2017. 10. 23. hétfő - Gyöngyi 10°C | 16°C Még több cikk.

Ez az igazi küzdés: Primorac Kotor-Szeged Beton 9-9

Az Euroliga szombati játéknapján a magyar csapatok közül egyedül a Szeged Beton nem kapott ki: idegenben parádés küzdéssel közel volt a győzelemhez is, de az utolsó pillanatban egyenlített a Kotor.

Kotor - Szeged Beton 9-9 (2-2, 2-2, 2-2, 3-3)

Euroliga főtábla, 4. forduló
Montenegró.Vezette: Riccitelli (olasz), Buch (spanyol).

KOTOR: RADICS – Draskovics 1, Azevedo, DR. BRGULJAN 1, Pavlovics 1, Setka 1, Csucskovics, Csere: Milosevics, Trajkovics 1, STEINMETZ Á. 1, Kállay 1, Milics 1, Petrovics 1. Edző: Ranko Perovics.

SZEGED: BAKSA – Somogyi 1, Török, Busila 1, Molnár T., Kiss Cs., JUHÁSZ 1. Csere: Varga P. 1, Younger 1, KAYES 4. Edző: Kásás Zoltán.

Emberelőny: 6/3 ill.7/1.

Ötméteres: - ill.1/0.

Kipontozódott: Setka, Busila.

Kiállítva (cserével végleg): Molnár T.

4. negyed (3-3)

Az eddigieknél is izgalmasabban alakult az utolsó játékrész: előbb Kayes csodás góljára válaszolt Azevedo, majd Youngerére Petrovics. Harmadjára is megszerezte a vezetést a játékrészben a Beton, Juhász kapufás góljával az utolsó pillanatokban 9-8-ra vezetett a Szeged, ám a végén csak kiharcolt egy fórt a hazai gárda, amivel élni is tudtak. Ezzel a vége 9-9.

3. negyed (2-2)

Hihetetlen, amit a Beton produkál Montenegróban! Brguljan gólja nyitotta ugyan a negyedet, majd Molnárt állítították ki cserével végleg a bírók, a fórt Kállay értékesítette(6-4), a Beton emberhátrányt védekezett ki, és újra egyenlített a finish előtt! 6-6.

2. negyed (2-2)

Továbbra is remekeltek a szegediek, bár Steinmetz Ádám centergóljával indul a második negyed (3-2), Busila röviddel utána egy átlövéssel válaszolt (3-3). Kayes sem maradt adós a góllal a második játékrészben sem (3-4), szépen játsszotta ki a kapust. Steinmetz Ádám maradt egyedül, nem is ijedt meg. 4-4. Két fórt is kapott a játékrész végén a Tisza-parti gárda, de Kásás Zoltán szavai sem segítettek. A félidőben maradt a 4-4.

1. negyed (2-2)

Jól kezdte a mérkőzést a Beton, bár Molnár ötméterese kimaradt, Kayes előnyből szerezte meg a vezetést a vendégeknek. Előbb Azevedo egyenlít előnyből, majd Draskovics révén a Kotor ragadta magához a vezetést. Kivédekezett emberhátrány után Varga úszott meg a labdával, be is ment! 2-2.

Cikkünk negyedenként frissül!

A csoport másik találkozóján hazai pályán 12-8-as vereséget szenvedett a Vasas, a másik ágon az Eger kapott ki 7-4-re a Rijekától. A Tisza-partiak a mai nap mérlegén, de már eldőlt, egyik magyar csapat sem jut tovább az Euroligában.

Alig ért haza Ausztráliából a Szeged Beton csapata, ma újabb komoly feladat következik az együttesnek: Kásás Zoltán fiai a Kotor ellen ugranak medenecébe az Euroliga soron következő mérkőzésén. A meccset sérülés miatt kihagyja - Lehmann és Vindisch meleltt - Komlósi Péter is.

• 2. kukuruntyu 2011. január 09. 19:24
    „a magyar csapatok közül!tanulj meg olvasni”
  • 1. better77 2011. január 09. 16:32
    „"Egyedül a Szeged Beton nem kapott ki." Mér a Kotor kikapott? Vagy a Rijeka? És a Herceg Novi? Tán nem ártana figyelni...”

Bencze és Németh felmondott a Mediteam Szegednek

Bencze Tamás vezetőedző és Németh Bernadett irányító távozott a Mediteam Szeged női kosárlabdacsapatától. Tovább olvasom