2017. 04. 28. péntek - Valéria 14°C | 23°C Még több cikk.

Bajnokot vert a Szeged Beton!

Remek mérkőzésen 7–5-re nyert a Vodafone OB I szuperrangadóján vasárnap este az újszegedi sportuszodában a Szeged Beton férfi pólócsapata a bajnoki címvédő Eger ellen. A 600 néző előtt lejátszott meccsen Vincze Balázs gárdája magas szintű védekezésének köszönhette a győzelmet.
Szeged Beton–Eger 7–5 (2–2, 1–1, 3–1, 1–1)
Vodafone férfi vízilabda OB I, 4. forduló, újszegedi sortuszoda, 600 néző. Vezette: Juhász, Vojvoda.
Szeged Beton: BAKSA – KISS CS. 1, Juhász 1, Török, Turzai, HEGEDüS, MOLNÁR T 1. Csere: Bálint, Somogyi 1, YOUNGER 2, Kayes, Kunac, Lehmann 1. Vezetőedző: Vincze Balázs.
Eger: SZÉCSI – Hosnyánszky, BUNDSCHUH 2, Mezei, BIROS 2, Varga Zs. 1, Nagamuna. Csere: Gerritse, Kovács, Lőrincz, Binder, Seman. Vezetőedző: Gerendás György.
Gól – emberelőnyből: 8/3, ill. 7/2.
Ötméteresből: 1/1, ill. 1/1.

Csúcsrangadó. Ez meglátszott a nézőszámon is, régen állták, ülték körbe ennyien az újszegedi sportuszoda fedett medencéjét. Hazánk két elitgárdája rögtön a bajnokság elején összecsapott egymással.

Fortuna nem fogta a Szeged kezét a meccs elején, Bundschuh a támadóidő lejárta előtt 1 másodperccel bombázott Baksa kapujába, a másik oldalon Hegedüs ziccere ment centikkel fölé, míg Török bombája a kapufa éléről vágódott a képzeletbeli gólvonal elé.

Vérbeli rangadó: Szeged Beton-Eger. Fotó: Frank Yvette (galéria)

Szerencsére ez sem zökkentette ki Vincze Balázs csapatát, 0–2-ről előbb Somogyi, majd Younger bombájával egyenlített a Beton, 2–2. A lelátón a nézők között felfedezhető volt a Rijeka magyar légiósa, Varga Dániel begipszelt kézzel. „Remek meccs, öröm látni, hogy ennyin néző van a rangadón!" – nyilatkozta az első negyed után az olimpiai bajnok pólós. Aljosa Kunacot kemény fából faragták, a horvát világbajnok maszk nélkül szállt harcba, naná, hogy egy rangadóra elmúlt a sérülése.

Két hibátlan ötméteres nyitotta a második nyolc percet, Juhász először juttatta vezetéshez a hazaiakat, Biros viszont gyorsan egyenlített. Mindkét kapus jól védett, Baksa és Szécsi is állta a bombákat. A Beton továbbra is hadilábon állt a szerencsével, három kapufát is dobott a negyedben, amely nem volt gólgazdag nyolc perc, a két ötméteresből esett találat született csak.

A Beton vezérkara mindent megtesz annak érdekében, hogy minél többen járjanak pólómeccsre, a szünetben megszokott tombola most sem maradt el.

Vérbeli rangadó volt: Szeged Beton-Eger 7-5

Megúsztuk az emberhátrányt, majd Kiss Csaba hihetetlen nyugalommal a jobb pipába vágta a labdát, újból vezetett a Szeged, 4–3. Jó az öreg a háznál, Hegedüs zseniális átadását Lehmann húzta előnyből a kapuba. Két góllal meglépett a Vincze-legénység. Nem volt megállás, remek volt a tempó, még remekebb a hazai közönség, amely pompás hangulatot varázsolt a sátor alá. Kunac parádés labdát osztott le Molnár Tamásnak, aki haláli nyugalommal passzolt a kapuba. Csakúgy, mint Londonban, az angol–magyaron, 6–3 állt az eredményjelzőn. Biros sem tudta kizökkenteni a hazaiakat, Younger brutálisan nagy góljával a befejező negyedben 7–4-re húzott el ismét a Szeged. Mindent elmond a hazai csapat kiváló védekezéséről, hogy Gerendás György egyszer sem reklamált, meglepően nyugodt volt.

Szóltak a dobok, járt az ütemes taps, Baksa extázisban védett, az utolsó három percben a Beton eldugta a labdát, Varga Zsolt csak az utolsó pillanatban szépített, de ezzel már senki sem foglalkozott, mert a nézők felállva éltették a csapatot. A Szeged remek játékkal, magabiztosan nyerte a csúcsrangadót a bajnoki címvédő ellen.

Vincze Balázs: – Nagyon jó csapat az Eger, a mai napon azonban mi még nála is jobbak voltunk. Örülök a jó játékkal kivívott kétgólos győzelmünknek, amelyben nagy szerepe volt a bennünket végig űző, hajtó népes közönségünknek is.

Megye III: sok gól a 9. fordulóban

A megyei III. osztályú labdarúgó-bajnokságban a 9. fordulót rendezték. Tovább olvasom