2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 4°C

A Pécs otthonában is győzött a Beton éllovas pólócsapata

A férfi vízilabda OB I-ben Pécsen nyert a Szeged, a Domino otthonában kikapott az Eger, így a tabellát vezető Gyöngyösi-legénység két ponttal megugrott üldözőitől.
Pécs–Szeged Beton VE 8–10 (1–1, 3–3, 2–3, 2–3)
ING férfi vízilabda OB I, 14. forduló. Pécs, 200 néző. Vezette: Marjay, Bors.
Pécs: GÁRDONYI – ÁGNER 2, Czigány 1, Bereczki, Surányi 1, Bóbis, De Blasió. Csere: Seman 1, BABAY 3, Kollár. Edző: Ambrus Tamás.
Szeged: BAKSA – BALATONI 2, VARGA T. 3, Komlósi, Korolija 1, Weszelovszky, LEHMANN 3. Csere: Juhász Zs. 1, Varga P., Molnár P., Monostori. Edző: Gyöngyösi András.
Gól – emberelőnyből: 4/2, ill. 9/5.
Ötméteresből: 1/1, ill. 1/1.

Nem biztos, hogy annyira szeret Pécsen vízilabdázni a Szeged. Hiába alkotják évek óta jobb játékosok a Gyöngyösi-legénységet, a Baranya megyei székhelyen mindig megszenvednek Komlósiék a győzelemért. Az előző két bajnokságban egyaránt 8–7-re nyertek a Mecsekalján a vendégek, és az elmúlt hét végén is sokáig kérdéses volt, hogy két ponttal a tarsolyukban távoznak-e.

A meccs előtt a hazaiak edzője, Ambrus Tamás elmondta, az egy percig sem vitás, hogy a Beton jobb, erősebb csapat az övénél, de ha az elején sikerülne meglepni a Betont, akkor nagy meccsre van kilátás. Tény, szorosan alakult az eleje, de ezt kizárólag maguknak köszönhették a szegediek, akik pontatlanul céloztak, két előnyt is kihasználatlanul hagytak. A vérszemet kapott házigazdák 2–1-es vezetésüknél megtorpantak, két és fél perc leforgása alatt Balatoni, Juhász Zs., valamint Lehmann remek találatával 4–2-re fordított a Beton. A forduláskor mégis döntetlen (4–4) virított az eredményjelzőn.

Balatoni (11) kettő, Lehmann (3) három gólt szerzett Pécsen. Fotó: Frank Yvette

A térfélcserét követően egészen a találkozó hajrájáig fej fej mellett haladtak a felek. Minden esetben a listavezető szerzett vezetést, amire a 29. percig rendre érkezett a házigazdák részéről válasz. Ekkor (8–8) Korolija előnyből szerzett gólt, majd nem sokkal később fontos momentum játszódott le: Varga Péter a medence közepén labdát szerzett Czigánytól, aki visszarántotta őt. A pécsit kiállították, Varga Tamás pedig értékesítette a fórt, 8–10. Két és fél perccel a vége előtt eldőlt minden. Ugyan próbálkozott még két lövéssel a Pécs (Ágnerét Varga T. blokkolta, Babayét pedig Baksa védte), de már nem volt, nem lehetett esélye az egyenlítésre.

A világ egyik legerősebb bajnokságában 14 fordulót követően 26 pontot begyűjtve a tabella éléről várja a folytatást a Szeged. Ezt egyetlen szóval lehet csak minősíteni: fantasztikus.

Gyöngyösi András: – Megszereztük a két pontot, de ez a játék még kevés céljaink eléréséhez. Egy-két embernek önvizsgálatot kellene tartania.

További eredmények: Domino-Honvéd–Eger 8–5, FTC–Vasas 7–11, Szolnok–Fehérvár 16–8, OSC–Újpest 9–16.

12. OSC 14 – 2 12 101 – 159 2

Pontegyenlőség esetén az egymás elleni eredmény számít.

• 2. begon 2008. január 28. 19:36
    „Ne bantsak a mestit,a lenyeg hogy a jatekosok szeretik es felneznek ra!Mert nem a penzert vannak ott!Vegul is annyi penzert meg fat is vaghatnak az ember hatan!”
  • 1. djorde 2008. január 28. 15:36
    „Gyöngyösi edző néha ihatna tejet is, és akkor lenne önkontrollja! Hetekkel ezelőtt a földön feküdt részegen. Szép mutatvány.”

Elmaradt a várt szentesi győzelem a BVSC ellen

Elmaradt a várt szentesi győzelem a BVSC ellen a férfi vízilabda OB I-ben. A hazaiaknak a fővárosi… Tovább olvasom