2016. 12. 10. szombat - Judit 0°C | 9°C

Egy félidő kevés volt: MKB-Pick 33-28 - fotók

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata az MKB Veszprém otthonában lépett pályára a Budapest Bank férfi kézilabdaligában.
MKB Veszprém-Pick Szeged 33-28 (17-10)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga. Veszprém, Veszprém Aréna, 5140 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok.
MKB Veszprém: Alilovic – Gulyás 2, Vujin 12/3, Császár 6/3, Sulic 5, Ilyés 1, Iváncsik G. 3. Csere: Fazekas (kapus), Terzic, Laluska, Vilovski 2, Pérez 2, Schuch, Urban. Vezetőedző: Mocsai Lajos.
Pick Szeged: Mikler – Prodanovics 5/3, Ancsin 5, Zubai 2, Czina, Pribanic 4, Vadkerti 1. Csere: Tatai (kapus), Sulc 7, Buday, Bajorhegyi, Beocsanin, Lékai 4, Nagy N., Törő. Vezetőedző: Skaliczki László.
Hétméteresből: 7/6 ill. 3/3.
Kiállítások: 14, ill. 10 perc.

Meccsfilm: 1-0, 1-1, 2-1, 3-1, 3-2, 4-2, 5-2, 5-3, 6-3, 7-3, 7-4, 8-4, 8-5, 9-5, 10-5, 10-6, 10-7, 11-7, 11-8, 12-8, 13-8, 13-9, 14-9, 14-10, 15-10, 16-10, 17-10 (félidő), 17-11, 18-11, 18-12, 18-13, 19-13, 20-13, 20-14, 20-15, 21-15, 21-16, 22-16, 22-17, 22-18, 23-18, 23-19, 24-19, 25-19, 25-20, 25-21, 25-22, 26-22, 26-23, 27-23, 27-24, 28-24, 28-25, 29-25, 29-26, 30-26, 31-26, 32-26, 32-27, 33-27, 33-28.

Egy félidő kevés volt: MKB-Pick Szeged 33-28. Fotó: MTI/Kovács Anikó (galéria)

Tatai Péter: - Gratulálok a Veszprémnek, ma ennyivel jobbak voltak. Próbáltuk velük felvenni a lépést, ennyire sikerült. A kiállításomat nem értem, a veszprémi nézők nem adták vissza a labdát, ezzel hátráltattak a támadást - nem hiszem, hogy egy szurkolónak lenne joga hozzányúlni a labdához játék közben. Szeretném, ha ezért a rossz döntésért a játékvezetők elnézést kérjenek.

60. perc: Vujin tizenkettedszer 33-27. Ancsin lövőkezét fogják meg. Lékai lövése remek 33-28. Ez a vége. A második félidei teljesítményére büszke lehet a Szeged, az első 15-20 percen ment el a szorosabb meccs lehetősége.

59. perc: Császár ziccere kimarad. Lékai lövését Fazekas védi.

58. perc: Zubai második gólja 32-27. Vadkertit állítják ki.

57. perc: Vujin 11 gólnál jár, Skaliczki mester kér időt 32-26.

56. perc: Sulc szépen megy fel, de mellédurrant.

55. perc: Lékai Fazekasba lövi. Pérez beállóból betalál 31-26.

54. perc: Vilovszki, kezd nagyon nehézzé válni a helyzet 30-26.

53. perc: Vadkerti lövése Fazekasé. De kár érte! Mocsai kér időt.

52. perc: Sulcé is remek gól 29-26. Tatai bravúr!

51. perc: Vadkerti kemény Vujinnal. A szerb most dühből dob egy gólt 29-25.

50. perc: Vilovszki góljáért nagyon kár 28-24. Ilyést is kiállítják. Öt a négyre támadhatunk. Ancsin dobja be a ziccert 28-25.

49. perc: Sulc bejátszása remek Pribanicnak 27-24.

48. perc: kompenzálnak a bírók, Iváncsik góljánál Nagy Norbertet küldik ki 27-23.

