2017. 05. 27. szombat - Hella 14°C | 24°C Még több cikk.

Csongrád: ötből öt iksz a Megye I-ben

Ásotthalmon szűk órát futballoztak a csapatok, ahol a hatalmas vihar miatt az 55. percben a bíró lefújta a találkozót.
Tudósítók: Tóth-Szeles Gábor (Ásotthalom), Takács Zoltán (Algyő), Keresztúri János (FK 1899 Szeged), Puskás Tibor (Tápé), Bozóki Zoltán (Szentesi Kinizsi), Szűcs Róbert (Mártély), Kiss Róbert (Tiszasziget), Pálfy Zoltán (UTC).

A Csongrád megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban az ötödik fordulót rendezték. Az eddig még veretlen, ám ugyanígy nyeretlen Csongrád-Turbó a korábbi négy döntetlen után ezúttal is ikszelt, így ötből ötödször szerzett egyetlen bajnoki pontot.

A 44. percben hazai szögletrúgás után mintaszerű kontra futott a pályán, amelynek végén Fodor D. szerzett vezetést a Csongrád-Turbónak. A második játékrészben változatossá vált a mérkőzés, hiszen mindkét oldalon akadtak lehetőségek, de inkább az FK 1899 Szeged irányította a találkozót. Az 53. percben egy kapusról kipattanó labdát lőtt Füle a hálóba, ezzel egyenlített a hazai csapat.

Szűk órát futballoztak a csapatok a megyei I. osztály ötödik fordulójában Ásotthalmon, ahol a hatalmas vihar miatt az 55. percben a bíró lefújta a találkozót. A vendég Mindszent ekkor már 4–1-re vezetett, a meccs sorsáról később döntenek – várhatóan a pályán elért hagyják jóvá.

A hatodik következik
A megyei I. osztály 6. fordulójának párosítása, szeptember 20. (szombat), 16 óra: Algyő–Ásotthalom, Makó–FK 1899 Szeged, Csongrád-Turbó–Rosmarin Zrt. Mártély, Mórahalom–Tápé, SZVSE–Tiszasziget. Szeptember 21. (vasárnap), 16 óra: Kistelek–UTC, Sándorfalva–Mindszent, HFC–Szentesi Kinizsi.

Ásotthalom-Mindszent SE 1-4 (1-3)
Ásotthalom, 60 néző. Vezette: Gera Ferenc – közepesen (Szalai, Minda).
Ásotthalom: Urlauber – Vastag, Török, Mihalkó, Rencsár, Kiszner, Németh, Bokányi, Baji, Hatvani J., Somlyai. Edző: Hevesi Tibor.
Mindszent: Szél – Galambosi, Szabó, Orosz, Muzsik, Tóth, Szecskó, Szobácsi, Mihály, Antal, Csatlós. Edző: Korom Ernő.
Gólszerzők: Baji, ill. Szobácsi (2), Mihály R., Csatlós.
Kiállítva: Németh.
Hevesi Tibor: – Edzői pályafutásom legnagyobb feladata előtt állok.
Korom Ernő: – Az eredmény a hazai csapatra nézve hízelgő.

Ifjúságiak: Ásotthalom–Mindszent 0–4, gólszerzők: Szabó, Hős, Korom, Pálinkó.
A mérkőzés az 55. percben félbeszakadt.

UTC-Sándorfalva 2-0 (0-0)
Szeged, Kertész utca, 150 néző. Vezette: Kovács Attila – jól (Bán, Halász).
UTC: Szabó 7 – Mészáros Z., Bálint, Rácz, Laczkó, Zsibrita, Gajdacsi, Bánóczki, Balogh, Mészáros T., Mihalkó (Kovács). Edző: Brinszky Adrán.
Sándorfalva: Batik – Kanász N. L. (Drogba –), Kalapács, Kanász-Nagy, Szanka, Farkas (Tóth –), Guberinics M., Lazinica (Széll), Guberinics V., Takács, Romics. Edző: Antal Róbert.
Gólszerzők: Balogh, Rácz.
Brinszky Adrián: – Az első félidővel nem vagyok megelégedve, a második félidőben már értékesítettük a helyzeteinket. Többet kaptam a csapattól, amit vártam, ez egy nagyon értékes győzelem.
Antal Róbert: – Szerencsétlen szabadrúgásgólt kaptunk, amely után próbáltunk visszajönni a meccsbe, három védőre álltunk át, ám ez nem jött be. Megérdemelten nyert az UTC, gratulálok a hazaiaknak! Mi tesszük tovább a dolgunkat.

