2017. 10. 23. hétfő - Gyöngyi 10°C | 16°C Még több cikk.

Jöhet a Veszprém! Balatonfüred-Pick Szeged 22-26

Liszkai és Zvizej remeklésével jutott a férfi kézilabda magyar kupa döntőjébe a Pick Szeged.

Balatonfüred–Pick Szeged

22–26 (9–14)

Uniqa Magyar Kupa, elődöntő. Balatonfüred, 800 néző. Vezette: Baranyi, Szloska.

Balatonfüred: SZABÓ – Pásztor 1, Németh 1, Kis, Horváth, Kovács, Tombor 1/1. Csere: Szathmáry (kapus), Bakos 5, Frey 3/1, SZÖLLÖSI 5, Salamon 3, Lelkes 1, Heiczinger 2. Edző: Sótonyi László.

Pick Szeged: LISZKAI – Stranovsky 2, KRIVOKAPICS 5, Andjelkovics 2, ZUBAI, Katzirz 4, ZVIZEJ 12/5. Csere: Marjanac (kapus), Oszmajics, Nenadics, Vadkerti, Herbert 1. Edző: Dragan Djukics.

Kiállítások: 8, ill. 10 perc.

Hétméteresből: 4/2, ill. 7/5.

60. perc:
Frey hetese jó. Ez a vége 22-26.

59. perc: Katzirz gólja után nincs több kérdés 21-26.

58. perc: Marjanac véd egy sorsdöntőt.

57. perc: Bakos kínaija után lehet izgalmas a vége 21-25. Három perc, négy közte.

56. perc: csak feljönnek ötre 20-25.

55. perc: Heiczinger hagy ki egy ziccert - szerencsére.

54. perc: Szőllősi Bence lövései okozzák a legtöbb gondot 19-25.

53. perc: Krivokapics lő ellenállhatatlanul a füredi hálóba 18-25.

51. perc: Stranovsky gyenge pörgetését Szabó védi.

50. perc: Marjanac is jól véd, ám Bakos góljával már csak hat van közte 18-24.

49. perc: Herbertet küldik ki két percre.

48. perc: Heiczinger góljára Krivokapics válaszol talpról. Remek gól volt 16-24.

47. perc: Andjelkovicsé sem csúnyább 15-23.

46. perc: Salamon gólja szép 15-21.

45. perc: Lelkes lövése sem jut el a szegedi kapuba.

44. perc: kicsit megálltak a csapatok, Marjanac véd párat.

43. perc: Herbert góljával 14-21.

41. perc: megint Szőllősi 13-19. Liszkai helyett jön Marjanac.

40. perc: kis rövidzárlat, hétre jönnek fel a "hazaiak" 12-19.

38. perc: tíz perc után kap gólt a Pick, 10-19.

37. perc: és ismét, közte tíz, megint Zvizej 9-19.

36. perc: bezzeg Zvizej. A tizedik 9-17.

35. perc: ezúttal löésig sem jutnak a fürediek.

34. perc: leírni is felesleges, megint Zvizej talál be 9-16.

33. perc: nem megy a Fürednek, vagyis inkább Liszkainak megy nagyon.

32. perc: Zvizej be is vágja, kilencedszer eredményes, eddig egyedül ikszel a Füreddel 9-15.

31. perc: Liszkai ott folytatja, ahol az első félidőben abbahagyta. Zubairól kapunk hetest.

A magyar kupa elődöntőjében a Liszkai és Zvizej vezette Pick Szeged megérdemelten vezet a félidőben.

30. perc: Liszkai remek. Rossz a szegedi kínai, félidőben 9-14.

29. perc: Katzirz szép lövését tolja ki a füredi kapus.

28. perc: a szokásos Zvizej-parádé, már a nyolcadik gólja 9-14. A szlovén mellett Liszkai remekel, most Pásztor hetesét hatástalanítja.

27. perc: Liszkai védi Tombor hetesét. A túloldalon Szabó is jól véd.

26. perc: Zvizej azért csak betalál, immár hetedszer 9-13.

25. perc: Zvizej után Nenadics is hetest hibáz.

24. perc: Szőllősi szépen cikázik a szegedi falban 9-12.

23. perc: Nenadics remek passzát ismét Zvizej talál be 8-12. Időt kér a Füred.

22. perc: Salamon lő gólt, Vadkerti indul, megállítják. Pásztor két perc, Körte lent marad 8-10. Zvizej Szathmárinak is bedobja a hetest 8-11.

