2017. 06. 23. péntek - Zoltán 21°C | 35°C Még több cikk.

Gólparádé: Hungerit-Taylor&Nash 13-12

Hatalmas csatában nyert meg a megyei derbit a Hungerit MetalCom-Szentes a Taylor&Nash Universitas Szeged ellen.
Hungerit MetalCom-Szentes–Taylor&Nash Universitas Szeged 13–12 (3–2, 2–2, 4–6, 4–2)
Női vízilabda OB I, 3. forduló. Újszegedi sportuszoda, 100 néző. Vezette: Molnár P., Marnitz.
Szentes: Gyöngyössy – MISKOLCZI 3, GYŐRI 3, Hevesi 1, BRÁVIK 2, Kotova 1, KÖVÉR-KISS 2. Csere: Sipos, Bakos, Rácz, Gémes 1. Edző: Zantleitner Krisztina.
Szeged: Gundl – Hegedűs, DRÁVUCZ 5, Dalmády Sz. 1, Tóth I., DALMÁDY P. 4, Árkosy 1. Csere: Lengyel Dorottya, Miklós, Makra 1, Lengyel Dominika, Kuczora, Tóth P. Edző: Godova Gábor.
Gól – emberelőnyből: 9/2, ill. 13/4
Ötméteresből: 1/1, ill. 3/3.

IV. negyed
Kövés-Kiss Réka egyenlít a negyed elején 10-10. Potyognak a gólok, rendkívüli küzdelem van a medencében: most Dalmády Petra akcióból, megint a Szegednél az előny 10-11. Egyenlítés, Győri 11-11. Három perc van hátra, Miskolczi szerez vezetést a Szentesnek 12-11. Elképesztő izgalmak: Miskolczi, majd a találkozó szegedi hőse, Drávucz talál be ismét büntetőből, 13-12. Fél perccel a vége előtt Győri hagy ki egy helyzetet. Időt kér Godova Gábor. Drávucz lövését védik. Vége, 13-12-re nyert a Szentes.

III. negyed (9-10)
Góllal kezdi a második félidőt az Universitas, a tavalyi gólkirálynő, Dalmády Szandra köszön be előnyből 5-5. Sőt, testvére sem akar tőle lemaradni, Dalmády Petra akciógóljával már 5-6. Egy perc alatt három gól: előbb Győri egyenlít, majd Drávucz villan, ezután pedig Brávik ismét centerből eredményes 7-7. Megitn Drávucz - igazi vezér most a világklasszis, harmadik gólját előnyből lövi 7-8. Újabb előny, újabb hazai gól, ezúttal Dalmády Petra, Miskolczi nem hagyja elhúzni a Szegedet 8-9. Drávucz ötméteresből szerzi negyedik találatát, fél perccel a vége előtt viszont Hevesi alakítja ismét egygólosra a különbséget. Az utolsó negyed dönt 9-10.

II. negyed (5-4)
Brávik Fruzsina centergóljával már 4-2-re vezet Zantleitner Krisztina együttese. Sőt! Győri Eszter találata után kezd sima lenni a meccs 5-2. Persze ehhez még van egy-két szava a Godova-csapatnak, Drávucz és Makrai is akcióból eredményes, így ismét csak egy a különbség 5-4. Eddig több előnyhöz jutott a Szeged, ám hét lehetőségéből csak egyet használt ki, a szentesieknél ez a szám 2/0. A szentesi Gémes hagyja ki a negyed utolsó helyzetét, ez a félidő.

I. negyed (3-2)
Elkezdődött a megyei rangadó. Fél perc játék után Árkosy a szegedieknek szerzte meg a vezetést a jó hangulatú összecsapáson, majd Dalmády Petra 5 méteres, bal felső sarkos lövése után már kettővel ment a hazai pályán játszó vendégcasapat 0-2. Ezután a Szentes percei következtek, előbb egy percen belül Miskolczi, majd Kotova köszönt be, majd a Miskolczi által kiharcolt ötméterest Kövér-Kiss lőtte a hálóba, a negyed vége előtt tehát fordított a Szentes 3-2.

