2017. 12. 14. csütörtök - Szilárda -1°C | 9°C Még több cikk.

Hungerit-kezdés, mint az Eger ellen!

A Hungerit- Szentesi VK OB I-es női vízilabdacsapata a bajnoki döntő első mérkőzésén ötméteresekkel 14–13-ra verte idegenben az idei kupagyőztes Dunaújvárosi Főiskolát, elvéve ezzel pályaelőnyét. Ezzel a Kurca-partiak továbbra is veretlenek a rájátszásban.
Dunaújváros–Hungerit-Szentes 13–14 (2–3, 3–2, 3–3, 2–2, ötméteresek: 3–4)

Vodafone női vízilabda OB I, döntő, első mérkőzés. Dunaújváros, 400 néző.
Vezette: Petik A., Csizmadia.
Dunaújváros: Kasó – Szilágyi 1, Menczinger K., GURISATTI 4, MISKOLCZI 3, Garda, CSABAI 4. Csere: Ziegler, Horváth B. 1, Polák. Vezetőedző: Mihók Attila.
Szentes: TEREFOU – Győri, HEVESI 3, VAN DER SLOOT 3, Rácz 1, Kövér-Kis 1, GÉMES 4. Csere: Etiebet, Kádár 2, Farkas. Vezetőedző: Tóth László.
Gól – emberelőnyből: 9/5, ill. 12/5. Ötméteresből: 2/1, ill. 2/2.
Kipontozódott: Kövér-Kis (20. p.), Garda (26. p.).
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1:0, a Hungerit-Szentes javára.

– Nehéz lesz, sokkal nehezebb, mint az Eger ellen – vélekedett az indulás előtt, még Szentesen Hódi József, a Köménymag szurkolói csoport tagja. – Szurkolok, hogy a lány ismét jól vízilabdázzon, mert akkor általában a csapatnak is jól megy – toldotta meg Kövér-Kis László, Réka édesapja, aki szintén elutazott a női vízilabda-bajnokság döntőjének első, szombati összecsapására Dunaújvárosba, ahol a Hungerit újabb bravúrra készült. A mérkőzés előtt pár perccel Tóth László edző szűkszavú volt, csak annyit mondott: Hajrá, Szentes! Ezt a Köménymag „dobszólója" erősítette meg.

A felnőtt együttest elkísérték – különbuszt indított a klub – az utánpótlásgárdák játékosai, valamint a Szentesen edzőtáborozó zentai lányok, többen személygépkocsival tették meg az utat, így a 400 fős közönségnek legalább a fele a Kurca partjáról érkezett.

Az első gólt a házigazdák szerezték, amire azonban háromszor válaszoltak Gémes Alexáék, Csabai Dóra csökkentette egyre a különbséget az első szünetig. A következő negyed Gurisatti Gréta és Miskolczi Kitti góljaival az Újvárosé volt, amely fordított (5–4), de a félidőig eltűnt az egygólos különbség. Mindkét gárda nagy gondot fordított a védekezésre (is), Stefania Terefou pedig tartotta a szavát: ismét szenzációsan védett, gólnak látszó bombákat stoppolt le az utolsó pillanatban a háló előtt.

Hasznos mezőnymunka. A szentesi van der Sloot (4) a három gólja mellett védekezésben is jól teljesített. Fotó: Lénárt Márton

A csapatok felváltva vezettek egy-egy találattal, az utolsó 8 perc elején Gémes szabaddobásból volt eredményes, ezt Csabai egyenlítette, majd 5 perc 24 másodperccel a lefújás előtt a Szentesről igazolt Miskolczi vezetéshez juttatta a főiskolásokat, 10–9. Sokáig nem rezdültek meg a hálók, és úgy tűnt, ez lesz a győztes találat – Terefou ebben az időszakban is remekelt –, és mintha a szentesi dobok is halkabban, bátortalanabbul szóltak volna. De az utolsó másodpercben, szinte a dudaszó pillanatában a nagyszerűen játszó Gémes szép góllal egyenlített, 10–10! Robbant az uszoda!

Fantasztikus küzdelem után jöhettek az ötméteresek (mint az elődöntő első meccsén, Egerben): Miskolczi, Van der Sloot, Gurisatti, Kádár pontos volt, Menczinger eszén túljárt Terefou, Gémes belőtte ötösét, Horváth Brigitta és Hevesi is, de az Újváros legjobbja, Csabai a kapufát találta el – 13–14! Óriási bravúr, önfeledt ünneplés a vízben és a parton.

– Fegyelmezetten, nagyon jól vízilabdázott a csapat. Öröm volt nézni, gratulálok a lányoknak! Nem akarom elkiabálni, de most már „be kell húzni" a másik két meccset is, és bajnokot ünnepelhetünk – mondta Szirbik Imre, Szentes polgármestere, aki feleségével együtt szurkolt a sikerért.

„Kék-piros, kék-piros, kék- piros a szív, ezért harcol, ezért küzd minden szentesi!" – búcsúzott a drukkerektől a jól ismert rigmussal az újvárosi uszodánál Győri Eszter, alias DD. Az még nem biztos, mikor találkoznak újra, lehet, hogy az eredeti időpontban (szerda, 18 óra), de arra is van esély, hogy televíziós közvetítés miatt egy nappal korábban, kedden, 17.45-től. Ez ma dől el.

Tóth László: – Nem történt csoda, megnyertünk egy mérkőzést, amit – őszintén be kell vallani – a sírból hoztunk vissza. A lányok most is azt csinálták, amit eddig: végig remekül harcoltak, megmutatták, hogy van bennük tartás, a győzelem az ő érdemük.

Készülj, Berlin! Jövünk! Pick Szeged-Sporting 28-22

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata hat góllal legyőzte a portugál Sporting együttesét, így bejutott az EHF-kupa Final Fourjába. Tovább olvasom