Ifjúságiak: UTC–Sándorfalva 2–5, gólszerzők: Murka, Bagó, ill. Varga (2), Kiss, Kakuszi, Túri (öngól).

12. Algyő 5 1 1 3 6 – 9 4
13. Mindszent 3 1 0 2 3 – 7 3
14. Ásotthalom 4 0 3 1 8 – 10 3
15. SZVSE 5 0 1 4 4 – 12 1
16. Kistelek 5 0 1 4 3 – 20 1

Tiszasziget-Kistelek 6-1 (4-1)

Tiszasziget, 150 néző. Vezette: Zahorán János – közepesen (Sándor, Nagy).
Tiszasziget: Kiss P. – Papp (Gárgyán –), Illés, Tumbas, Bálint, Bódi (Rutai), Puhalák, Juhász (Frank), Drágity, Kasza (Kató –), Bernát (Kiss). Edző: Stetakovics Marinko.
Kistelek: Nagy – Fülöp, Lajos, Fődi, Rostás (Keresztes –), Tóth T. (Kispál), Bárkányi, Piacsek, Gera (Tóth I.), Bosánszky, Tóth Á.. Edző: Czeigersmidt Roland.
Gólszerzők: Bernáth (5), Drágity, ill. Rostás. Edző: Czeigersmidt Roland.
Stetakovics Marinko: – Ilyen gólkülönbséggel is megérdemelten nyertünk.
Czeigersmidt Roland: – Ez a teljesítmény itt és most csak ennyire volt elég, gratulálok a magabiztosan nyerő Tiszaszigetnek.

Ifjúságiak: Tiszasziget–Kistelek 7–0, gólszerzők: Szécsi (4), Molnár, Horváth, Táncos.

Rosmarin Zrt. Mártély-HFC 3-7 (0-3)
Mártély, 400 néző. Vezette: Török Tamás – kiválóan (Fodor, Csányi).
Rosmarin Zrt. Mártély: Sós – Jesenszky, Gáleg N., Gábor, Szakál(Szabó A. –), Papp(Dudás –), Keller, Szentirmai, Brizik-Bodrogi T. (Máté ), Baranyi (Hanga –), Bakos (Tódor ). Edző: Szűcs Róbert.
HFC: Gábor – Kerepeczki, Kökény, Tóth J., Nagy A. (Brizik-Bodrogi I. –), Szilágyi, Varga, Nikutovics (Molnár Zs. –), Szabó D. (Huszka –), Djordjevics (Bertók), Maravics (Rácz D.). Edző: Bódi Attila.
Gólszerzők: Máté (2), Bakos, ill. Szabó D. (2, egyet 11-esből), Kökény, Rácz D., Varga R., Szilágyi, Djordjevics.
Kiállítva: Gáleg.
Szűcs Róbert: – A leendő bajnok látogatott hozzánk, ehhez méltón is játszott, gratulálok a HFC-nek! Tudtunk három gólt szerezni, ennek örülök.
Bódi Attila: – A szép számmal kilátogató nézők nem csalódtak, tíz gólt láttak. Elégedett vagyok az eredménnyel, de a három bekapott gól kicsit sok.

Ifjúságiak: Mártély–HFC 2–4, gólszerzők: Pap, Papp, ill. Bartucz, Szűcs, Bajtai, Bujdosó.

A helyzet magaslatán. Bíró kapus ezúttal mentett. Fotó: Karnok Csaba

FK 1899 Szeged–Csongrád Turbó 1–1 (0–1)
Szeged, Felső Tisza parti stadion, műfű, 100 néző. Vezette: Tóth Sándor – közepesen (Tóth F., Ottenthál).
FK 1899 Szeged: Vasas – Heredea, Boldizsár B., Németh, Makai, Prontvai (Herczeg –), Molnár (Gulyás –), Varga R., Imre Z. (Turján –), Degovics (Mihalkó), Füle (Szalai). Edző: Tóth János.
Csongrád: Bíró – Szeles , Török, Vincze Z., Szabó D. (Bánfi), Somodi, Borda, Budai, Bálint A., Nagy Á., Fodor (Sarusi). Edző: Dósa Rácz Pál.
Gólszerzők: Füle, ill. Fodor.
Tóth János: – Mindenkinek meg kellett küzdeni a felhőszakadással. Mindkét csapat eldönthette volna a maga javára a találkozót, de a helyzetek kimaradtak. Reális végeredmény született.
Dósa Rácz Pál: – Ha a ziccerek számát tekintem, akkor ezt a mérkőzést nyernünk kellett volna, ha a labdabirtoklást nézem, akkor a hazaiak voltak jobbak, így a döntetlen igazságosnak mondható.