47. perc: Fazekas véd. Bajorhegyi oszt ki egy gólpasszt Lékainak, csak mínusz három 26-23. Hejj, ennyit számít, hogy Lékai is a pályán van! Vujint kiállítják.

46. perc: Tájok hátáról kerül Pribanichoz, bedobja, Pérez is eredményes 26-22.

45. perc: Vadkerti ejtése a kapufa belső éléről kifelé pattan. Tatai véd nagyot. Lékai szlalomozott be szépen 25-21.

44. perc: nagy gól Ancsintól, hátrányban 25-20.

43. perc: Lékai eladja, Gulyás belövi 25-19.

42. perc: Zubait is kiküldik. Ennek ellenére nagyon javult a szegediek játéka a második félidőre. Császár hetese jó 24-19.

41. perc: meignt Sulc, de társ is kéne mellé 22-17. Például így! Pribanic indul, bepörgeti, plusz Vujint kiállítják róla 22-18. Jön Pérez. Gulyás hátrányból, Vadkerti előnyből 23-19

40. perc: Császár hetese bent 22-16.

39. perc: egy Vujinnal jobb az MKB 21-15. Sulc zsenialitása a válasz 21-16.

38. perc: Sulc lövése védhetetlen 20-14. Vilovszki jön a Veszprémbe, Tatai véd. Beindultunk, megint Sulc 20-15.

37. perc: nem lövünk, passzívért elveszik. Ilyés góljával 20-13. Jön vissza Tatai.

36. perc: Vujiné is gól 19-13.

35. perc: Tatait kiküldik, mert az egyik veszprémi szurkoló nem adta vissza a labdát, és kiszedte azt a kezéből. Vicc... Ancsin lövése Alilovic hátáról megy be 18-13.

34. perc: Lékai gól, majd óriási fülest kap Sulictól, egyből piros lap! Sulic kiszáll 18-12. Ökölben volt a keze, de megszoktuk ezt tőle... Lékai arcát jegelni kell. Négy percig emberelőnyben vagyunk. Mocsai mester is perlekedett egy sort Suliccsal.

33. perc: Ancsin bejátszása nem jó Zubainak, Laluska lövését védi Tatai. Sulicot nem tudjuk tartani, két védőt forgatot be 18-11.

32. perc: Lékai is a pályán, Tatai védéssel kezd.

31. perc: Ancsin lövése a blokkról megy be, ezaz 17-11. Tatai a szegedi kapuban.

Harminc perc játék alapján jogosan vezet hét góllal a jobban támadó MKB. A védekezéssel nincs nagy baj, a szegedi dobott gólok száma nagyon alacsony.

30. perc: Sulc gólja érvénytelen, Laluskát kiállítják. Alilovic véd nagyot, gyengén támadunk. Félidő.

29. perc: Sulic harcol ki hetest. Ez is jogos, Császár bedobja 17-10.

28. perc: Iváncsik Gergő indulásból talál be, Buday melé 16-10.

27. perc: Sulic gólját nem adják meg, de a hetes jogosan jár. Vujin másfél méterrel fölé ejti.

26. perc: Vujin 11 méterről, óriási gól volt 15-10. Törő egy trükkel kezd, felesleges volt...

25. perc: nagyon megverik a védelmünket, Vujin beteszi Sulicnak, be is pöttyinti 14-9. Zubait megint leütik, hetes. Prodanovics nem ront 14-10.

24. perc: Sulc játssza meg Zubait, hetes. Prodanovics bedobja 13-9.

23. perc: pályán Törő, elszórjuk a labdát. Császár lép el az emberétől 13-8.

22. perc: veszprémi időkérés. Vujin hetesére jön Tatai, nem védhette 12-8.

21. perc: elképesztő ngy gól Sulctól 11-8. Mikler bravúrja Gulyás lövésénél.

20. perc: Prodanovics labdát lop, végig viszi, bevágja 10-7. Veszprémi hetes, Vujin bedobja 11-7. Buday két perc.

19. perc: Zubai harcol ki hetest. Prodanovics dobja be 10-6.

