2016. 12. 06. kedd - Miklós -5°C | 3°C

Gera az Európa Liga döntőjébe lőtte a Fulhamet - videóval!

Egygólos hátrányból fordított a Fulham FC a Hamburger SV ellen, és az Európa Liga döntőjébe jutott. A mindent eldöntő gólt Gera Zoltán szerezte.

Gera a 76. percben egy szöglet után talált a kapuba, ezzel megszerezte hatodik találatát a sorozatban. A Fulham FC története során első ízben jutott be egy európai kupadöntőbe.

A másik elődöntőben a Liverpool a rendes játékidőt követően 1-0-ra vezetett az Atlético Madrid ellen, így hosszabbítás következett. Ott előbb a hazaiak szereztek gólt Josszi Benajun révén, majd a Diego Forlán találata azt jelentette, hogy a spanyol csapat lesz a másik finalista.

Gera, a hős.

Az Európa Liga fináléjára május 12-én, Hamburgban kerül sor.

Fulham-Hamburg 2-1 (0-1)
Gólszerzők:
Davies (69.), Gera (76.), ill. Petrić  (22.).
Továbbjutott: a Fulham FC 2-1-es összesítéssel.

Liverpool-Atletico Madrid 2-1 (1-0)
Gólszerzők:
Aquilani (44.), Benajun (95.), ill. Forlán (102.).
Továbbjutott: az Atlético Madrid 2-2-es összesítéssel, idegenben rúgott góllal.

• 4. fügepálinka 2010. május 01. 19:49
    „Gerán kívül még 10 ember van a pályán!!!!!”
  • 3. gróf 2010. április 30. 09:37
    „2. hozzászólás medvejanos 2010.04.30. 09:00

A Liverpool csak otthon tudott gólt lőni az egyik meccsen a hazai pálya "előnyét" kihasználva, igaz 2-t, a Madrid mindkettő meccsen rúgott 1-1 gólt...ha így nézzük akkor melyik csapat a jobb és egységesebb?

Ilyenkor újra kellene játszani, de rengeteg pénz és idő a csapatoknak és szurkolóknak is...és kinél játsszák le?

Tényleg nem igazságos...”
  • 2. medvejanos 2010. április 30. 09:00
    „Hajrá Gera!!

A másik meccsen pedig ledöbbentem. Igazából nem szurkoltam egyiknek se, de hosszabításban lőtt gólok után, hogy lehet az idegenben lőtt több gólt nézni?????
    Gratulálok a szövetségnek az efajta szép szabályokhoz! (FIFA, UEFA... mindenki)”
  • 1. apátfalvifaszagyerek 2010. április 30. 02:56