2017. 04. 27. csütörtök - Zita 10°C | 24°C Még több cikk.

Fél percnyi ráadás: azonnal hirtelen halt a Debrecen Szegeden

Szeged - A férfi jégkorong OB II rangadóján a Tisza Volán Szegedi Vízmű együttese a Debrecent fogadta a műjégpályán, és hosszabbítás után legyőzte (5–4).
Tisza Volán Szegedi Vízmű–Debrecen 5–4 (3–1, 1–1, 0–2, 1–0) hosszabbítás után
Férfi jégkorong OB II, Szeged, műjégpálya, 1800 néző. Vezette: Fazekas Gy., Fazekas T., Popovics.
Tisza Volán: Balázs – Máté, Lippai, Rózsahegyi 1, Fekecs (2), Pilcsik 1 (1); Muzsik 1, Maslac, Bosnyák (2), Ambrus 1, Varga D. 1; Hídvégi, Mohai, Egyed, Wéhli, Barcsik; Kovács Á. Edző: Kalocsa László.
Kiállítások: 16, illetve 18 perc.

Utoljára akkor voltak Szegeden jégkorongmeccsen ilyen sokan, amikor a legmagasabb ligában, az OB I-ben csatázott a Tisza-parti alakulat. A Debrecen elleni OB II-es rangadóra jóformán dugig megtelt a műjégpálya, 1800 néző várta a kezdősípszót.

Fél percnyi ráadás: azonnal hirtelen halt a Debrecen Szegeden. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

Gyorsan tűzbe jött a hazai nézősereg, hiszen parádésan kezdte a meccset a Kalocsa-csapat, pillanatok alatt 2–0-s vezetésre tett szert. A debreceni szépítő találat újabb lendületet adott a Volánnak, és az első harmad hajrájában egy kiváló kontra után ismét kétgólos lett a különbség.

Zengett az öltöző a hazai oldalon az első szünetben, Kalocsa mester mérges volt a tanítványaira. Ez aztán alaposan felpörgette a szegedieket, és egymás után dolgozték ki a helyzeteket. A nagy nyomás a második húsz perc közepén góllá érett, 4–1. Egyre jobban fáradtak a vendégek, és egyre többet ültek a büntetőpadon. Éppen ezért volt váratlan, hogy emberhátrányban tette szorossá a meccset a Debrecen.

Mit ér a rutin? Ezt ismét megtapasztalhatta a szegedi alakulat: hiába játszott sokáig fölényben a harmadik harmadban is a kék mezes csapat, a hajrá a Debrecené volt. Egyre több volt a helyzete a hazai kapu előtt, és előbb szorossá tette a meccset, majd egyenlített. Jöhetett a hosszabbítás! Amely csak harminchat másodpercig tartott, hiszen a ráadás kezdete után ennyivel Pilcsik egy kapusról kipattanó korongot juttatott a kapuba – a szegedi közönség legnagyobb örömére.

Kalocsa László: – Már a rendes játékidőben megnyerhettük volna a meccset, sajnos ismét sok helyzetet puskáztunk el, ám a lényeg a győzelem, amelynek örülni kell.

• 1. laca74 2013. január 14. 16:18
    „Gratula a csapatnak és a sok szurkolónak,csak igy tovább! Ezt a nészöszámot sok foci klub is elfogadná...”

Nyártól új edzője lesz a Pick Szegednek

Nem hosszabbítják meg Skaliczki László mesteredző szerződését, így három idény után távozik a tréner. Tovább olvasom