2017. 08. 23. szerda - Bence 15°C | 25°C Még több cikk.

Birkás vb-bravúrjai

Két arany-, egy-egy ezüst- és bronzérem – az EDF DÉMÁSZ-Szeged kajakosai kitettek magukért a kanadai Wellandban rendezett ifjúsági és U23-as világbajnokságon, hiszen négy medállal térhettek haza.
Kilencezred. Ennyi is elég ahhoz, hogy valaki világbajnok legyen. Az EDF DÉMÁSZ-Szeged fiatal kajakosa, Birkás Balázs ennyivel nyerte meg a kanadai Wellandban az ifjúságiak K1 200 méteres futamát. Lehetett volna nagyobb is ez a különbség, ha jól elkapja a rajtot, ám a pocsék kezdés után remekül hajrázva, a hajót a célba jobban berúgva nyerte meg a futamát. Birkás nem sokat pihent, hiszen néhány perc múlva már az MTK-s Nádas Péterrel volt jelenése K2 200 méteren. Az érem itt sem maradt el, hiszen a páros a második helyen végzett úgy, hogy az első orosz duó 76 ezreddel verte a magyar hajót.

Fekete Martin is „aranyos" emlékekkel térhet haza Kanadából: az ifjúsági kajak négyessel ugyanis megnyerte az ezerméteres döntőt – a fölényükről mindent elmond, hogy több mint három másodperccel verték a spanyolokat. És hogy a nagyobbaknak is jusson szegedi érem: az U23-asok között Császár Gergely szintén a négyessel és szintén ezer méteren zárt a dobogó harmadik fokán. A nőknél Horváth Alexandra és az ötszázas kvartett éppen csak, mindössze hattizeddel maradt le a harmadik helyről.

Első Birkás Balázs (zöldben): a sikeres hajóberúgás. Fotó: DM/DV
Első Birkás Balázs (zöldben): a sikeres hajóberúgás.
Fotó: DM/DV

Csamangó Attila tanítványai nagyon szép eredményt értek el, de azt is gondoltuk, hogy a négyfős küldöttségben mindenki a dobogó közelében végez. Hatalmas bravúr, hogy Birkás 17 évesen két érmet szerzett – mindkettőt olimpiai számban. Nagyon remélem, ezzel azt igazolták a fiúk, hogy rendben van a klubban a fiú kajakos szakág jövője. Az U23-asoknál ez volt minden idők első vb-je, és ezen Horváth és Császár is jelezte, számolni kell velük a felnőttek között. Meg kell dicsérni a két trénert, Csamangó mellett Kovács Lászlót, illetve azokat a nevelőedzőket, a szülőket, akik végig segítettek – mondta Petrovics Kálmán, a szegedi klub igazgatója.