2017. 02. 22. szerda - Gerzson 2°C | 13°C Még több cikk.

Döcögősen húzták be: A-Híd Szeged-BVSC 14-10

A Vincze-legénységnek kötelező volt a siker a BVSC ellen, de a sok hiba miatt még az utolsó negyedben is izgulni kellett a győzelemért.
A-Híd Szeged VE-BVSC 14-10 (2-1, 2-0, 4-4, 6-5)
Férfi vízilabda OB I., 19.forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Pásztor, Vojvoda.
Szeged: Molnár D. - Török 1, KAYES 3, Kiss Cs. 3, Hegedüs, Juhász Zs., Somogyi. Csere: MOLNÁR T. 4, Varga P., Juhász, YOUNGER 3, Vincze M., Márkus, Rákos. Vezetőedző: Vincze Balázs.
BVSC:  Meixner - Rajna, Czigány 2, Sűcs L. 2, LÉTAY 3, Ambrus, Borsós 1. Csere: Nagy 1, Zsoldos, Nikolaos, Mészáros 1, Tatár, Urbán. Vezetőedző: Dabrowski Norbert.
Kiállítás/gól: 8/1, ill. 10/3.
Ötméteres/gól: 1/1, ill. 3/3.

Vincze Balázs: - Nagyon sok hiba jellemezte a játékunkat, így egy látványos és sokgólos mérkőzés alakult ki.

4. negyed (6-5)

8. perc:
Juhász passza után a csapatkapitány betalál, Molnár Tamás negyedik gólját szerzi. 13-9 . Czigány ötméteresből kozmetikáz. 13-10 Kiss Csaba öt másodperccel a vége előtt egy távoli lökettel lepi meg Meixnert. 14-10

7. perc: Szűcs ötméteresből eredményes, de nem sokáig örülhet, Aaron Younger ugyanis belejött, újra egy bombával nyűgözi le a lelkesen donoló B-közepet. 12-9

6. perc:
Molnár Dávid újra bravúrral hárít, Aaron Younger pedig úgy tűnik megmenti a meccset. Pattintott lövése a ficakban köt ki, óriási gól! 11-8

5. perc:
Molnár Dávid védése jól jött, de az ismétlésénél Borsós Endre óriási kapufás gólt szerez. Két gólra jön fel a BVSC... 10-8 Most már kellően feszült a hangulat, pláne, hogy Molnár Tamás lövését emberhátrányban is blokkolják a vendégek, akik láthatóan véreszemet kaptak.

4. perc: Rákos Márk debütál az OB I-ben, az SZVPS fiatal tehetsége is lehetőséget kap Vincze Balázstól. Közben megint elbóbiskol a Szeged, Létay fórban hozza vissza a háromgólos különbséget. 10-7

3. perc: Czigány villan. 10-6

2. perc:
Emberelőnybe kerül a BVSC, Dabrowski Nobert időt kér. A Szeged nem kap gólt, sőt, Aaron Younger növeli az előnyt. Az ausztrál játékos lövését Meixner ugyan kivédte, de a bírók szerint a gólvonalon túl. Elfogadjuk az ítéletet. 10-5

1. perc: Parádés passz Aaron Youngertől, Joseph Kayesnek nincs nehéz dolga a kapu előtt, csak be kell pöccintenie a labdát. 9-5

3. negyed (4-4)

8. perc: Nagy Sándor szépít, majd a megúszó Joseph Kayes azonnal visszaállítja a négygólos különbséget. 8-4 Mészáros Csaba egy szegedi labdaeladás után egyedül találja magát a kapu előtt, ki is használja a helyzetet. 8-5

7. perc: Rajna már azt hiszi, hogy kivédekezték a szegedi támadást, de az elé pattanó labda valahogy a mellette úszó Molnár Tamáshoz pattan, aki él az ajándékba kapott lehetőséggel. Mesterhármas. 7-3

6. perc: Újra Létay Krisztián eredményes, ezúttal ötméteresből. 6-3

5. perc: Létay szépít emberelőnyből, 17 perces vendég gólcsendet szakít meg. 6-2

4. perc: Megint Somogyi próbálkozik, Meixner ezúttal is véd, de az újabb próbálkozás parádés gólt hoz. Török passzát Joseph Kayes igazítás nélkül, kapásból a jobb alsóba pöccinti. Klasszis találat! 6-1

3. perc: Mindkét oldalon egy-egy labdaeladást jegyezhetünk fel.

2. perc: Somogyi a kapusba lövi a labdát, eközben Ambrus Ferenc megúszik, kapja is a labdát, de az eltiltott Baksát pótló Molnár Dávid hárítja a ziccert. Vastaps a jutalma.

