2018. 08. 21. kedd - Sámuel, Hajna 20°C | 33°C Még több cikk.

Biros Péter csapatát múlta felül a Hungerit

Jól kezdte a bajnokságot a Hungerit-Szentesi VK női vízilabdacsapata, amely hazai medencében 14-9-re verte a legutóbbi pontvadászat ötödikjét, a Biros Péter edzette Egert.
A megfiatalított, de rutinos játékossal, például Brávik Fruzsinával is erősített tavalyi negyedik Hungerit-Szentes OB I-es női vízilabdacsapata jól kezdte a bajnokságot. Az elmúlt pontvadászat ötödik helyezettjét, a ZF-Egert magabiztosan verték ifj. Tóth Gyula edző tanítványai, a hevesieknek  még az ikszre sem volt esélyük.

Az első gólt, már az első percben, a hazaiak szerezték a rutinos Kövér-Kis Réka révén, amit Ráski Lilla ötösből még egyenlített. Ilyen közel a Kurca-partiakhoz, a pontszerzéshez ekkor, a 3. percben álltak a hevesiek, azt követően csak momentumaik akadtak, a Hungerit uralta a mérkőzést.

A különbség percről percre nőtt a két alakulat között, a második nyolc perc végén már 7–1 állt az eredményjelzőn. A vendégek trénere, a háromszoros olimpiai bajnok Biros Péter hiába kért időt, látta el tanácsaival játékosait, nem sokat segített; igaz, ő is tudta, amikor leült a kispadra, hosszú és küzdelmes út vár rá a kerettel. Az első év nem feltétlenül hoz majd eredményt. Ezután a Hungerit a rutinos pólósok – Kövér-Kis, Hevesi, Farkas, Lekrinszki – remeklésével tartották, időnként növelték (11–4) a hatgólos távolságot, és magabiztos, 14–9-es győzelmet arattak.

Ifj. Tóth Gyula: – Jól kezdtünk, a harmadik negyedben rákészültünk a negyedikre, amelyben aztán az összes fiatal játékosunk szerepet kapott. Látni kell, sok hibát követtünk el, feszültek voltak a lányok – a hibák számát csökkentenünk kell, és akkor minden rendben lesz. Egyébként ilyen mérkőzésre számítottam, bár sok olyan bakit vétettünk, amit nem kellett volna, amit nem lett volna szabad. De jobb csapatmunkával, odafigyeléssel ezeket a jövőben kiküszöbölhetjük. A lényeg: az egyik legnagyobb riválisunkkal szemben begyűjtöttük a pontokat, és ezzel nagy lépést tettünk a legjobb hat közé jutás felé.
Hungerit-Szentesi VK–ZF-Eger 14–9 (3–1, 4–1, 1–1, 6–6)
Női vízilabda OB I, alapszakasz, 1. forduló. Szentes, fedett uszoda, 300 néző. Vezette: Csanádi, Székely.
Hungerit-Szentesi VK: LEKRINSZKI (6 védés) – HEVESI 3, FARKAS T. 3, Mihály 2, Tóth Cs. 1, Urvári, KÖVÉR-KIS 4. Csere: Füsti Molnár (kapus, 0 védés), Szabó, Makai, Brávik 1, Kozár, Lantos. Edzők: ifj. Tóth Gyula, Pengő László.
ZF-Eger:  HORVÁTH (13 védés) – Pap, Kékesi, PARKES 3, Miklós 2, Ráski 2, Molnár. Csere: Hornyák, Jenes,
Puskás 1, Kocsis, Szűcsné, Tóth A 1. Edzők: Biros Péter, Kelemen Attila.
Gól – emberelőnyből: 11/3, ill. 11/1.
Ötméteresből: 3/2, ill. 1/1.
Kipontozódott: Szűcsné.
További eredmények: Dunaújváros–Honvéd 20–7, BVSC– Tatabánya 16–1.

Pénteken már hazai bajnoki vár a Szedeákra

Kikapott utolsó felkészülési mérkőzésén a Naturtex-SZTE- Szedeák NB I A csoportos férfi kosárlabdacsapata, amely hazai pályán szenvedett 85-75- ös vereséget az élvonalbeli újonc Vasas ellen. Tovább olvasom