2017. 05. 26. péntek - Fülöp, Evelin 12°C | 22°C Még több cikk.

Az elődöntőben a szegedi pólós lányok

Egy-egy szegedi és szentesi siker után a mindent eldöntő harmadik összecsapás döntött az OB I-es női vízilabdabajnokság rájátszásában a legjobb négy közé jutásról.
Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem – Hungerit Szentes 11-7 (4-2, 3-2, 1-1, 3-2)
Szeged, SZUE. Vezette: Fodor Rajmund, Petik András.
Szeged: Tóth E. – Miklós 1, Gémes 2, Lengyel A. 3, Kádár 1, Pengő, Bujka 2. Csere: Árkosy, Lengyel Dor., Veréb, Rudics, Lengyel Dom. 1, Tóth P. 1. Vezetőedző: Molnár Péter.
Szentes: Lekrinszki – Brávik, Farkas T. 1, Urvári, Kövér-Kis 2, Hevesi 1, Pantovic. Csere: Szabó K., Mihály K. 3, Tóth Cs., Rybanska. Vezetőedző: Tóth Gyula.
Emberelőny: 5/11 ill. 3/9.
Ötméteres: – ill. 1/1.
Kipontozódott: Brávik.
A párharc végeredménye: 2-1 a Szegednek.

A Csongrád megyei derbin ezúttal a Szeged játszhatott hazai medencében, ennek ellenére a nyitó negyedben a Kurca-partiak Kövér-Kis Réka zseniális ejtésével 2-1-re megúsztak, igaz ekkor vezetett először és utoljára a Hungerit. A hazaiak a szakasz végéig a válogatott center, Bujka Barbara két távoli bombájával 4-2-es előnyt harcoltak ki. Molnár Péter együttese a nagyszünetre három gólosra növelte az előnyét és innen már biztosan tartotta a távolságot ellenfelétől.
Az elődöntőben a szegedi pólós lányok. Fotó: Kuklis István - GALÉRIA

A harmadik negyed inkább a védekezésről szólt, egy-egy gól szereztek csak a csapatok, ez pedig a komoly fórban lévő Szegednek kedvezett. Az utolsó nyolc perc elején sziporkáztak a hazaiak, így a hajrára nem maradt nyitott kérdés: a Szeged 11-7-re nyert és bejutott az elődöntőbe, ahol az UVSE vár majd rá.