21. perc: Nenadicsnak nem megy, harmadik ziccerét hagyta ki... Szerencsére hetest kaptunk, Zvizej bevágja 7-10.

20. perc: Tombor hetesével 7-8.

19. perc: Zubai és Kovács száll ki két percre.

18. perc: megint Krivo villan, ez neki is a második 6-8.

17. perc: Szőllősi vágja be a labdát a bal felsőbe 6-7.

16. perc: bent van Nenadics is, most mellé lő.

15. perc: megbosszulja, második góljával 5-7.

14. perc: Katzirzot ütik le, nincs kiálítás.

13. perc: Frey jár túl Liszkai eszén, majd Pásztor hozza vissza egyre a Füredet 5-6.

12. perc: test mellett lő gólt Krivokapics 3-6.

11. perc: Andjelkovics lövésével szemben tehetetlen Szabó 3-5.

10. perc: ez igen! Zvizej remek kínaiból talál be 3-4.

9. perc: egy perc alatt megzörren mindkét háló 3-3.

8. perc: felváltva esnek a gólok, most Bakos eredményes 2-2.

7. perc: megint a szélről, Zvizej lő gólt 1-2.

6. perc: Liszkai eddig remek, most Pásztor lövését védi.

5. perc: Salamon egyenlít 1-1.

4. perc: Liszkai véd, Stranovsky szerez vezetést a Picknek 0-1.

3. perc: továbbra sincs gól, Zubai kap sárgát.

2. perc: Salamon sem jut lövésig a túloldalon.

1. perc: kimarad az első szegedi támadás.

19.45: A Pick Szeged érkezett elsőnek melegíteni. Az első elődöntőben a Veszprém 32-22-re legyőzte a PLER csapatát, így a címvédő a fináléba jutott. Hiába a fölényes győzelem, Mocsai Lajos csapata rendesen megszenvedett a győzelemért. A Pick pirosban, míg a Füred sárgában lép pályára. A hazai csapatban egy volt Pick Szeged játékos is szerepel, Bakos Dávid, aki két idény húzott le Szegeden. Zubai bekerült a keretbe, így sérülése után visszaérhet.

Melegítünk.
Melegítünk.

18.55: A Pick Szeged együttese 9.30-kor indult az újszegedi sportcsarnok elől, majd 14 órakor megérkezett Alsóőrsre, az Aranysas szállodába. Dragan Djukics 16 fős kerettel indult útnak, a szerb mester nyugodt lehet, hiszen minden kézilabdása egészséges, így legerősebb összeállításban szerepeltetheti a csapatát. Remek idő, napsütés, csend fogadta a társaságot, nyugodtan telt a délután.
"Játszani szeretnék!" - fogalmazta meg tömören mondandóját Zubai Szabolcs, a Pick Szeged válogatott beállósa, aki az elmúlt hetekben sérült volt.

Hogy kitalálta ki helyszínnek Balatonfüredet, azt nem tudjuk. A város szép, ez tény. De a csarnok... Egy oldalt van lelátó, méltatlan a Magyar Kupa döntőhöz. Igazán senki sem érti, hogy akkor miért nem a Veszprém Aréna az MK-finálé helyszíne. Csak a szervezők tudják, hogy miért kel egy közel 800 fős, egy lelátóval rendelkező csarnokban ilyen rangos eseményt rendezni.

„Balatonnál sej-haj e jó. Úszik a nyaraló. Minden ugrásnál fejre áll. És a láb kalimpál!"

Ismerős? Valószínűleg sokan énekelték a nyaralás alatt a magyar tengernél, vagy éneklik majd 2010 nyarán is a népdalt. Hogy a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata nótás kedvében lesz ma és holnap a Balaton partján, az nagyban függ a Uniqa magyarkupa-döntő eredményétől.

Dragan Djukics együttesének az elődöntőben (ma 20 órakor) a Balatonfüred lesz az ellenfele. Az erőviszonyokat tekintve a Picknek simán kell nyernie a meccset, hiszen jóval erősebb kerettel rendelkezik, mint az mk-házigazda. A szerb edző, Djukics a héten teljes csapattal tréningezett, Vancsics Jánost leszámítva – a sarka fáj – mindenki egészséges.

Szükség lesz a kemény védekezésre. Fotó: Schmidt Andrea
Szükség lesz a kemény védekezésre.

A Pick Szeged ma 9.30-kor indul az újszegedi sportcsarnok elől, a kétszeres magyar bajnok Alsóörsön ebédel, itt lesz a csapat főhadiszállása. Az első napon még nem lesz népes a szegedi szurkolótábor, a másnapi döntőn – mindenki abban reménykedik, hogy a Füredet simám megveri a Pick, és újból a fináléba jut – már közel 100 Pick-drukker lesz a lelátón.

