Gyöngyös-Pick Szeged 26-32

Hatgólos sikert aratott a Pick Szeged a Gyöngyös otthonában a Budapest Bank férfi kézilabdaligában.

Gyöngyösi Főiskola-Pick Szeged 26-32 (13-17)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga, Gyöngyös. Vezeti: Nagy, Túróczy.
Gyöngyös: Szabó - Benis 5, Pető 2 (2), Kaplonyi 1, Sándor 1, Patócskai 11 (5), Nigrinyi 1. Csere: Kovács (kapus), Bognár, Grandjean 2, Varga, Muhl, Bakos 3 (1). Edző: Nagy Károly.
Pick Szeged: Liszkai - Ghionea 4, Krivokapics 5 (1), Andjelkovics, Zubai 5, Katzirz 11 (1), Zvizej 5 (1). Csere: Marjanac (kapus), Herbert, Oszmajics 1, Vancsics, Nenadics, Vadkerti 1, Simon. Edző: Dragan Djukics.
Kiállítások: 14, ill. 16 perc.
Hétméteresből: 11/8, ill. 4/3.

60. perc: Marjanac véd. Simon 2 perc, hazai hetes. Ez is 11-es, a 11. hazai büntető, Bakos, Marjanac véd. Ez a vége, 32-26-ra nyer a Pick.

59. perc: Ghionea átlövésből, 26-32.

58. perc: 11-es! Katzirz 11. gólja, 25-31. Katzirz 2 perc. Patócskai is 11-es! 26-31.

57. perc: Marjanac véd.

56. perc: Szegedi kínai, nem sikerül, Bakos 24-29. Grendjean ziccer, 25-29. Krivokapics 25-30.

55. perc: Oszmajics 2 perc. Patócskai, 23-29.

54. perc: Varga 2 perc. Oszmajics telibe Kovácsot.

53. perc: Benis, 22-28. Herbert újabb hetest harcol ki. Krivokapics, 22-29.

52. perc: Időt kér a Pick. Sándor 2 perc. Passzívért elveszik a labdát tőlünk...

dtzk
Elkéltek Djukics mester tanácsai.
Fotó: Süli Róbert

51. perc: Herbert hetest harcol ki. Katzirz, kapufa. Hazai hetes, jogos. Bakos, 20-28. Benis ziccer, 21-28. Már Marjanac a kapuban.

50. perc: Vadkerti fut be, majd beállóból, 19-28. Benis fölé.

49. perc: Liszkai lábbal, Bakos a szélről, 19-27.

48. perc: A Gyöngyös elkészült az erejével. A hazai publikum is csendesebb, mint a meccs elején. Időt kér a hazai csapat. Labdaszerzés.

47. perc: Muhl és Zubai 2-2 perc. Muhl kiszáll, jut neki meleg víz az öltözőben... Liszkai bravúros mentés.

46. perc: Hazai hetes, már a 9. Patócskai. Liszkai nyer! Nenadics parádés labda, Katzirz, 10. gólja, 18-27.

45. perc: Támadgatunk. Zubai, 18-26.

44. perc: Liszkai véd.

43. perc: Hazai hetes. Pető és Marjanac. 18-24. Ghionea, 18-25.

42. perc: Nenadics ziccer, kihagyja. Katzirz brutális nagy gól, 17-24.

41. perc: Katzirz betörésből, 17-23.Vancsics 2 perc. Hazai kapufa, Andjelkovics rosszul indít.

40. perc: Zvizej ziccer, 17-22.

39. perc: Sándor, 17-20. Zubai parádés gól, Patócskai 2 perc is! 17-21.

38. perc: Pető mellé. Zubai, 16-20.

37. perc: Benis, 16-18. Pick-hetes, Zvizej, 16-19.

36. perc: Hazai hetes. Pető, 15-18. Ghionea eltalálja Kovácsot.

35. perc: Pető ziccer, mellé. Benis már nem, 14-18. Újabb szegedi labda eladás.

34. perc: Újabb szegedi labdszerzés. Muhl 2 perc.

33. perc: Liszkai indít, Zvizej, 13-18.

32. perc: Zvizej a vonalra lép. Liszkai, majd Szabó véd a szélről.

II. félidő, 31. perc: Labdát szerzünk.

30. perc: Újabb gyöngyösi hetes, Patócskai és Marjanac. 13-16. Krivokapics, 13-17.

29. perc: Hetes. Katzirz, 7. gólja, 12-16.

28. perc: Liszkai könnyedén.

27. perc: Krivokapics-bomba, 12-14. Remek védekezés. Muhl 2 perc. Ghionea a pipába, 12-15.

26. perc: Patócskai a felsőbe, 12-13. Na! Patócskai 2 perc.

25. perc: Oszmajics lövését védi Szabó. Oszmajics 2 perc. Mi még nem kaptunk hetest, és emberlőnyben sem voltunk...

24. perc: Patócskai majd Zubai, 10-13. Sándor hetest harcol ki. Patócskai, 11-13.

ath

Kicsit sem sima a meccs a Gyöngyös ellen.

23. perc: Időt kér a Szeged. Ghionea végre, 9-12.

22. perc: Zvizej labdát szerzett. Grandjean boldog, 9-11.

