2017. 01. 24. kedd - Timót -7°C | 1°C Még több cikk.

Az MTK fiataljai lerohanták a KTE-t: 2-5

Az őszi szezon utolsó hazai mérkőzésén a KTE-Ereco labdarúgócsapata 5-2-re kikapott az MTK-tól a Soproni Liga 14. fordulójában.

Soproni Liga, 14. forduló:
KTE-Ereco – MTK 2-5 (0-3)
Széktói Stadion, 2000 néző, vezette: Bognár T. (Kovács G., Kepe)
Kecskemét: Lazareanu – Schindler, Némedi, Gyagya, Farkas I. – Koncz, Alempijevics (Tölgyesi, 87.), Yannick – Csordás, Listingi, Montvai (Veszelics, 84.) Vezetőedző: Csertői Aurél
MTK: Szántai – Vági, Pintér Á., Balogh B., Hídvégi – Zsidai, Vadnai, Szatmári L. Gosztonyi (Pátkai, 87.) – Könyves (Pál A. (60.), Lencse (Molnár M., 81.) Szakmai igazgató: Garami József
Gólszerző: Némedi (55., 74. - mindkettő 11-esből), ill. Zsidai (2.), Könyves (15., 36.), Gosztonyi (70.), Lencse (81.) Sárga lap: Némedi (78.)

Sűrű a mezőny a tabella második felében, a KTE-Ereco csapatához pedig vészesen közel van a kieső zóna. Így hát égetően nagy szükség lett volna a pontra, a pontokra az MTK ellen.

Csakhogy a budapesti kék-fehérek ezen az estén esélyt sem adtak a kecskemétieknek, Garami József ifjú titánjai szemet gyönyörködtető játékkal arattak magabiztos győzelmet. Még a különbség is reális.

Kecskemét Devils: megcsappatnt létszám, tönkrevert csapat
Kecskemét Devils: megcsappant létszám, tönkrevert csapat.
Fotó: DM/DV

II. FÉLIDŐ:

92. perc:
Ennyi volt a móka mára, KTE-MTK 2-5. Bajnoki meccs legközelebb már csak tavasszal lesz Kecskeméten.

91. perc:
Hídvégi lő estében 17 méterről, kevéssel véti el a jobb felsőt.

90. perc: Tölgyesi ismétel, Szántai ezt is fogja. Két perc a hosszabbítás.

89. perc: A KTE csereként beálló ifjú tehetsége, Tölgyesi lő 18 méterről, Szántai üggyel-bajjal hárít.

85. perc: A nagy lendülettel érkező Alempijevics bombázott 20 méterről, hangyányival szállt mellé a laszti.

81. perc: Meseszép Gosztonyi-Lencse összjáték végén utóbbi 8 méterről értékesítette a ziccert. Sakk-matt. 2-5

76. perc:
Nyom a KTE, itt még bármi megtörténhet. Veszélyes hazai rohamok. Szöglet után Gyagya fejel fölé.

74. perc:
Zsidai kezezett, tizenegyes. Némedi bevágja a másodikat is, ugyanúgy,, mint az elsőt. 2-4

73. perc: Schindler beadása után Montvai fejelt, Szántai ujjheggyel piszkálta ki a léc alól.

70. perc:
Szatmári előkészítése után Gosztonyi 15 méterről szétlőtte a bal felső sarkot. Csodagól volt, látta Mr. Koeman? 1-4

68. perc:
Hatalmas lehetőség: Csordás jobb oldali beadása után a hosszú saroknál centikkel maradt le Yannick.

65. perc:
A kis Csori gondolt egy nagyot: Csordás nullszögből teker be majdnem egy szabadrúgást, Hídvégi fejeli ki szögletre.

62. perc: Kiváló a hangulat a lelátón: a házibor, a kommersz pálinka és a műanyag poharas csapolt sör megtette a hatását, a szépítő gól már csak hab volt a tortán.

59. perc:
Felcsillant a remény, de a KTE-akciók bosszantó hibák miatt idő előtt elhalnak.

55. perc: Némedi bevágja a kapu jobb oldalába a büntetőt. 1-3

54. perc:
Alempijevicset vágta fel Hídvégi. Tizenegyes.

53. perc: Montvai nagy erővel lő, de Baloghban elakad a laszti.

48. perc: Alempijevics lő a tizenhatos jobb sarkáról, fölé.

47. perc: Erwin Koeman exkluzív interjút adott a delmagyar.hu-nak, hamarosan ezt is olvashatják majd honlapunkon. Beszélgetésünk után már sietett is vissza a helyére, hogy ne maradjon le a második félidő első perceiről.

46. perc: Folytatódott a játék. Nem volt csere. Farkas adott be balról, Montvai 8 méterről fejelt, Szántai bravúrral fogta a bal alsóba tartó labdát.