18. perc: Buday kapufa, Sulichoz kerül, bevágja 10-5.

17. perc: Prodanovics kanyarodik fel szépen 8-5. Császár talpról 9-5.

16. perc: Császár talpról, pattintva - megettük 8-4.

15. perc: előnyben eladjuk, Sulic indul, gól. Ancsin is betalál 7-4. Vadkerti védekezik jól.

14. perc: Vujin laposan, nagyon egyedül maradt 6-3. Laluskát állítják ki.

13. perc: Sulic ziccerét óriási bravúrral védi Mikler, Sulc farag a különbségen 5-3.

12. perc: támadásban sokat hibáznak a hazaiak is. Bajorhegyi lő, Alilovic véd.

11. perc: iszonyat kemény a veszprémi védekezés, nem is bírunk vele eddig.

10. perc: Skaliczki László kért időt.

9. perc: Sulc lövése a kapufán csattan. Ancsin lövésébe belefújnak.

8. perc: Sulicról maradunk le 5-2.

A szegedi drukkereken nem múlhat.

7. perc: Ancsin elszórja, Iváncsik Gergő bevágja 4-2. Sulc lő, Alilovic véd.

6. perc: eddig beállóból remeklünk, most Zubai 3-2.

5. perc: Ancsin lövése Alilovicé. Megint Vujin, nagy gól a szélről 3-1.

4. perc: Vujin most akcióból 2-1. Vadkerti irányít, Pribanic a szélről indul, kétbeállós játékunk van.

3. perc: Ancsin lövése nem jó, a veszprémi indítás sem, Pribanic kiegyenlít 1-1.

2. perc: Sulic harcol ki hetest, Vujin dobja be 1-0.

1. perc: a Veszprém kezdett.

12.46: Nyugadtan, ne kapkodjunk - mondja a kezdés előtt Skaliczki László. Így legyen!

Mikler így melegített.

12.36: A veszprémi induló bömböl. Taps! "Gyerünk!" A Pick is az öltözőben. És akkor hamarosan kezdődik a rangadó. Nagy meccs lesz: tét az alapszakasz elsőség.

12.34: Már a két spori is melegít. Kis, rövid sprintek. Miközben már a csapatok ziccert dobnak. A Veszprém már az öltözőben. Egyedül Vujin maradt kint. Ő az üres kapura lövöldöz.

12.28: Sportszerűségből jeles a hazaiaknak. Józsi, a helyi szpíker külön köszönti a Pick-tábort, a veszprémiek megtapsolják. "Hazánk két legjobb csapata a pályán!" - fejezi be a mondatot a műsorközlő.

12.25: Még mindig a szegedi fan-ok a hangosabbak!

12.22: A "Csak Előre" buzdításra felébrednek a hazai szurkolók, mindenki nyomja a dudát. Nagy hangpárbaj lesz a lelátón is. Rangadó!

12.18: Megjöttek a szegedi szurkolók. Közel 100-an biztatják majd a csapatot. Éppen a Pick Szeged térfelén foglalnak helyet, a játékosok örömmel fogadták őket. Zúg a Pick Szeged!

12.15: Veszprém kerete: Fazekas, Vilovszki, Gulyás, Iváncsik G., Schuch, Császár, Perez, Vujin, Korazija, Liszkai, Laluska, Ilyés, Urban, Terzic, Alilovic, Sulic.

12.13: A Pick kerete: Tatai, Mikler, Buday, Bajorhegyi, Lékai, Vadkerti, Nagy, Beocsanin, Pribanic, Zubai, Törő, Czina, Prodanovics, Sulc, Ancsin.

12.10: Dobrovits Csaba és Tájok Péter vezeti a meccset.

12.08: Skaliczki László mesteredző és Csoknyai István másodedző diskurál. Még most nagy a barátság. Jó látni, hogy Buday, Lékai és a hosszú idő után visszatérő Törő Szabolcs a társakkal melegít.

12.05: Az MKB Veszprém is a pályán. Kezdődik mindkét oldalon a melegítés.