1. perc: Vincze Balázs félidei beszéde hatásos volt, emberelőnyből a duplázó Molnár Tamás révén máris megszerzik a fiúk az első góljukat felállt védelem ellen. 5-1

2. negyed (2-0)

8. perc:
Eddig ez nem Hege napja. Újabb ziccert ront, pedig a kapufa előtt várta a remek passzt, de nem tudta a labdát a hálóba paszírozni.

5. perc: Ha nincs más megoldás, akkor jön újra a megúszás, Molnár Tamás be sem kapcsolódik a védekezésbe, csak várja elől a labdát. Jól teszi, és ő már ki is használja a helyzetet. 4-1

4. perc:
"Még egy gólt! Még egy gólt!" - skandálja a B-közép, de felállt védelem ellen még mindig nem tud gólt lőni a Szeged, sőt, Hegedüs egy ziccert is elront megúszása után.

3. perc:
Emberhátrányban Molnár Dávid nagy bravúrral hárít. Szép volt!

2. perc: Kiss Csaba ötmétereshez készül, belövi, de a közönség nem tapsol. Furcsa eset, de egyszerűen az történt, hogy a belső kapuvasról kipattants a labda, és sokan kapufának észlelték az esetet. A lényeg, hogy bent van. 3-1

1. perc: A fővárosiak védekezésével kezdeni kell valamit, nem ez az első eset, hogy a kézerdő közötti lövést könnyedén fogja Meixner portás.

1. negyed (2-1)

8. perc:
Újabb megúszás, úgy tűnik ez hatásos a BVSC ellen. Török Béla a negyed utolsó másodperceiben használja ki a ziccert. 2-1

7. perc: Most remekül védekezik a Szeged, tanácstalanok a vendégek, igaz, a felállt védelem elleni támadásokon még van mit javítani ahzai oldalon.

6. perc: A harmadik emberelőnyét is elpazarolja a Szeged, de egy remek labdaszerzés után végre megtörik a jég, a megúszó Kiss Csaba kiegyenlít. 1-1

4. perc: Újra előnyben a Szeged, de Somogyi csak a kapufa külső élét találja el, míg a másik oldalon először fórba kerülő BVSC kihasználja a lehetőséget, Szűcs Levente szerzi meg a vezetést a vendégeknek. 0-1

3. perc: Nem sok mindent tudtunk eddig feljegyezni, puhatolóztak a felek, majd eljött az első kiállítás. A Szeged került fórba, de a center pozícióban várakozó Hegedüs elől két vendég védő közös erővel elhalászta a labdát.

10.58: Ma játssza 300. OB I-es bajnoki mérkőzését Somogyi Balázs, akinek Juhász György technikai igazgató egy ajándékcsomagot nyújt át a válogatott játékosnak a jeles alkalomból. Gratulálunk, Balázs!

10.55: Üdvözöljük olvasinkat az újszegedi sportuszodából. Az A-Híd Szeged VE kötelező győzelemre készül a BVSC ellen. Vincze Balázs korábbi csapatának vezetőedzője Dabrowski Norbert, aki Benedek Tibor szövetségi kapitány másodedzője a férfi válogatottnál, így a két mesternek volt közös témája a mérkőzés előtt, nyilván a Volvo-kupán nagyszerűen szereplő Decker Ádám, Szivós Márton, Somogyi Balázs, Török Béla kvartettről is szó esett.

Fontos mérkőzések előtt áll az A-Híd Szeged VE férfi vízilabdacsapata, jövő héten a Bajnokok Ligájában, március elején az OB I-ben is rangadót játszik, melyek a csoport- és alapszakasz győzelmekről dönthet. A klub a Corsó Caféban tartott sajtótájékoztatót, ahol egy uszodafejlesztési tervről is szót ejtettek.

Ha nyerünk, akkor csoportelsők vagyunk! - kezdte a klub sajtótájékoztatóját a Corso Caféban Vincze Balázs vezetőedző, utalva a Bajnokok Ligájára. A szerdai, utolsó csoportmérkőzésen 18 órakor a Spandau Berlin otthonában játszik az A-Híd Szeged VE, győzelem esetén pedig csoportgyőztesként várhatja a kieséses szakasz másnapi, luxemburgi sorsolását. A mester azonnal visszatért az év eddigi történéseire, amelyek egy sikeres tavaszt alapozhatnak meg.

