2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Drámai csatában szenvedett vereséget a Szeviép-Szeged

Hárompontos vereséget szenvedett a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata a Zala Volán elleni bajnoki mérkőzésen. A Tisza-parti gárdának nemcsak a hazai csapattal, hanem a játékvezetőkkel is meg kellett küzdenie.
A Szeviép-Szeged szakmai vezetése úgy döntött, hogy a Tisza-partiak számára már tét nélküli mérkőzésen nem kockáztatja a csapatkapitány, Fürész Emőke sérülését, ezért a válogatott játékos nem került be a 12-es keretbe. A hazaiaknak viszont annál nagyobb volt a tét, hiszen egy esetleges győzelemmel az alapszakaszban a 4. helyet szerzik meg, és ez azt jelentené, hogy a BSE elleni párharcban kedvező helyzetből kezdhetnék a rájátszást.

Kovács jól kezdett, a hajrában azonban kipontozódott Fotó: Segesvári Csaba
Kovács jól kezdett, a hajrában azonban kipontozódott
Fotó: Segesvári Csaba

Nagy iramban és hatalmas küzdelemben kezdődött az összecsapás, a csapatok az első húsz percben fej fej mellett haladtak. A hazai oldalon különösen Milkova remekelt, a bolgár játékos mutatója 9/7 volt, sőt a center még beszórt egy triplát is. A vendégeknél meglepő volt, hogy nem a centerek vitték a prímet, hanem Kovács és Szlimák, azaz a külső emberek. Már ekkor látszott, hogy a játékvezetők nem igazán a szegedieknek kedveznek, rendkívül indiszponáltan tevékenykedtek.
Ennek ellenére jól kezdte a harmadik negyedet a Szeviép, sikerült öt ponttal meglépniük. Russai és Zserzserunova járt az élen a pontszerzésben. És ekkor jöttek Forraiék. Érthetetlen, furcsa ítéletekkel felhozták a hazaiakat, akik egy 9–0-s rohammal fordítottak. Mindent elmond a bírók tevékenységéről, hogy az utolsó negyedben a 40. percben fújták a második hazai faultot. Ennek ellenére minden esély megvolt a győzelemre, hiszen még az utolsó percben is csak három ponttal vezetett a Volán. Szlimák kísérlete azonban lejött a gyűrűről, így a végén a zalaiak örülhettek.

A Szeviép csak a presztízs miatt lehet bosszús, hiszen az már hetekkel ezelőtt eldőlt, hogy a harmadik helyen fejezi be az alapszakaszt, és a rájátszást a Szolnok ellen folytatja.

Domokos Mihály: – Nem akarom a játékvezetők tevékenységére fogni a vereséget, inkább magunkban keresem a hibát: több kulcsjátékosunk elmaradt a jó teljesítménytől, éppen ezért csak a küzdeni tudást dicsérhetem. Gratulálok a Zala Volánnak.

leasing Sopron–BSE 101-58 (27–10, 26–20, 28–19, 20–9), Szolnoki NKK-MiZo Pécs 2010 64–87 (24–23, 17–24, 12–24, 11–16), Atomerőmű KSC-Szekszárd–SAVARIA BC-Szombathely 85–34 (24–10, 21–9, 21–6, 19–9), Vasas-Csata–Kanizsai Vadmacskák SE 61–39 (18–8, 5–12, 17–10, 21–9) .

• 6. Rusirush 2008. április 17. 19:10
    „Nagyon korlátolt Putyin..!
    Lehet,hogy így jobban"megérted!"nézd meg a zalahíralp.hu,vagy a nemzetisport.hu-t”
  • 5. Rusirush 2008. április 17. 19:02
    „Putyi..!
    Nagyon korlátolt lehetsz! az újságot Barcson nem lehet elolvasni,de
    a delmagyar.hut igen!! Felfogtad!!”
  • 4. putyirush 2008. április 17. 16:13
    „Rusirush!

Te sötét! Az újságban benne van, csak az onlinera nem került fel!”
  • 3. rusirush 2008. április 17. 15:15
    „Az lehet,hogy a napilapban "benne van"!!,de a delmagyar.hu-ban még csak a számszrerű végeredményt sen írta be!!”
  • 2. st 2008. április 17. 09:54
    „A napilapban benne van :)”
  • 1. Rusirush 2008. április 17. 09:21
    „SÜLI ÚR!
    "Drámai csatában...cikkben nem kellett volna esetleg megemlíteni legalább úgy mint a cikk végén "A további eredményeknél legalább a negyedek eredményeit!Vagy erre már nem volt ideje??!!”

Az MK öt szegedi pillanata

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata eddig ötször birtokolhatta a magyar kupát. Az első sikert… Tovább olvasom