2017. 06. 22. csütörtök - Paulina 18°C | 33°C Még több cikk.

Gémes Alexa eldöntötte

Szentes - A Hungerit-Szentesi VK OB I-es női vízilabdacsapata első hazai bajnokiján magabiztosan, 13–8-ra verte az Újpestet.
Hungerit-Szentesi VK–Újpest VSE 13–8 (1–2, 4–3, 6–2, 2–1)
Vodafone női vízilabda OB I, 2. forduló. Szentes, Széchenyi ligeti uszoda, 200 néző. Vezette: Bors, Marjay.
Hungerit-Szentesi VK: Gundl – Miskolczi, Kádár, Rácz, MUSGROVE, Kövér-Kis 2, GÉMES 7. Csere: Nalmpanti (kapus), Győri 1, HEVESI 2, Kotova 1. Edző: Zantleitner Krisztina.
Újpest VSE: BARNA – Kuna K., Sikter 1, Kökény 1, Azumah 1, Kumi, TÓTH A. 5. Csere: Dancsa (kapus), Vogt, Mészáros, Kuna Sz., Hertzka, Lőrinczi. Edző: Áts Bertalan.
Gól – emberelőnyből: 12/3, illetve 6/2.
Ötméteresből: 2/2, illetve 2/2.
Kipontozódott: Miskolczi, illetve Kökény.

A Hungerit-Szentesi VK első hazai bajnokijának nyitónegyede nem úgy kezdődött, ahogy azt a szurkolók és a játékosok is szerették volna: a vendég újpestiek Tóth és Kökény góljaival pillanatok alatt elhúztak 2–0-ra. Az eredményen az első idei hazai szentesi bajnoki találatot jegyző Hevesi kozmetikázott. A játék képe sokáig a második játékrészben sem változott, a fővárosiak 3–1-re és 4–2-re vezettek, ezt követően fordult a kocka, és zsinórban lőtt három Kurca-parti góllal fordítottak a házigazdák (5–4), akik a negyed közepén elvesztették a harmadik hibáját begyűjtő Miskolczit.

A térfélcserét követően azonban már csak egy csapat volt a medencében: Kotova, Kövér-Kis, majd Gémes vette be az UVSE kapuját, és máris 8–5 állt az eredményjelzőn. A fáradó vendégek ellen feljavult a Szentes védekezése, hatékonyabbá váltak akciói – utóbbiak elsősorban az igazi vezéregyéniségnek bizonyuló, hét gólig jutó Gémesnek köszönhetően –, így már nem volt kérdéses a győztes gárda kiléte. A Gundlt a kapuban váltó Nalmpanti is igyekezett meghálálni pár jó védéssel a szurkolói B közép, a Köménymag kedvességét, egyik transzparensükön ugyanis görögül az állt: „Stefi, szeretünk". A győztes találkozó jó ráhangolódást jelent a BVSC elleni szombati hazai rangadóra.

Zantleitner Krisztina: – A rangadókra készülve kizárólag szoros mérkőzéseket akarunk játszani, ez most sikerült. De komolyra fordítva a szót: magunknak tettük szorossá, nehézzé első hazai találkozónkat, az első negyed nem úgy sikerült, ahogy terveztük, ahogy szerettük volna. Brit játékosunk, Musgrove megbízhatóan vízilabdázott, az egyéni teljesítmények alapján pedig a hétgólos Gémest kell kiemelni, látszik, kire lehet számítani.