Ifjúságiak: FK 1899 Szeged–Csongrád 7–0, gólszerzők: Katona (4), Lengyel Cs., Nagy, Fekete.

Szentesi Kinizsi-Mórahalom 2-3 (2-2)
Szentes, 150 néző. Vezette: Csöngető Endre – gyengén (Barta, Barna).
Szentesi Kinizsi: Gömöri – Kis, Dóczi, Polyák, Bordács, Széll (Légrádi ), Lekrinszki, Gránicz, Tóth (Martók –), Hidas (Tolnai –), Orovecz (Gajda). Edző: Bozóki Zoltán.
Mórahalom: Czirják– Barna (Takács), Szücs, Vojnics-Zelics, Márki, Gonda, Tóth, Magyar, Zámbori, K. Tóth (Lázár), Szőke. Játékos-edző: Magyar György.
Gólszerzők: Gránicz, Lekrinszki (11-esből), ill. Gonda, K. Tóth, Magyar.
Bozóki Zoltán: – Jól küzdöttünk. Közel álltunk egy bravúrpont megszerzéséhez, amelyet a hosszabbításban buktunk el.
Magyar György: – Nagyon megszenvedtünk a három pontért, hiszen a Szentes mindent megtett a pontszerzésért. de örülök, hogy végül az utolsó pillanatokban kiharcoltuk a sikert.

Ifjúságiak: Szentes–Mórahalom 2–0, gólszerző: Kovács (2).

11. Mártély 5 1 2 2 11 – 15 5
12. Mindszent 4 1 1 2 13 – 21 4
13. Sándorfalva 5 1 0 4 13 – 16 3
14. UTC 4 1 0 3 8 – 14 3
15. Kistelek 5 0 2 3 4 – 20 2
16. Ásotthalom 4 0 0 4 3 – 16 0

Tápé-SZVSE 4-1 (4-1)
Tápé, 200 néző. Vezette: Bánáthy János – jól (Kócsó, Gáleg).
Tápé: Tombácz – Simon, Bilics, Mudresa, Cseh (Cinder), Németh (Pócs), Mike, Szántó (Lőrinc –), Crkvenjakov (Soós), Szentes Bíró (Dlusztus –), Péter. Edző: Paksi Péter.
SZVSE: Pluhár – Faragó, Báló, Tanács (Nagy), Nagypál, Zsilák, Mácsai (Ponyokai), Baka (Kozma –), Törköly (Bagi), Rózsa, Judik (Németh). Edző: Pécsek Tibor.
Gólszerzők: Crkvenjakov, Bilics, Szentes Bíró, Péter, ill. Judik.
Kiállítva: Mudresa, ill. Németh.
Paksi Péter: – Gólra törő játékunkat a második félidőben nem tudtuk folytatni, mert az ellenfél az agresszív játékot összetévesztette az alattomossal. A három mellett jött még Mudresa felelőtlensége, akit hátulról nyújtott lábbal megrúgtak, majd visszaütött. Ez a győzelem igazán fáj nekünk.
Pécsek Tibor: – Egy félidőnyi előnyt adtunk az ellenfélnek, ez nem fér bele.
Ifjúságiak: Csanytelek–SZVSE 0–8, gólszerzők: Fátyol (4), Kiss, Iricz, Kovács, Dursun.

Algyő-Makó 0-2 (0-1)
Algyő, 200 néző. Vezette: Dobai János – gyengén (Szeles, Kőhalmi).
Algyő: Szűcs M. – Szűcs K., Szélpál, Pénzváltó, Sebők, Takács (Gyimesi), Bogdán, Podonyi, Pataki, Daróczi (Farkas), Szalma (Koza –). Edző: Takács Zoltán.
Makó: Frank – Kalász , Sarnyai, Varga, Czebe, Tóth T. (Czirbus), Horváth, Kovács, Mátó (Kópiás –), Bány (Béres –), Tóth A. (Köteles –). Edző: Frank Csaba.
Gólszerzők: Bány (11-esből), Tóth A.
Kiállítva: Bogdán, ill. Frank.
Takács Zoltán:– Önmagunkat csapnánk be, ha csak a minősíthetetlen játékvezetésre fognánk a vereséget. Az egész mérkőzésen nem találtuk a fogást a szervezetten védekező és kontrázó ellenfélen. Vérbeli támadók nélkül ez nehéz feladat.
Frank Csaba: – Ezt a győzelmet hűséges szurkolóinknak és Makó városának is ajánljuk. Élünk és élni is akarunk!

Ifjúságiak: Algyő–Makó 4–0, gólszerző: Bella D. (4).

Megyekettő: félbeszakadt meccsek