Pár évvel ezelőtt még az is elképzelhetetlen volt, hogy női vízilabdában a Szentes bármilyen meccset játsszon a Szegeddel. Aztán a Csongrád megyei székhelyen a gyengébb nem is elkezdett pólózni, előbb az OB I/B-ben ért el kimagasló sikereket, aztán az előző évadban már az élvonalban bizonyította, hogy alakul a Tisza partján is egy tehetséges csapat. Ez a folyamat a nyáron annyira felgyorsult, hogy a Taylor&Nash Universitas Szegedet immár a bajnoki dobogóra esélyesek közé sorolja a szakma. A korábbi 10-szeres bajnok, az előző évad ezüstérmese, a Hungerit MetalCom-Szentes eddig is meghatározó csapata volt a honi mezőnynek, és ebből jottányit sem akar engedni.

Másfél hónap alatt immár harmadszor mérik össze tudásukat a felek: az október eleji szegedi felkészülési tornán 10–10-re végeztek egymással, a Theodora magyar kupa (mindkét együttes bejutott a négy közé) csoportmeccsén 6–5-re a Szentes nyert, ma pedig bajnokin csapnak össze az újszegedi sportuszodában. Azért ott, mert ugyan eredetileg a találkozót Szentesen rendezték volna, de az ÁNTSZ nem engedélyezte a szentesi uszoda használatát (azóta módosította korábbi határozatát, de a helyszíncserét ez már nem befolyásolja).

Győri Eszter
A Szentes csapatában a legrégebb óta szereplő játékos. Még nem volt 16 éves, amikor már bajnoki címet ünnepelhetett a Kurca-partiakkal. Ezt később még négyszer megismételhette. A 40-szeres felnőttválogatott most arra törekszik, hogy a hatodik magyar (egyszeres amerikai bajnoknak is mondhatja magát) aranyérmét is megszerezze. Az előző évadban ezüstérmes lett a Hungerittel, a nyári erősítések miatt most viszont akár merészebbet is álmodhat.

Presztízs csata várható az újszegedi sportcsarnokban. Fotó: Karnok Csaba (Archív)
Presztízs csata várható az újszegedi sportcsarnokban.
Fotó: Karnok Csaba (Archív)

Drávucz Rita
A nyáron sokan felkapták a fejüket, amikor megtudták, hogy a világ egyik legjobb játékosa az olasz Firenzéből a Szeged csapatába igazolt. A világ- és Európa-bajnok, 4-szeres magyar és olasz bajnoki aranyérmes, háromszoros BEK-győztes kiválóság továbbra is az egyik legmotiváltabb magyar női pólós, aki nehéz meccspillanatokban erős lélekjelenlétének köszönhetően mindig átbillenti csapatát a kritikus periódusokon.

Zantleitner Krisztina a Hungerit MetalCom-Szentes vezetőedzője: – Küzdelmes találkozóra számítok, és arra, hogy a győzelmünk ellenére a szegedi magyarkupa-mérkőzésen elkövetett hibák ezúttal nem fordulnak elő. A bajnokság lebonyolítása olyan, hogy az ősz tulajdonképpen felkészülés a tavaszi, lényegesen fontosabb mérkőzésekre. Ezzel együtt a rivalizálás miatt igenis van tétje a mai összecsapásnak, igazi presztízsmeccsre van kilátás, amelyen arra törekszünk, hogy a saját játékunkat a lehető legjobban játsszuk. A beteg Takács Orsi kivételével keretünk minden tagja bevethető.

Godova Gábor, Taylor&Nash Universitas: – Szeretem, ha olyan erős csapattal játszunk, mint például a Szentes, mert ilyen kvalitású ellenféllel szemben tudjuk csak lemérni, feltérképezni, hol is tartunk valójában, mire is vagyunk képesek. A találkozónak igazából nincsen tétje, mert az szinte bizonyos, hogy mindkét gárda az alapszakaszt az első hat között zárja, a középszakasz pedig új lapról indul, nem számít bele a mostani eredmény. Ahogy a Szentes, mi is megpróbáljuk ráerőltetni akaratunkat riválisunkra, ha ez sikerül, jó eredményt érhetünk el.

• 1. Pengemester 2010. október 28. 04:07
    „Biztosan nagy meccs lehetett,de ha megnézem az emberfórokat,plusz büntetődobásokat,rendesen megfújták a hazai pályát. Azzal most nem foglalkoznék,hogy a 12 szegedi gólból hányat dobott szentesi nevelésű játékos,illetve olyan,aki onnan lett válogatott. Egy a kérdés,hogy mi történik,ha elfogy a pénz?”

A motokrosszos Bertotto remek idénye

A fiatal szegedi motokrosszozó, a kilencéves Bertotto Tommaso mögött igen mozgalmas versenyszezon… Tovább olvasom