2016. 12. 11. vasárnap - Árpád -2°C | 7°C

Helytállt a Szentes

Matajsz Márk, a Valdor-Szentes vezetőedzője a tisztes helytállást, a jó védekezést jelölte meg célként, azt, hogy tartsák 15 vagy 10 gól alatt a bajnoki címre is ácsingózó Szolnokot a hétvégi férfi vízlabda bajnoki mérkőzésen.
A lőtt gólok számát tekintve nem, a különbséget nézve azonban sikerült. És jól kezdett a hazai, Kurca-parti alakulat: igaz, a Kovács-legénység 3–1-re elhúzott, de Hegedűs I. és Pellei találataival döntetlenre hozta az első 8 percet a Valdor. A második játékrészben – sőt a következőben is! – jól tartották magukat a házigazdák; a szurkolók és a szakemberek közül többen megjegyezték: egyértelműen jobb, határozottabb játékot látnak a csapattól, mint a Fülöp-korszakban. A Szolnok pedig hiába „kapart", 3 gólosnál nagyobb előnyt nem tudott kiharcolni a fordulásig.

Még a 3. negyed elején is csak két-három találatnyi volt a különbség a két gárda között, azt követően azonban a fáradtság jelei kezdtek mutatkozni a Valdor-Szentes játékosain. A különbség fokozatosan nőtt, és a negyedik 8 perc közepén már 8 volt közte, 6–14. A lefújáskor is ennyi differenciát mutatott az eredményjelző, szentesi szempontból: 8–16.

Matajsz Márk: – Maximálisan elégedett vagyok a csapattal. A mérkőzés végére elfáradtunk, és kijött a két csapat közötti tudáskülönbség. A védekezéssel is elégedett vagyok, megyünk, dolgozunk tovább, nekünk márciustól kell igazán csúcsformában vízipólóznunk.

(Csak így zárójelben: a fáradtságra vonatkozó megállapítást a vendégek mestere, Kovács István is megerősítette, kijelentve: – Addig volt jó a mérkőzés, amíg a Szentes el nem fáradt.)

Valdor-Szentes–Szolnoki Dózsa-Közgép 8–16 (3–3, 2–5, 1–4, 2–4)

Vodafone férfi vízilabda OB I., 18. forduló. Szentes, Széchenyi ligeti uszoda, 200 néző. Vezette: Füzesi, Csizmadia.

Szentes: HORVÁTH A. – Pellei 1, Józsa 1, Nagy M., Szabó I. L. 1, Kistamás 1, Szabó I. Z. Csere: HEGEDŰS B. 2, HEGEDŰS I. 2, Németh D., Káris, Bodor. Edző: Matajsz Márk.

SZOLNOK: Decker Á. – SZ. MITROVICS 2, Hosnyánszky 2, Jansik D., Vörös, VÁMOS 2, Gocics. Csere: Lévai (kapus), Tóth P. 1, Alekszics 1, HANGAY 2, PÁSZTOR 4, Kis G. 1, Török B. 1. Szakmai igazgató: Kovács István.

Gól – emberelőnyből:
10/4, ill. 14/7. Kipontozódott: Szabó I. L. (23. p.).

Nem voltak kérdőjelek

Meggyőző fölénnyel, 35–27-re győzte le idegenben a Gyöngyöst a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata az NB I 20. fordulójában. Tovább olvasom