2017. 11. 25. szombat - Katalin 3°C | 12°C Még több cikk.

Hiába vezetett a Hungerit, elmaradt a címvédés

Borult a papírforma a női vízilabda magyar kupa döntőjében, a hazai medencében játszó BVSC a befejező másfél negyedben fordítva 9–8-ra legyőzte a címvédő Hungerit UniBauÉpszer-Szentest.
Hungerit-UniBauÉpszer Szentes–BVSC 8–9 (1–0, 4–3, 2–5, 1–1)
Theodora női vízilabda magyarkupa-döntő. Budapest, Szőnyi út, 200 néző. Vezette: Marjay, Füzesi.
Szentes: Gundl – Kotova, Takács O., Hevesi, Miskolczi, KESZTHELYI 3, GÉMES 2. Csere: Győri, Kádár I. 1, KÖVÉR-KIS 2, Magarijama. Vezetőedző: Zantleitner Krisztina.
BVSC: SZILÁGYI – Tomaskovics 1, CSABAI 2, Ráski 1, Kisteleki H., Tóth I. 1, ILLÉS 2. Csere: Farkas 1, Takács V., Horváth Á. 1, Ipacs. Megbízott edző: Gruber Laura.
Gól – emberelőnyből: 7/2, ill. 10/5.
Ötméteresből: 3/2, ill. 1/1.

Harmadik kupagyőzelmére készült a Szentes. Az elsőt rögtön a kiírás debütálásakor, 2000-ben nyerték a Kurca-partiak, a másodikat pedig tavaly a megyei rivális, a Szeged legyőzésével. Címvédőként mi más lehetett volna Győri Eszterék célja, mint az ismétlés. Az elődöntőben az Újpest nem jelentett különösebb akadályt számukra, a 19–9-es végeredmény jól tükrözte az erőviszonyokat. A másik elődöntőben viszont meglepetés történt, az erősebbnek gondolt Eger legyőzésével a BVSC jutott a fináléba.

Nincs címvédés: egygólos vereséget szenvedett a Szentes az mk döntőben. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

– Mi vagyunk az esélyesek, a nagyobb tudásunknak annak ellenére ki kell jönnie, hogy a BVSC játszik hazai medencében – mondta a finálé előtt a szentesiek trénere, Zantleitner Krisztina. Hasonló volt a véleménye Merész András szövetségi kapitánynak is: „A Szentesnek áll a zászló, szerintem nyer is, de abban is biztos vagyok, hogy a Vasutas nagyon megnehezíti a dolgát".

A csapatok bemutatása után az elmúlt idény legjobbjának választott Keszthelyi Ritának Merész nyújtotta át az Ördögh Éva-vándordíjat. Jól indult a finálé a Szentesnek, az első támadásából Gémes betalált. A folytatásban is a csongrádiak domináltak, a megállapítás legalábbis a nagyszünetig igaz volt. Két góllal ekkor még vezettek (4–2), majd a térfélcsere után magára talált a BVSC. Ebben a játékvezetők is benne voltak valamelyest, kintről úgy tűnt, könnyebben ítélnek a „hazaiaknak" fórt. Kaptak négyet a harmadik negyedben, ebből pedig hármat gólra is váltottak. Az utolsó értékesítése pedig azt is jelentette, hogy a meccs során először vezettek (7–8).

Az előzményhez tartozik: az ezt megelőző támadásnál az addig már két büntetőt is magabiztosan értékesítő Keszthelyi ezúttal rontott... A legrosszabbkor, a vasutasok ugyanis lendületben voltak. Az ő szemszögükből 4–6-ról fordítottak 9–7-re. Hiába biztatta csapatát a szentesi drukkerhad, Kotováék már nem tudtak a gödörből visszakapaszkodni. Az ukrán válogatott kezében volt a hosszabbítás kiharcolásának lehetősége, de előnyből a kapusba vágta a labdát húsz másodperccel a vége előtt...

Elmaradt a szentesi címvédés – nem kis meglepetésre.

Zantleitner Krisztina: – A magyar kupa sajátossága, hogy egy meccsre bárki fel tudja szívni magát, ez történt most a BVSC-vel. Két és fél negyedig uraltuk az összecsapást, de utána megint elkövettünk olyan védekezési hibákat, amelyeket ilyen szinten és ilyen tét mellett nem szabadna. Az élet azonban nem áll meg, a LEN-kupa szentesi selejtezőjében vigasztalódni akarunk.

Megye I: kisteleki szívesség

A labdarúgó megyei I. osztály hétvégi fordulójában három hazai siker és két döntetlen mellett két… Tovább olvasom