2017. 12. 14. csütörtök - Szilárda -1°C | 9°C Még több cikk.

Csodálatos védekezés, zsinórban a harmadik siker: Szedeák-Sopron 79-56

A Naturtex-SZTE-Szedeák 43 lepattanót szedve győzte le nagyon magabiztosan a legjobb csapatok közé tartozó Sopront a férfi kosárlabda NB I A csoportjában.

Naturtex-SZTE-Szedeák-Sopron 79-56 (25-18, 15-9, 21-5, 18-24)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 19. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Györffy, Szabó G., Jakab.
Szedeák: Fekete 8, Gurley 5, JONES 14, DUKICS 23/15, CSORVÁSI M. 12. Csere: Tanács 5/3, KISS ZS. 12/12, Vida, Csorvási L., Wirth. Vezetőedző: Bonifert Domonkos.
Sopron: Thomas 6, Vesztergom 6, Takács N. 16/12, Tóth G. 4, BAROVICS 20. Csere: Gombás 2, Hinkle 2, Keresztes, Bus. Vezetőedző: Meszlényi Róbert.

Bonifert Domonkos: - Noha támadásban nem jeleskedtünk, voltak hibáink, a jó védekezésünk fontos győzelmet eredményezett. Így lett igazán értékes a múlt heti, egerszegi sikerünk. Haladunk tovább ezen az úton.

Meszlényi Róbert: - Gyengén dobtunk, ráadásul a palánkok alatt is a hazai csapat dominált, így nem is lehetett más a végeredmény. Sajnos a hazaiak sikere ilyen különbséggel is megérdemelt.

Szedeák: zsinórban a harmadik siker. Fotó: Schmidt Andea (képgaléria)

IV. negyed (79-56)

10. perc: Fekete hármasa a dudaszó pillanatában hullik be, ez a vége. 79-56-ra nyert a Szedeák, amely amióta újra feljutott 2010-ben az A csoportba, még nem kapott ilyen kevés pontot az élvonalban.

9. perc: szép kosár Feketétől 75-54. Thomas 75-56. Jones büntetője 76-56.

8. perc: a meccs embere, Dukics dob be két büntetőt. Tripla a válasz rá 73-54.

7. perc: Fekete egyik büntetője bent 71-51.

6. perc: Barovics büntetői 70-46. Megint ő, kosár plusz büntető 70-49.

5. perc: Takács is hármast dob 67-44. Tanács, ki nem találják, ez is hármas 70-44.

4. perc: Vida szed lepattanót, kiváló formában ő is. De az egész csapatra igaz ez. Eladjuk, Vesztergom büntet 67-41.

3. perc: Tóth is bedobja a hármast. Dukics újabb hármasa, ölelkezik minden szegedi 67-39.

2. perc: Thomas is hozzátesz 61-36. Kiss Zsolt negyedik hármasa 64-36.

1. perc: Barovicsé az egyetlen értékelhető teljesítmény a vendégeknél 61-34.

III. negyed (61-32)

10. perc: Vida harcol ki faultot Barovicson, bravó. Meszlényi dühöng a vendégkispadon, a két Molnár fivér valószínűleg végigüli a meccset. Jones parádés támadás végén fejezi be a negyedet 61-32.

9. perc: Vida dobat ziccert Dukiccsal 56-32. Előbb elveszik, majd visszaadják a labdát a Szedeáknak a sporik. Dukics negyedik hármasa is bent van 59-32.

8. perc: Hinkle duplája 52-32. Jones válasza nem késik 54-32.

7. perc: Csorvási remekül fordul be, 52-29. Ő is nagyot játszik. Jones szerez kis híján labdát. Barovics büntetői jók 52-30.

6. perc: Jones és Hinkle akaszkodik össze, utóbbié a fault. Visszajön Kiss Zsolt. Jones két büntetője jó 50-29. Fekete kosarát nem adják meg, de a faultot igen.

5. perc: remek Gurley-kosár, már 19 ponttal vezetünk 48-29. Vendégidőkérés. Hinkle dob egy "kapufát".

4. perc: Csorvási most védőlepattanót szed, ő az úr a palánk alatt. Dukics meg bevág egy középtávolit 46-29.

3. perc: Barovics közelről 42-29. Gurley tör be, és teszi fel szépen a labdát, jó a kosár 44-29.

2. perc: Csorvási újabb támadólepattanója, most azonban nincs kosár.

1. perc: Gurley triplája lejön, Csorvási Milán visszateszi 42-27.

II. negyed (40-27)

10. perc: Vesztergom közelről 40-27. Dukics oszt ki egy remek sapkát. Ez a félidő.

9. perc: Dukics szerez labdát, Jones harcol ki személyit, odaáll a vonalra. Mindkettő bent van 40-25.

8. perc: Takács marad egyedül, bedobja a triplát 37-25. Tanács szed le fontos lepattanót. Gurley majdnem belemegy, de mivel a védője a félkörön belül volt, jöhetnek a büntetők. Egy megy be 38-25.

