2017. 08. 18. péntek - Ilona 18°C | 32°C Még több cikk.

Floratom: továbbjutás az Inter-kupában!

Hatalmas bravúrt elérve a Floratom Szeged asztalitenisz-csapata bejutott az Inter-kupa legjobb nyolc együttese közé, miután hazai pályán remek játékkal 4:2-re legyőzte a sorozat első kiemeltjét, a francia Loire Nord gárdáját..
Fantasztikus hangulat fogadta a csapatokat a legjobb nyolc közé jutásért vívott találkozón, ahol a kupa négyes döntőjét szervező francia Loire Nord számított favoritnak a Floratom ellen. A szegedieknek jól sikerült a taktikázás, a kialakult párosítások esélyt adtak egy jó eredmény elérésére.

Jól is indult, kezdésként Perei taktikus, roppant fegyelmezett játékkal meglepetésre legyőzte a kínai Jant, ezzel megadta az alaphangot. Lukács a marokkói válogatott első emberével csapott össze, és szoros vereséget szenvedett, pedig közel állt a bravúrhoz, két szettet is játszmalabdáról bukott el. Dudás nagyon precízen, szinte hiba nélkül játszva múlta felül Brossont, újra vezetett a Floratom (2:1).

Tartott a páros mérkőzéstől a szegedi alakulat, hiszen a bal kezes Brosson és a villámgyors Jan bombaerős kettőst alkot, nem is borult a papírforma, egyenlítettek a vendégek.

Bár a Dudás, Perei páros (jobbra) kikapott a franciák ellen, a végén mégis a Szeged örülhetett.  Fotó: Schmidt Andrea

Perei Tirselt ellen következett, és a jól adogató marokkói az első két játszmában csupán rohant az eredmény után. A harmadik szett megnyerésével úgy tűnt, hogy fordíthatnak a kezdeti magabiztosság után egyre jobban elbizonytalanodó franciák, de Perei a legfontosabb poénokban brillírozott – ekkor már csak egy parti hiányzott a Floratom szenzációs győzelméhez, aminek lehetőségét meg is érezte a szépszámú publikum, kivételes hangulatot varázsolva a Móricz-tornacsarnokba.

Dudás végig extázisban játszva, szédületes labdamenetek megnyerésével fektette két vállra a vendégek kínai játékosát, így szegedi örömtánccal fejeződött be a háromórás összecsapás: a Floratom Szeged bejutott a sorozat legjobb nyolc csapata közé!

Lukács Levente: – Az egyesület eddigi legnagyobb sikerét könyvelhetjük el, ilyen erős csapatot még sosem győztünk le.

Floratom Szeged–Loire Nord TT (francia) 4:2
Férfi asztalitenisz Inter-kupa, nyolcaddöntő. Szeged, 100 néző.
A párosítás: Perei–Jan Fan 3:1 (–10, 8, 7, 5 ), Lukács–Tirselt 1:3 (–12, 9, –5, –10), Dudás–Brosson 3:0 (2, 6, 8), Dudás, Perei–Jan Fan, Brosson 0:3 (–9, –7, –6), Perei–Tirselt 3:1 (7, 8, –8, 7), Dudás–Jan Fan 3:1 (9, –9, 3, 8).

Edzőmeccsek: a KITE nyert, a Volán is

A hóhelyzet jelentősen átírta a megyei edzőmeccsprogramot. A zsombói hármas torna elmaradt, helyette… Tovább olvasom