Az MTK megérdemelten vitte bel a három pontot
Az MTK megérdemelten vitte el a három pontot.
Fotó: DM/DV

I. FÉLIDŐ:

45. perc: Vége a félidőnek. A játékvezetői hármasnak nem árt sietni az öltöző felé, a KTE-drukkerek különben megátkozzák. Kórusban fröcsögnek, talán némi okkal Montvai meg nem adott gólja miatt.

44. perc: Ha lenne Mónika-show a hétvégén vagy Joshi Barat tűnne fel a képernyőn, az jelentősebb esemény lenne, mint kecskemétiek szenvedését nézni a stadionban.

41. perc: Lencse nézte meg a bal felsőt, és majdnem be is tekerte 28 méterről: éppencsak elkerülte a labda a sarkot. Még Gosztonyi is fogta a fejét.

39. perc: Némedi ívelt előre, Yannick pedig végre villant: mindenki Janikája kapásból, 12 méterről éles szögből centikkel tévesztette el a bal alsót.

36. perc: Hídvégi futott el a baloldalon, középre adott. Többen is lemaradtak róla, Könyves nem, 8 méterről, éles szögből lőtt félmagasan a kapu bal oldalába 0-3

35. perc: Vadnai tekert középre a jobb szélről, Lazareanu kiment cirágot szedni a pillangós mezőre - más célja nem lehetett a rossz ütemű kijövetelnek - Lencse lövését 12 méterről nagy nehezen aztán kivédte.

30. perc: Tovább csordogál a játék, a hazai drukkerek lázadnak. Szívesen idéznénk a tüntető tömeget, de annak a moderátor nem örülne. A KTE-tábor tagjai egybehangzóan állítják: a bíró homoszexuális, az édesanyja pedig prostituált, csak más szavakkal.

25. perc:
Gyagya adott be pazarul jobbról, Montvai fejelt a kapuba 8 méterről. 1-2 - gondoltuk, kapustámadás miatt azonban nem adta meg a gólt a partjelzőre hagyatkozva a játékvezető. Bedühödnek a kecskeméti szurkolók: bírót ennének vacsorára.

22. perc:
Zsidai a 16-os vonaláról lő, kapufa. Atyaég. Baj van, gyerekek. A szurkolók kórusban: - Hol a csapatunk?  - (Nincs válasz.)

21. perc: Bűnrossz a KTE-védelem: Lencse be is mutatott vagy öt-hat cselt, bolondot csinált mindenkiből, aki arra járt.

18. perc:
Alempijevics 22 méterről próbálkozik, de jócskán célt téveszt. Ejnye.

15. perc: Formás vendégtámadás bontakozott ki, Gosztonyi előkészítése után Könyves 7 méterről laposan a kapu jobb oldalába lőtt. 0-2

13. perc:
A hazai B-középben úgy tűnik, senki sem szomjas, mulat a Kecskemét Devils. Ha még a csapat is játszana...

10. perc:
A KTE játékán nem nagyon látszik, hogy hátrányban van, egyelőre csak szimulálják a vendéglátók a megszokott és el is várt nyílt sisakos, támadófocit.

8. perc:
Zsidai célozta meg a kapu jobb oldalát 25 méterről, Lazareanu a helyén volt.

4. perc: Montvai tűzte rá 20 méterről, fölé szállt a nagy löket.

2. perc: Már vezet is az MTK: Lencse ad be balról, a középen érkező Zsidai 8 méterről a kapu jobb oldalába bólint. 0-1

1. perc:
Útjára indult a labda. Lássuk a medvét!

A pályán kikapott, a büfében nyert a KTE

A pályán kikapott, a büfében nyert a KTE.
Fotó: DM/DV

16.00.
Kezdődjék a meccs, Erwin Koeman szövetségi kapitány is a lelátón.

15:55.
A gambiai származású, de magyar állampolgár Gibril Deen kér szót a kezdés előtt, a rasszizmus ellen emeli fel a hangját. A fekete bőrű úriembert néhányan kifütyülik, de a többség megtapsolja.

15:50. Hujjuj, nem vagyunk valami sokan a Széktói Stadionban! A vendégszurkolók otthon maradtak, és a hazaiak sem képviseltetik túl nagy számban magukat.

Az előző kiírás győztese, a Bajnokok Ligájában pallérozódó Debrecen otthonában zárja az őszt a KTE, előtte a tehetséges fiatalokkal felálló MTK ellen játssza idei utolsó meccsét pályaválasztóként a lila-fehér együttes.

Az eltiltását töltő Csertői Aurél a lelátóról szemléli a találkozót, a vezetőedzői feladatokat továbbra is a megbízott edzőből pályaedzővé lett Czéh László látja el. Vladan Szavics sérült, mindenki más egészséges, még Montvai Tibor is felépült. Harcra fel, a jelszó: menekülés a győzelembe!

Új légiósa remeklésével nyert a Kosársuli

Nem hittek a szemüknek a nézők, amikor kijött melegíteni a Debrecen elleni mérkőzés előtt a Vásárhelyi Kosársuli. Tovább olvasom