Keretet hirdettek

Nagy László ismét nem tagja a jövő heti Pannon Kupára készülő magyar kézilabda-válogatott keretének, ám Mocsai Tamás újra meghívót kapott. A Pick-Szegedből hárman kerültek be a keretbe, Liszkai Szilveszter, Krivokapics Milorad és Katzirz Dávid kaphat lehetőséget címeres mezben.

Nem vitás: az idei magyarkupa-esélyes a címvédő MKB Veszprém. Mocsai Lajos csapata veretlen maradt az alapszakaszban a BB-ligában, és a Bajnokok Ligájában is a legjobb nyolc közé jutott. Remek formában van a 18-szoros kupagyőztes együttes, minden játékosa egészséges. Miben reménykedhet a hatszoros (1977, 1982, 1983, 1993, 2006, 2008) kupagyőztes szegedi csapat? Talán abban, hogy a tét nem nyomja őket. Ha sikerülne megismételni a közelmúltban lejátszott, Veszprém elleni első félidőben mutatott teljesítményt (17–17 volt az eredmény), akkor benne lehet a pakliban a meglepetés. A realitás viszont a második hely, erre voksoltak a legtöbben a Pick Szeged hivatalos honlapján is, ahol a szurkolók közel 60 százaléka az ezüstérmet tartja reálisnak a magyarkupa-döntőn.

– Erőltetett menetben van a csapatom – kezdte a beszélgetést Mocsai Lajos, az MKB Veszprém vezetőedzője –, komoly meccsek vannak a hátunk mögött, és komoly meccsek következnek még számunkra. Szerencsére teljes a csapat, Marko Vujin is minden feladatot velünk végez, egyre jobb állapotban van. Mit várok az mk-döntőtől? Kemény, de sportszerű csatát. A Szeged remek együttes, remek játékosokkal, elég csak Zvizejt, vagy éppen Andjelkovicsot említenem. Számomra mindig különleges élmény a szegediek ellen meccselni, hiszen szegedi vagyok. És ezt nemcsak mondom, hanem így is érzem.

Zubai Szabolcs, a Pick válogatott beállósa: – Minden rendben, teljes edzésmunkát végeztem, már a Tatabánya elleni bajnoki elődöntőben is a csapatban voltam. Nagyon szeretnék már játszani, nem jó érzés a padról nézni a meccseket. Ma győzelmet várok a Balatonfüred ellen, úgy gondolom, nem jelenthet gondot kiharcolni ellenük a döntőbe jutást.

• 10. zehn 2010. április 09. 23:58
    „Kár volt a végét elaludni. Aki nem látta, még azt hiheti szoros meccs volt.Pedig....”
  • 6. Ferrer 2010. április 09. 19:52
    „Amilyen szegényesen szerepel mostanában a Pick Szeged, asszem a Balatonfüredtől többet várok..”
  • 5. stevestone 2010. április 09. 18:06
    „Tisztelt hozzászólok!

Ha hiszik, ha nem, többször is megnéztük a népdal pontos szövegét, amelyben nincs "d"-betű.

Üdv,
    DM”
  • 4. kreatív 2010. április 09. 17:07
    „Mi van a kölcsönbe adott közpénzi 50 millió forinttal????!!!!
    Ez a pénz a PICKICS szurkolói élvezeteket istápolja!!! Én is szegedi honpolgár vagyok. Nekem a fedett uszodai úszás a hobbim! Engem miért nem támogat az önkormányzat????!!!!!! EZ I G A Z S Á G T A L A N !!!!!!!
    E S É L Y E G Y E N L Ő S É G E T !!!!!”
  • 3. Zotya100 2010. április 09. 16:13
    „2. - Igazad lehet, mindenesetre jó messzire vitte, hogy reggel óta sem voltak képesek kijavítani....”
  • 2. eldorádó 2010. április 09. 14:02
    „a d-t elvitte a cica! vagy az apeh, vagy zsebbe ment valakinek...”
  • 1. Zotya100 2010. április 09. 09:09
    „Bocs, de nem úgy van a dal, hogy "sej-haj, DE jó?" Az e-jó-nak mi értelme van?
    Persze a lényeg a győzelem! Hajrá Pick!!!!”

Mindig jól jön egy jó Tanács

Tanács Attila remek játékával nyert a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák a férfi kosárlabda NB I B csoport… Tovább olvasom