21. perc: Liszkai véd, Ghionea ziccert ront. Labdát szerzünk. Dávid, azaz Katzirz, 8-11.

20. perc: Herbert 2 perc. Pedig már indultunk támadni. Patócskai, kicsit már unalmas a fiú, 8-10. Zvizej kapufa.

19. perc: Katzirz betörésből, 7-10.

18. perc: Oszmajics-bomba, 6-9. Újabb hetes. Nem nekünk. Patócskai ezt is bevágja, 7-9.

17. perc: Vancsics fölé, labdát szerzünk.

16. perc: Vancsics kapufa, azonban Zubai labdát szerez, Katzirz bevágja, 5-8. Nigrinyi kapufa, Krivokapics fölé. Újabb hazai hetes, most jogos. Patócskai, 6-8.

15. perc: Hazai hetes, a semmiért... Patócskai, Liszkai hozzá ért, 5-7.

14. perc: Pető mellé, Katzirz az alsóba, 4-7.

13. perc: Nigrinyi a szélről, 4-6. Ghionea ismét Szabó kezét találja el.

12. perc: Katzirz-bomba, 3-6.

11. perc: Időt kér a Gyöngyös. Andjelkovics 2 perc, hazai hetes. Sándor, Liszkai lábbal véd.

10. perc: Liszkai véd. Krivokapics talpról, 3-5.

9. perc: Patócskai mellé. Zvizej a szélről, 3-4.

8. perc: Zubai parádés bejátszást kap, 3-3. Herbert sánc.

7. perc: Liszkai védés.

6. perc: Eladjuk a labdát, Benis ziccer, 3-1. Katzirz válasz, 3-2.

5. perc: Hazai kapufa.

4. perc: Kaplonyit ápolják, Herberttel ütközött.

3. perc: A születésnapos, Zvizej egy kínai után, 2-1.

2. perc: Kaplonyi egy labdaszerzés után, 2-0.

1 perc: A Pick kezd. Ghionea Szabót találta telibe. Patócskai, 1-0.

Luka Zvizej számára mindenképpen ünnep a mai meccs, a Pick Szeged szlovén válogatott szélsője ma 29 éves. A hazai csapatnál egy ismerős nevet is felfedezhetünk, Grandjean Gáborért. A fiatal játékos édesapja egykor a Volán kapuját őrizte. A kis Grendjean a Gyöngyösi Főiskolára jött tanulni.

17.20: A Pick Szeged együttes 16.40-kor érkezett meg Gyöngyösre. Dragan Djukics 17.15-kor tartott egy rövid taktikai értekezletet. A Pickben Igor Kos és Lele Ákos sérült, a többiek rendben vannak.
Nagy Károly a hazai csapat mestere a bajnoki előtt a következőket mondta el a delmagyar.hu-nak:

- Nagyon jó lenne, ha sérülés nélkül megúsznánk a meccset. A Szeged úgy gondolom, hogy még egyszer nem játszik úgy, mint egy hete a Mezőkövesd ellen, annál jobb együttes. Mi a hét végi Dunaferr elleni meccsre készülünk, az Újváros ellen szeretnénk meglepetést okozni. Célunk a biztos bentmaradás, igaz, ehhez még legalább két játékos igazolnunk kell.

sj
Már melegít a Pick Gyöngyösön.

A Pick együttese egy hete a Mezőkövesd ellen is esélyesként vette fel a küzdelmet, mindenki a kötelező győzelem kategóriába sorolta a meccset, mégis döntetlen lett a végeredmény. A mai BB-ligás meccs is ebbe a kategóriába tartozik – a Pick az ősszel 45–27-re verte a Heves megyei együttest hazai környezetben.

– Liszkai Szilveszter is rendbe jött – számolt be a csapattal kapcsolatos legfrissebb hírekről Porobic Haris kapusedző –, így visszakerül a csapatba. Szerencsére a többiek is rendben vannak – Kos idén már nem játszik –, így a jelenlegi legerősebb kerettel vehetjük fel a küzdelmet.

Danijel Andjelkovics egyre jobb formában. Fotó: Segesvári Csaba
Danijel Andjelkovics egyre jobb formában.
Fotó: Segesvári Csaba

Szurkolói busz

Ma 14 órától a Szeged étterem elől szurkolói busz indul a Gyöngyös–Pick Szeged Budapest Bank férfi kézilabdaliga-mérkőzésre. Jelentkezni a 30/9122-957-es számon lehet.

• 5. bojti 2009. december 09. 20:09
    „"Simon 2 perc, hazai hetes. Ez is 11-es, a 11. hazai büntető" :D:D Azért ez aranyos!
    De szépvolt fiúk!Hajrá Szeged!”
  • 4. rodnas 2009. december 09. 19:07
    „Nyugalom!
    Van még 30perc játékidő.
    Nem tudom mi van Andjelkoviccsal, még nem dobott gólt.
    Hajrá Pick-Szeged!”
  • 3. TUTI 2009. december 09. 19:05
    „Lesznek még gondok, de reméljük ma nem!

Szeged Beton-Vojvodina 9-6

Parádés védekezéssel, könnyed mérkőzésen 9-6-ra győzött a Szeged Beton vízilabdacsapata a Vojvodina… Tovább olvasom