12.04: A Pick érkezik elsőként a pályára.

12.01: Már a veszprémi kabala a pályán. Remport Csabi már melegít.

11.58: Lassan, lassan már jönnek a lelátóra a hazai szurkolók. Még nagy a sötétség, csak néhány reflektor ég az Arénában.

11.52: Még üres az Aréna. A Pick már az öltözőben, az utolsó taktikai utasítást hallgatják a fiúk, a Veszprém is az öltözőbe vonul.

11.50: Buday Dániel: - Minden rendben, nincs gond a vádlimmal, harcra kész vagyok. Izgalommal várjuk a meccset!

11.49: Egyelőre nagy a csend. Műár néhány szegedi drukker a meccshelyszín környékén, a szurkolói busz egyelőre közelít. Már a drukkerek látják a Balatont, így tényleg közelednek.

11.45: Gyönyörű az idő Veszprémben, a Pick Szeged 10.45-kor érkezett meg az Arénához. Jó hír, hogy minden játékos rendben.

Már tegnap délután útra kelt a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata, a kétszeres magyar bajnok az éjszakát Balatonfüreden töltötte. Jó hír, hogy Skaliczki László mesteredző hosszú idő után a teljes keretből válogathat, mindenki rendelkezésére áll. Jelenleg az MKB Veszprém, a bajnoki címvédő az első a BB-ligában, a Pick Szeged a második. Ha a Tisza-partiak nyernek – ez még nem sikerült a Veszprém Arénában –, akkor megszerezhetik az alapszakasz-győzelmet.

– Izgalommal várom én is a mai rangadót. A meccs esélyese a Veszprém, de mindenképpen nagy csatára számítok. A fiúk az idei szezonban már bizonyították, hogy képesek a bravúrra. Végre minden sérültünk felépült, Skaliczki mesternek nagyobb a variálási lehetősége. Örülök, hogy szurkolóink nagy létszámmal kísérik el a csapatot, nagy az összefogás a Pick-táboron belül. Jó azt hallani, hogy megtelt a szurkolói busz, többen pedig teli gépkocsikkal kelnek útra – kezdte a beszélgetést Mezei Richárd, a Pick Kézilabda Zrt. vezérigazgatója.

Sulcék (a labdával) ezúttal is nagy küzdelemre számíthatnak.  Fotó: Schmidt Andrea
Sulcék (a labdával) ezúttal is nagy küzdelemre számíthatnak. Fotó: Schmidt Andrea

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a közelmúltban a Győri Audio ETO KC női kézilabdacsapatával kötött együttműködési megállapodást. Most újabb klubbal állapodott meg a Pick Kézilabda Zrt.

– A Pick Szeged együttműködési megállapodást kötött a Székelyudvarhelyi Kézilabda Klubbal. A megállapodás elsődleges célja, hogy a klubok kölcsönösen segítsék egymást az utánpótláskorú játékosok kiválasztásában és képzésében. A szerződés értelmében az egyesületek vezetői, szakemberei és edzői rendszeresen egyeztetnek.
A közös munka meghatározó eleme az utánpótlás-játékosok toborzásának. A Pickbe Bartók Csaba, Ilyés Ferenc és Ferenczi Botond is az erdélyi klubból érkezett.

Az MKB Veszprém elleni rangadó után március 7-én, szerdán 18 órakor a Csurgó együttesét fogadja a Tisza- parti alakulat a magyar kupában. A meccsre 100 forint lesz a belépő, és a bejáratnál egy urnát helyeznek el, amelyben pénzadományt gyűjtenek az árván maradt bordányi Németh testvéreknek.

– Amikor tehetjük, segítünk a rászorulókon. A Délmagyarországban olvastunk a bordányi testvérek tragédiájáról, arról, hogy apukájukat és anyukájukat is elveszítették a lányok. Éppen ezért döntöttünk úgy, hogy a számunkra fontos mk-meccsen 100 forint legyen a belépő, a drukkerek pedig pénzadományt adhatnak a testvéreknek – fejezte be a beszélgetést Mezei Richárd.