miklós Réka két góljával egyenlítettek, 9–9. Ezt követően azonban igazából már csak a Hungerit akarata érvényesült, amely magabiztos, fontos győzelmet aratott Egerben, 16–11-re hozva a bajnokit.

Tóth László: – Az történt, amire számítottam: az Eger nagyon küzdött. De a kulcsszituációkban jobban összpontosítottunk, és megérdemelten nyertünk. A szerdai, Olympiakosz Pireusz elleni Euroliga-mérkőzés előtt, állíthatom, hasznos volt ez a küzdelmes meccs.

Labdarúgás: téli bajnok a MUFC

Izgalmasan alakult a Csongrád megyei Téli-kupa nagypályás labdarúgótornán az érmes csaták sorsa. Tovább olvasom