2016. 12. 10. szombat - Judit 0°C | 9°C

Aranyos lányok: Kovács és Janics

Kovács Katalin 500-on, Janics Natasa pedig 200 méteren nyert szólóban a kanadai kajak-kenu világbajnokság zárónapján. A két klasszis egy hajóban is első lett 200 méteren.
Remekül szerepeltek a magyar versenyzők a vasárnapi 500 és 200 m-es döntőkben a kanadai Dartmouth-ban zajló kajak-kenu világbajnokságon: a hosszabb távon a kajakos Kovács Katalin és a Szabó Gabriella, Kozák Danuta kajakos duó arany-, míg a férfiak hasonló számában versenyző Kammerer Zoltán, Kucsera Gábor kettős ezüstérmet nyert. Kétszázon két első, valamint egy-egy második és harmadik hely volt a mérleg.

Kovács megvédte címét 500-on, s egyben pályafutása 26. vb-címét szerezte, Szabó pedig először állhatott a vb-dobogó legfelső fokára.
Az újonc Széles Gábor, Varga Dávid kenupáros hatodik lett a félkilométeres döntőben.

A legrövidebb távon Janics Natasa megvédve címét első lett a kajak egyesek között, majd később Kováccsal párosban sem talált legyőzőre. Kovácsnak a párosdiadal volt a 27. vb-címe pályafutását tekintve, s ezzel az örökrangsorban beérte a németek eddig egyedüliként éllovas legendás versenyzőjét, Birgit Fischert.

A női négyes - Paksy Tímea, Kovács, Janics és Fazekas Krisztina - másodikként ért célba a németek mögött, míg a Horváth Gábor, Bozsik Attila, Németh Gergő, Foltán László összeállítású kenus kvartett bronzérmes lett 200 m-en.

A Bozsik A., Horváth kenupáros éppen lecsúszva a dobogóról negyedikként, a címvédőként érkezett Kadler Viktor, Gyertyános Gergely, Beé István és Boros Gergely alkotta kajakos kvartett csalódást keltve csak ötödikként, Gyertyános (K-1) és a Kadler, Molnár Péter kajakos duó pedig nyolcadikként zárt a legrövidebb távon.

A vb a magyar idő szerint 19:20 órakor kezdődő váltó előfutamokkal, majd döntőkkel (20:10 ó) zárul.

• 7. károgó 2009. augusztus 16. 20:58
    „Gratula a lányoknak, szép volt! Nati teljesítménye az edzője távollétében fantasztikus teljesítmény. Igazán profi versenyző, de nyilatkozta, hogy" hiányzik Kokszi". Nem hiszem el, hogy nem tudták volna kiutaztatni egy háromszoroos olimpiai bajnok edzőjét, pénzhiányra hivatkozva! Hajrá Démász-Szeged !”
  • 6. csonakos 2009. augusztus 16. 20:09
    „Gratuláci a sportolóknak! Ilyen rossz közvetítéssel nem szabadna engedni világbajnokságot rendezni egy országnak! pedig két milliót költöttek a pályára! Igazán kiszoríthattak volna egy versenyzőkkel együtt haladó kamerát ami nézhetővé tette volna a közvatítést. Kritikán aluli volt a közvetítés színvonala.”
  • 5. ocsi1 2009. augusztus 16. 18:43
    „Minden elismerés tiétek !!!!”
  • 4. .suhym. 2009. augusztus 16. 17:56
    „Gratuláció!:))”
  • 3. unknown 2009. augusztus 16. 17:31
    „Gratulálok a magyar csapatnak. Vajda Attilának mondom, semmi baj, előfordul, hogy az ember fiziológiailag nincs formában az adott pillanatban. Az 1980-as Moszkvai Olimpián Wichmann Tamás járt így. Totál leállt a hajója, nyolcadikként csurgott be a célba. Ettől még mekkora sportoló volt és lett! Tőle olvastam a nyilatkozatot, a visszaemlékezést, hogy hiába lapátolt, egyszerűen azt érezte, hogy alig mozdul előre. Úgyhogy fel a fejjel, semmi baj.”
  • 2. fazer 2009. augusztus 16. 17:20
    „Gratula lányok és fiúk!”
  • 1. oliver 2009. augusztus 16. 17:13
    „Gratulálok lányok, nagyon szép verseny volt! Szomorú hogy élőben nem láthattuk, bár a közvetités csapnivaló. Hiába a mi Maty-éri pályánknak nincs párja. Elismerés az edzőknek az Ő munkájukat is dicséri az eredmény. Nem tudom Kati néni gratulált-e vajon nektek? /szerintem nem/
    T o v á b b i s p o r t s i k e r e k e t k i v á n o k !!!!”

Kajak-kenu vb - Janics aranyérmes 200 méteren

Janics Natasa megvédve címét aranyérmet nyert K-1 200 m-en a kanadai Dartmouth-ban zajló kajak-kenu… Tovább olvasom