- Az idei teljesítményt a várakozásoknak megfelelőnek ítélem, azt mutattuk, amit mi és a szurkolók is megszoktunk magunktól. Örülök, hogy az eddigi másfél hónapba egy kisebb alapozást is be tudtunk építeni. Én is fel tudtam töltődni ebben az időszakban, amikor például a válogatottakat nélkülöztük, teniszeztem, kondiztam. A Nagyvárad és a Szolnok ellen fontos volt nyerni, de ahhoz, hogy mindenhol a lehető legjobb pozícióba kerüljünk, Berlinben is nyernünk kell, valamint a Vasas, majd utána rögtön a Honvéd elleni bajnokikon is három pontot kell szereznünk - figyelmeztetett a tréner.

A Józsi becenévre hallgató légiós, Joseph Kayes is az eddigi program fontosságát hangsúlyozta: - Nagyon jól jött az év eleji felkészülés, hasonló volt a nyárihoz, az egyéni erő és gyorsaság mindenkinél fejlődött, eközben nem sok taktikai edzést kellett a programba tenni, mert könnyebbek voltak ellenfelek. Sokkal jobban érzem magam, mint tavaly ugyanebben az időszakban, mert akkor nem volt lehetőségünk egy ilyen mini alapozásra. Olyan, mintha most indult volna a szezon.

Az új-zélandi center nem ment el a Szolnok elleni győzelem mellett, de nem csak a parádés harmadik negyedet emelte ki.

- Szerencsések voltunk a harmadik negyedben, de az első két játékrész férfias küzdelme is kellett ahhoz, hogy így alakuljon. Minden pici részletre oda tudtunk figyelni, a videózások során jól felkészültünk, és az egy-egy elleni párharcokban sem ért minket meglepetés.

Juhász György, technikai igazgató a mester újítását dicsérte, majd a Bajnokok Ligája további programját is vázolta.

- A matiné mérkőzés nagyszerű ötlet volt Vincze Balázstól, a szombati, 11 órai kezdésű bajnokik remek hatással vannak a csapatra, a nézők nagyobb számban jönnek, ráadásul a játékosok bioritmusába is jobban illeszkedik ez a kezdési időpont. A BL egyenes kieséses szakasza március 9-én kezdődik, a nyolcaddöntők visszavágóit március 20-án rendezik. A jövő csütörtöki, luxemburgi sorsoláson derül ki, hogy melyik csapat lesz az ellenfelünk, és az is, hogy otthon vagy idegenben kezdjük a párharcot. Emellett jeleznem kell egy időpont változást: a Vasas elleni bajnoki rangadó március 4-én 18.30-tól lesz, melyet élőben közvetít a Digi Sport.

Egy bruttó 150 millió forintos uszodafelújítási projektet elnyerését is bejelentette a csapat vezetősége. - Egy TAO-s pályázatot nyertünk, amihez a városnak 30 százalékos önrészt kell hozzátennie. Most a városvezetés döntésére várunk, ha pedig jóváhagyják a projektet, nyár elején indulhat az újszegedi sportuszoda felújítása, és augusztus közepére vagy végére el is készülhet. A tervekben nagyobb belmagasság, komfortosabb környezet, megújuló padlófűtés és 500 fős lelátó szerepel, mindez egy könnyűszerkezetes sátor alatt, ahol a hazai Bajnokok Ligája mérkőzéseinket is le tudnánk játszani - árulta el Juhász György, aki hozzátette: a felújított uszoda nem akadálya annak, hogy a várva várt fedett uszoda megépüljön, amelynek kivitelezésére a jelenlegi pályázati kiírásoknak köszönhetően a városnak szintén most van lehetősége, és ehhez is csak 30 százaléknyi önrészt kellene vállalnia.

• 5. zehn 2013. február 23. 13:41
    „Ha a városnak most valóban lehetősége van a sokszor beígért fedett sportuszoda létrehozására, akkor tessék meg is ragadni az alkalmat! Számon fogjuk kérni!”
  • 4. Lucia 2013. február 23. 12:54
    „Nézve a tegnapi közgyűlési cirkuszt a VTV-ben, a fedett uszoda megépítése semmi remény. A pm. ott tesz keresztbe, ahol tud. Nyilván nem fogja a 30%-ot odaadni! Sajnos...
    HAJRÁ SZEGED!”
  • 3. Cipó99 2013. február 23. 12:16
    „Nagyon lazán vették ezt a meccset! Remélem a Vasas ellen felpörögnek!”
  • 2. Zotya100 2013. február 23. 11:11
    „Illene már egy a csapathoz és sikereikhez méltó uszodát biztosítani!”
  • 1. deszkás 2013. február 22. 21:16
    „Gányolás ez kérem.”

Szentes–Szeged derbi

A Szentesi VK OB I-es női vízilabdásai hazai pályán játszanak megyei rangadót a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetemmel, míg a férfiak az Eger vendégeként szerepelnek. Tovább olvasom