7. perc: Csorvási büntetői lejönnek, a soproni dobás is. Tanács mindkét büntetője jó 37-22. Közte 15.

6. perc: megint jól szedjük a támadólepattanót, Kiss Zsolt pedig újabb triplát süllyeszt el a soproni kosárban 35-22. Most a vendégek kérnek időt.

5. perc: Fekete dobása bedöcög, tízzel vezetünk 32-22. Nem tud dobni a Sopron.

4. perc: háromszor dobunk, hiába, de a labda marad nálunk. Időkérés. Kiss Zsolt, jó a tripla 30-22.

3. perc: Gombás, majd Takács 27-22.

2. perc: egy rossz tripla után Dukicsé a védőlepattanó.

1. perc: Jones szerez labdát, majd értékesíti a ziccert 27-18.

I. negyed (25-18)

10. perc: Kiss Zsolt első triplája is jó, ez a Szegednek már a negyedik jó hármas hat kísérletből 28-18. Ez a negyed vége.

9. perc: újabb Dukics-tripla, mit játszik a szerb fiú 22-16! Barovics válaszol 22-18.

8. perc: jó védekezés, nem jut értékelhető dobásig a Sopron. Dukics futtából vágja be a triplát, kiválóan játszik a Szedeák 19-12. A pályán Tanács Attila.

7. perc: Csorvási-Barovics kosárváltás 14-10. Remekül, gyors passzokkal támad a Szeged, Dukics fejezi be. Jön a soproni válasz 16-12.

6. perc: Csorvási Milán eddig tarthatatlan, megint be tud fordulni 12-8.

5. perc: Barovics marad üresen 10-6. Thomast már jól ismerjük, most is betalál 10-8.

4. perc: Vesztergom, majd megint Csorvási 7-2. Hibátlan Dukics triplája 10-4.

3. perc: Fekete dobat kosarat Csorvási Milánnal 5-0.

2. perc: Jones remek akciója: egy betörés után a kosár jó, a büntető is 3-0.

1. perc: elhozzuk a labdát.

17.51: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Hamarosan kezdődik a Szedeák és a Sopron összecsapása, amelyen sok izgalomra van kilátás.

A tabella második helyén álló Kaposvár elleni hazai bajnokin nem számított esélyesnek a Naturtex-SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapata: a szegediek két hete 25 ponttal, 101–76-ra győztek az NB I A csoportjában.

A saját csarnokában mindenkire veszélyes Zalaegerszeg ellen idegenben szintén nem volt favorit a Bonifert-csapat: Vida Mátéék múlt szombaton 14 ponttal, 93–79-re diadalmaskodtak.

Ha ezt a sorozatot nézzük, akkor mindenképpen jó előjel, hogy a mai, Sopron elleni hazai bajnokin sem a Szedeák lesz az esélyes. A soproniak ugyanis tizenegy győzelmet számlálnak, néggyel többet, mint a Szeged, és stabilan ott vannak a középszakasz felsőházába igyekvő csapatok között.

Ráadásul a kisalföldiek a héten új légióssal erősítettek, a szívritmuszavarral küzdő, és emiatt távozó Calvin Watsont a szintén amerikai Charles Hinkle pótolhatja a szezon hátra lévő részében. Nem a hátvéd érkezése lenne azonban a legnagyobb erősítése az ellenfélnek, hanem az, ha a december elején porcleválás miatt térdműtéten áteső, szegedi származású Molnár András – aki 2003-ban játszott utoljára a Szedeák mezében – is pályára lépne, ám a játékos úgy nyilatkozott lapunknak, valószínűleg kihagyja a bajnokit. A 29 éves válogatott játékost maximum néhány percre veti be Meszlényi Róbert vezetőedző, hiszen a Sopron számára olyan nagy téttel nem bír ez a bajnoki.

– A zalaegerszegi győzelem feldobta a srácokat, ez látszott az edzéseken, ugyanakkor felhívtam rá a figyelmet, hogy az a siker nem tehet minket elbizakodottá. A mai teljesen más meccs lesz, ráadásul egy jobb erőkből álló csapat ellen, így minden megmozdulásunkra oda kell figyelnünk ahhoz, hogy újabb meglepetést szerezhessünk– mondta Bonifert Domonkos, a szegediek vezetőedzője.

– Bár egyre kevésbé fáj a műtött jobb térdem, valószínűleg nem játszom, nem szeretnénk kockáztatni – persze mindenképpen elutazom a csapattal. Az eddigi szereplésre nem lehet panaszunk, az más kérdés, hogy voltak olyan nyerhető meccseink, amelyek végül kicsúsztak a kezeink közül. Azt gondolom, ma is egy szoros találkozóra van kilátás, amióta a Bonifert, Simándi duó irányítja a Szedeákot, láthatóan összeszokottabban játszanak – mondta lapunknak Molnár András, a Sopron szegedi származású játékosa.