2017. 05. 26. péntek - Fülöp, Evelin 13°C | 22°C Még több cikk.

Jakus nyerte az Alföld Golf-kupát

Golf - A szemerkélő eső sem tartotta vissza a Szeged Tour golfversenysorozat második állomásának résztvevőit vasárnap. Az Alföld Golf-kupáért kiírt megmérettetésen a szegedi Jakus Dávid vitte el a pálmát.
A négy versenyből álló Szeged Tour golfversenysorozat második állomását rendezték meg vasárnap az Alföld Golf Clubban. A reggeli szemerkélő eső kicsit belerondított ugyan a versenybe, ám az igazi golfosokat nem riasztotta el a pályától – a csaknem telt házas mezőnyben ott volt az első állomáson a bruttó kategóriát megnyerő Gerecz Elemér is.

A hatlyukú, festői szépségű Szeged melletti pályán három kört mentek a versenyzők, akik között a szegedi és budapesti sportolók mellett szerbiai golfosokat is találtunk.

A Tour második állomásán a hazaiak domináltak: a bruttó kategóriában, azaz a 18 lyuk teljesítéséhez felhasznált ütésszám szerint Jakus Dávid, a nettó versenyben pedig a tavalyi világkupa-győzelmével a magyar golfsport eddigi legnagyobb sikerét elérő Bohács Zsolt diadalmaskodott.

Gerecz Elemér (balról) különdíjas lett az Alföld-kupán. Fotó: Karnok Csaba
Gerecz Elemér (balról) különdíjas lett az Alföld-kupán.
Fotó: Karnok Csaba

Az összeredmény mellett különdíjakat is kiosztottak: a leghosszabb ütés több mint 240 méterrel szintén Bohács Zsolté lett, míg az egy ütésből a lyukhoz legközelebb kerülő versenyző Gerecz Elemér volt.

A szervezők döntöttek a nagy népszerűségnek örvendő Szeged Tour utolsó két versenyének időpontjáról is: a harmadik állomásra szeptember 6-án, a negyedikre 20-án kerül sor a Tisza-parti városban.

Végeredmény

Az Alföld Golf-kupa végeredménye, bruttó: 1. Jakus Dávid. Nettó: 1. Bohács Zsolt, 2. Jójárt Ferenc, 3. Csumák Soma.

Szeged Lelkesedés SK: öröm Csabán

Súlyemelés - Békéscsaba adott otthont a súlyemelők területi minősítő versenyének, amely az abszolút… Tovább olvasom